Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam el a barátnőmnek,...

Hogy mondjam el a barátnőmnek, hogy nem tetszik a hozzáállása a barátságunkhoz, illetve a következő dolgokban kellene javítania a hozzáállásán?

Figyelt kérdés

Helyzet: külföldön tanulunk, ő a pasijával lakik (szintén magyar) én koliban. Sok külföldi barátnőm és barátom van, de magyarok közül ő van egyedül, akivel megértjük egymást. (Bár alig ismerek másokat, errefelé nincs sok magyar.)

Ő pszichológus, és ugye az ilyen emberek legtöbb esetben elkezdenek mindenkit analizálni, ez engem nem szokott zavarni, a felszínes hozzáállása a dolgokhoz viszont mostanában egyre inkább feltűnik.

Például ilyet mond: "én utálom, ha valakivel éppen vagyok, és odajön egy másik ismerős, ha mondjuk veled vásárolok, és odajön egy egyetemi haver, akkor utálom hogy odajön, mert akkor én veled vagyok". (És ha mással, akkor én ne jöjjek oda analóg módon?)

Vagy: nekem igazából nincs igényem se időm nagy társaságra, mert nekem a Robi (pasija) bőven elég, igazából minden szabad percemben rajta csüngnék, le se szállok az öléből, ha otthon van, és nekem ő a mindenem - ezzel sincs semmi baj, bár 7 év után kissé furcsa, hogy még mindig ilyen szinten olvad tőle, de valóban amikor hárman vagyunk valahol, állandóan nyalják ott egymást, ez is néha zavaró, de azért barát a barát hogy hülyeséget is toleráljon.


Most viszont úgy érzem, hogy komolyan csalódtam benne, nemrég volt egy ilyen ambuláns műtét, amit csináltak nálam, és mivel a lakásban most csak egyedül vagyok, mert a lakótársam csak három hét múlva jön vissza, írtam neki műtét előtt, hogy ez van, mindenképp hívjon fel estig...hát nagy nehezen felhívott, de nem mondanám, hogy túl aggódó lett volna. Van neki az a mániája, hogy ő a pszichológus és semlegesnek kell maradnia, nem uralhatják el az érzelmei, mindig higgadtnak kell lennie, de könyörgöm, a barátságban nem mindig az kell, hogy hidegfejjel álljanak hozzánk.

Azóta eltelt már több nap, de egyszer se hívott fel...ma én hívtam, de épp közölte, hogy most villamosozik hazafelé az egyik ismerősével, és hogy van valami baj, hát, ezek után nem volt kedvem beszélni vele, mondtam neki, nincs, valami hülyeséget kérdeztem, de igaziból azt gondolom, hogy ez a viselkedés nincs rendjén.

Ha nekem bármelyik barátommal (a külföldiekkel) történik valami, az a minimum, hogy felhívom, és érdeklődök, nálam ezt ők megtették, de mégse ugyanaz, mint az egy nyelvet beszélők.

Néha úgy érzem, hogy csak azért barátkozik velem, mert itt vagyunk, máskor viszont úgy, hogy nagyon is jól megvagyunk. Ő a családjáról mindent elmesél, bár nagyon utálja őket, rossz viszonyban vannak, van hogy egy évig se látja őket, és állandóan szkeptikus, ha valahol azt hallja, hogy nem minden családban hülyék vannak (neki ez a pasi aki van neki, az egyetlen biztos pont az életében).

Sokszor úgy érzem, irigy, rejtetten intoleráns, elnyomott agresszor, és egy labilis személyiség.


Nemrég itt volt az úgynevezett legjobb barátnője, egy tökari lány, és miután elment, azt mondta, hogy már eléggé zavarta, hogy ott van három nap után, mert nem tudtak kettesben lenni a pasijával, és milyen nehéz volt alkalmazkodni, hogy a barátnőjének nincs senkije, és mindig hárman voltak a lakásban...én nem biztos hogy ilyet mondanék a legjobb barátnőmre, de tényleg nem biztos, hogy helyesen látom.


Köszönöm, hogy végigolvastátok, kérem, véleményezzetek, mert nem tudom, mit csináljak a szituáció nem szimpla.



2014. dec. 3. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a "barátnőd" egy idióta p..csa. Miért az ilyenek mennek pszichológusnak? Nem lennék egyik "vendége" helyében sem.
2014. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hallottad, hogy a pszichologusok hulyebbek mint a betegjei.

Amugy nem igaz, hogy mindenkit analizalnak.

2014. dec. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhatom biztosra, de a leírtak alapján, bármit is mondanál neki, a végén még ő lenne felháborodva, kiforgatná a dolgokat, és téged állítana be a bűnösnek. Vannak olyan emberek, akiknek meggyőződésük, hogy nekik mindig igazuk van, ők jobban átlátják a dolgokat, mint a társaik. Az, hogy pszichológiát tanul, csak erősíti nála ezt a pszichózist.

Rágd át magadban alaposan a dolgot: általánosságban véve jó barátnőd-e vagy sem. Megéri-e vele barátkozni.

Ne barátkozz csak azért vele, mert egy országból származtok. Vagy add vissza azt neki, amit ő neked. Barátkozz vele ugyanolyan felszínesen, mint ahogy ő teszi. Ha ő úgy érzi, hogy a világon nincs szüksége senki másra a pasiján kívül, hát lelke rajta.

Próbáld hanyagolni. Ha igaz barátod és érdekled, úgyis megpróbál majd változtatni a dolgon, ha pedig nem, akkor sajnos csak örülni fog a lehetőségnek.

2014. dec. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A leirtak alapjan ez a no csak szimplan bekepzelt egoista, akinek magan kivul nem szamit semmi es senki. Csodalom, hogy van neki pasija, bar lehet, hogy valamivel sakkban tartja szerencsetlent aki nem meri elhagyni(ongyilkosaggal fenyeget, vagy mas lelki terrorral). Ennek a nonek csak ket fele ember letezik jok es rosszak. O maga es a kivalsztottak azok a jok. A tobbiek akik nem hiszik el, hogy o a tokeletes leny, akinek mindig igaza van, es akik a szemebe is mondjak ezt azok pedig a rosszak(lsd csaladja). Sajnos az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni mert, az o vilagkepuket nem lehet lerombolni. A pszihomokusok, meg meg kulonbozo "tudomanyos" magyarazatokat is talanak arra, hogy nekik van igazuk, mindenki mas rossz es hazudik. Ezert nincs jo kapcsolata a csaladjaval. Barmit teszel atkerulsz a rosszakhoz es vege. Vagy elviseled, hogy o a tukorben latja a tokeletes embert es mindenkiht magahoz viszonyit, vagy megmondod neki, hogy rajta kivul mas is letezik akivel torodnie kellene es ezzel el is bucsuzol tole orokre. En azt tennem a helyedben, hogy elfelejtenem es keresnek mas baratot. Ha rajon egyszer, hogy miert es mit veszitett akkor keresni fog. De addig remenytelen.
2014. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg van ez a magyar pasija, akivel állandóan együtt vannak, addig nem érzi át úgysem, mennyire jó is idegenben egy hasonló anyanyelvű, igazán jó barátnő. Ha a pasija lelépne, akkor tuti hirtelen nagyon fontos lenne a jelenléted. Szerintem próbálj keresni más barátokat. Ha hiányoznak más "földijeid", facebookon vagy interneten is kereshetsz, szinte minden nagyobb városban vannak külföldi magyar csoportok. (pl. Stuttgarti magyarok, Németországi magyarok stb.) Csak példaként írtam, nem tudom milyen országban vagytok, de ilyen csoportokra rákeresve hamar találhatsz hozzád közel élőket, vagy akár magyar bulikat is szerveznek. A helyedben nem ragaszkodnék ehhez a barátnődhöz, mert nagyon úgy néz ki, hogy a kapcsolat csak részedről őszinte, részéről talán csak egy lehetőség vagy arra az esetre, ha a pasija nem érne rá.
2015. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!