Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék az ajándékozókkal...

Mit tehetnék az ajándékozókkal? Hogyan háláljam meg vagy kérjem meg őket, hogy kicsit, , vegyenek visszább"?

Figyelt kérdés
Mivel több olyan dolog is az életem szerelme, értelme, ami alapvetően a férfiak érdeklődési körébe tartozik, így sajnos rengeteg irántam is érdeklődő úriember akad körülöttem. Jelenleg nincsen senkim és egy-két csalódás után most jó darabig nem is szeretnék. Egyébként sem ragaszkodom ahhoz, hogy minden áron legyen mellettem valaki, boldog és teljes értékű életet élek a családommal, állataimmal és imádott autómmal s persze a barátokkal, márkatársakkal - többre nem vágyok. Igen ám, csak hogy némelyeket lehetetlen leállítani...Mindenkivel tisztázom még az elején, hogy maximum baráti kapcsolatról lehet szó, mert nem rég lett vége az előző kapcsolatomnak és most jó darabig nem tudnék elképzelni mást magam mellett, úgy látszik viszont, mindez süket fülekre talál. Persze, elfogadják, megértik, ezt közlik is, viszont a gyakorlatban képtelenek megvalósítani vagy eszerint viselkedni. Folyton a találkozást erőltetik, amiben egy autózás és némi haveri beszélgetés erejéig benne vagyok, de nem abban, hogy napi szinten írjanak nekem, telefonáljanak vagy ami a legnehezebb - ajándékozzanak...Elképzelésem nincs, némely srác miért érez késztetést arra, hogy minden egyes baráti találkozás során, amikor pusztán azért jövünk össze, hogy autózzunk egy jót, hoz nekem valamit. Még egy csokit is sokallok, utálom, ha rám költi valaki a pénzét, főleg ha az illetőnek nem is ígérhetek semmit s nem is hozzám közel álló személy - de itt nem csak csokikról van szó! Viszonoznom nehéz, anyagilag sem vagyok olyan helyzetben, hogy 6-7 haversrácot viszontajándékkal lássak el, hiszen öt állatot és egy autót tartok fenn, a többiről nem beszélve... És arról sem sok elképzelésem, mit vehetnék nekik, még ha meg is tehetném - éppen esedékes alkatrészt a masinájukhoz? Egyszerűen tanácstalan vagyok, hiába utasítom el őket kedvesen, de határozottan és kérem meg őket, hogy a munkával megkeresett kis pénzüket ne rám költsék, mégsem érek el semmit. Mit tehetnék, hogy ne legyek bunkó sem, de meg is oldódjon ez a dolog? Az ökör válaszokat legyetek szívesek mellőzni, a segítőkész, rendes válaszokat viszont nagyon megköszönöm, felpontozom.
2014. dec. 5. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Azért költik rád a pénzt, mert be akar jutni a bugyidba. Vagy add meg nekik a lehetőséget, vagy közöld világosan, hogy soha nem lesz szex. Esetleg azt, hogy lesz, de majd csak később.
2014. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát...


Közöld az illetővel, akinek a kocsijába beülsz, és csokit ad neked, hogy akkor az első kútnál álljon meg és te teletankolod a kocsit!


Így majd nem fogod sokallni azt a tábla csokit.

2014. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha nem hagyja, hogy teletankold, akkor sajnos te sem fogadhatod el tőle a csokit.


De egyébként ha iylen pénz dolgokon fennakadsz akkor minek valós barátság?


Ott a fészbuk, az ingyen van, nem kell költened senkire, és rád sem költ senki.

2014. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De egyébként tényleg nem értem miről beszélünk, egy tábla csoki kb 300-400 forint.


Nem tudom elképzelni hogy egy nőnek ez gondot jelentsen, mert amit egy pasi kocsira költ, azt egy nő kozmetikumokra, és szépségápolásra!

2014. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Álljunk meg...A saját autómmal heti egyszer, max kétszer, ha van lehetőségem autózni kicsit, akkor is maximum 2000 ft-ért tankolok, mert többre nincs lehetőségem, bármennyire is szeretném. Senkinek a kocsiját nem fogom teletankolni, én nem kértem ajándékot, sőt, nyomatékosan megkértem rá, hogy ne hozzon ezzel nehéz helyzetbe, mert viszonozni sem tudom, jelen pillanatban munka nélkül vagyok, ennek ellenére mégis. Más autójába nem ülök, nem tudom ilyet hol olvastál, ugyanis köszönöm szépen, van sajátom, azt hajtom míg élek. A valós barátság más, itt olyan emberekről van szó, akik tőlem többet akarnak haverságnál, holott ezt is elmondtam, hogy nem szeretném. A valódi barátaimmal nem ajándékozzuk egymást oda-vissza állandóan, mert nagyon jól tudjuk, hogy egyik félnek se igen van miből. Helyette összefutunk néha és beszélgetünk, egy barátság nem attól lesz az, hogy elhalmozzuk a másikat ajándékkal. A fészbuk valóban ingyen van, ezeknek az embereknek éppen ott sikerül betalálniuk és néhánynál elkövettem azt a hibát, hogy megadtam a lehetőséget 1-2 baráti, márkatársi találkozásra, akik viszont ettől tovább gondoltak. Ami az utolsó sorodat illet, sem helytálló, én magasról teszek a kozmetikumra meg a szépségápolásra, az autózásra, a repülésre és az állataimra költök ahelyett, hogy kikenném-fenném magam, mint egy útszéli hölgyike. Kinek mi a fontos, ugyebár, nekem az állataim és a szeretett gépeim jóléte az.
2014. dec. 7. 19:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne filléreskedj.


Aki akar had adjon, én is szoktam és nekem is szoktak, és sose nézzük hogy ki mennyiért meg honnan.


Tudjuk egymásról ki mit szeret, ha olyan helyen járunk veszünk és ennyi.

2014. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nemtom szerintem te egy előitéletekkel telt konok ember vagy, és anyagias is.


A márkatárs fogalmát meg értelmezni sem tudom, sztem nem is írok ide többet, kezd felfordulni tőled a gyomrom :/

2014. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ember...Itt nem a filléreskedésről van szó, hanem vadidegen udvarlókról. Nekem meg az értetlenektől fordul fel a gyomrom, legalább azt a szívességet tennéd meg, hogyha nem tudod értelmezni az írásomat, ítélkezés meg kedves" kommentek helyett máshová mennél trollkodni.
2014. dec. 7. 22:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy naiv vagy. Vagy elfogadod a helyzetet, vagy közlöd velük, hogy helloszia. Mert szóban azt mondják oké a barátság, gyakorlatilag mégis csak az a céljuk, hogy meg***janak. Ergo barátság nincs, kár hozzá ragaszkodni, ha részedről ebből sose lesz több.
2014. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!