Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti véget vetnétek a barátságna...

Ti véget vetnétek a barátságnak, ha az illető barát nem lenne ott az esküvőtökön?

Figyelt kérdés

Adott egy kb 2 évtizedes gyerekkori bartság. Az illetőt meghívnád a vidéken tartandó esküvődre. Ő előre szabadkozna százszor is, mondván hogy Valószínüleg nem fog tudni ott lenni, illetve egyéb -részben anyagi jellegű- körülmények miatt nem akar odamenni, mert úgy gondolja hogy abban a jómódú társaságban az ő csórósága sok tekintetben kellemetlen lehetne neki is, meg neked is és kvázi nem akar megsérteni. Persze tudja hogy így is meg fog. De természetesen sok boldogságot kíván a házasságodhoz. Te ennek ellenére ragaszkodnál hozzá hogy eljöjjön és ott legyen ezen a napon és nem akarod megérteni hogy miért is nem akar eljönni. Persze soha nem is voltak filléres problémáid hogy bármi ilyen jellegű kvázi kisebbségi komplexus jellegű dolgot, vagy filléres anyagi problémát atérezz zárójelben.

Szóval ez a barátod nincs ott végül az esküvőn.

Mit teszel ezek után? Nem állsz többé szóba vele és felszámolod vele a kapcsolatot? Vagy egyszerűen csak megsértődsz, duzzogsz egy darabig? Vagy megpróbálod tolerálni a szempontjait, s ha nem is érted meg, de megpróbálod elfogadni hogy valamiért ő így döntött akkor, még ha talán rosszul is tette? Vagy úgy vagy vele hogy végsősoron nem csapott be, nem ígérte hogy eljön, sőt szabatkozott több alkalommal is és ő tudja hogy mit csinál? Vagy megsértődsz ugYan, de megpróbálsz felülemelkedni egy idő után a sértődöttségeden? Vagy soha többé látni sem akarod és semmilyen megkeresésére sem reagálsz? Vagy egyéb?



2014. nov. 15. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
teljes mértékben tolerálnám, egyik legjobb barátnőm éppen valamelyik fesztiválon melózott az esküvőnk napján, csak estére tudott odaérni, nyilván meg lehetett volna oldani, h ott legyen az esküvőn, de mi vagyunk annyira lazák, hogy tudjuk, nem múlik semmi azon, h a barátnőm hallja-e azt a két igent, vagy sem.
2014. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg jó barát, akkor feltételezném, hogy valószínűleg nem hazudott és tényleg az anyagi körülményei miatt nem ment el. Talán nem akarta a nagy napodat a csóróságával és a savanyú képével elrontani. Hát, nem esne jól, ezt meg is mondanám neki, nem kell elhallgatni, de amondó vagyok, hogy barát nem terem minden bokorban, szóval én nem szakítanám meg a kapcsolatot, ha egyébként normális az illető.
2014. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi, mély barátság van köztetek, nem lehet probléma. Te megérted az ő indokát, és napirendre térsz fölötte.
2014. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben inkább felajánlanám, hogy fizetem a költségeit és persze megmondanám neki, hogy se ajándék, semmi nem kell, az a lényeg, hogy velem legyen a nagy napon.

Ha ez nem megoldás, akkor sem sértődnék meg, a semmiből nem tud pénzt varázsolni, nem várom, hogy éhen haljon miattam és azt se, hogy rosszul érezze magát és erőn felül költekezzen. Nem ettől lesz jó barát valaki...

2014. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és várok még további véleményeket is.
2014. nov. 15. 21:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is meghívnám. Egyik barátnőmék külföldön fognak esküdni, és megmondták, hogy csak kis esküvőt fognak tartani, de a meghívottakat elszállásolják, mert nem várhatják el x embertől, hogy keressenek maguknak szállást arra a napra és ilyen költségekbe verjék magukat.
2014. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

megmondta őszintén,hogy gyakorlatilag nincs képe odamenni egy fillér nélkül.

jelenleg pont át tudom érezni a helyzetét,mert az egyik rokonom december elejére tervezett esküvőt.

decemberben meg ott az ajándékozás karácsonykor,ha nem is veszünk drága ajándékokat de akkor is ez egy plusz kiadás,és akkor még menjünk esküvőre és még oda is tejelni a nincsből.

kellemetlen na,de kiköhögöm és én elmegyek.

te pedig ne neheztelj rá,a barátod,akkor tiszteld a döntését,ettől a hozzád való hozzáállása szerintem nem fog megváltozni.

2014. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az van hogy nem én vagyok az, akinek az esküvője volt...
2014. nov. 15. 23:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem vetnék véget a barátságnak, mert megérteném hogy azért hagyja ki mert anyagilag nem engedheti meg magának.
2014. nov. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem tud eljönni, bármilyen okból, azt maximum megkérem egyszer, hogy gondolja meg, szívesen látnám. Ha akkor is azt mondja, hogy sajnos nem tud ott lenni, akkor sajnálnám, és ha lehet, egy kis süteményt félretennék neki. Ilyenért biztosan nem szakítanék meg barátságot.
2014. nov. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!