Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a jobb megoldás? Ti mit...

Mi a jobb megoldás? Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Pár éve elköltöztünk és az igaz barátok most távol laknak tőlem. Itt sajnos csak érdekemberekkel hoz össze a sors. Már lezártam pár ilyen barátságot és csak mostanra igazából csak egy barát maradt akivel tartom a kapcsolatot. Illetve csak tartottam mert pár hete szinte semmibe vesz és csak akkor elérhető ha a segítségem kell. Megbeszéltük,hogy megiszunk valamit de persze a találkozás elmaradt és még csak megsem indokolta az okát. A kérdő sms-em válasz nélkül maradt. Most azon gondolkodom,hogy felhívom és lezárom a dolgot de az is megfordult a fejembe,hogy nem mondok semmit neki hanem egyszerűen én is elérhetetlen leszek ha legközelebb akar valamit.Az a baj velem,hogy nem tudok nem-et mondani ha valaki valamire megkér és félek tőle,hogy ha hív akkor megint ugrani fogok első szóra. Én ezt már nem akarom. Hívjam fel és küldjem el a francba vagy várjak (akár pár hetet is) amíg ő keres és legyek elérhetetlen? Mi esik rosszabbul egy embernek:ha semmibe veszik vagy ha a fejére olvassák,hogy mekkora mocsok?
2015. jan. 4. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről minden ember felé a lehető legtökéletesebben tükröt próbálok tartani. Mindenkivel úgy bánok, azt adom neki vissza, amit ő nekem.

Ez leginkább nem tudatos, és ilyen beállítottságú vagyok, ez ösztönösen jön.


Úgyhogy én biztos nem keresném. Oka van annak, ha elérhetetlen, hogy nem megy el a találkozókra, hogy le se szar. (Na jó, leszar. :))


Ezzel (azén szememben) már lezárta ezt a kapcsolatot, ez elég egyértelmű, nem hiszem, hogy ezt még külön mondani kéne. Ráadásul telefonon, hogy még pénzbe is kerüljön egy senki. Ne viccelj.


Nekem nem is lenne kérdés, soha többet nem hívnám.

Ha ő felhívna, akkor felvenném, megbeszélnénk mondjuk egy találkozót, aztán nem mennék el.

Ugyanúgy, ahogy ő se ment el.

És ha utána felhívna, akkor lennék elérhetetlen.

Mint ahogy ő is akkor lett az.


Szerintem az életben mindent vissza kell adni. A megbecsülést, a sz-patást, a szeretetet, a levegőnek nézést... mindent.

Néha egy kis túlzás se árt. Semmiből. :) Tudod, Ludasmatyi is 3-szor adta vissza. :)

2015. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. Teljesen így látom a dolgokat én is ahogy leírtsd,hogy ennek már vége. Az a baj,hogy most nagyon uralkodnom kell magamon,hogy ne olvassak be neki mert nagyon mérges vagyok. Én vonzom az ilyen embereket mert szeretek segíteni és ott lenni amikor szükség van rám amit ki is használnak rendesen. Lassan feladom,hogy számomra létezhet olyan barát akivel ez oda-vissza működik.
2015. jan. 4. 10:02
 3/6 anonim válasza:
Szerintem először hívd fel és kérdezd meg, hogy miért csinálja ezt, ha valami mondvacsinált hülyeséggel jön, utána nyugodtabb szívvel tudnád szerintem lezárni a dolgot. Lehet, hogy mondjuk nehéz időszakon megy keresztül, és nem tudja kezelni. Minden jót!
2015. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is azt tenném, amit az utolsó írt!
2015. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Végült mit tettél?
2015. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felhívtam. Érdeklődtem,hogy miért nem válaszolt? Hazudott (nem írnám le,hogy mit),hogy miért nem reagált én meg úgy döntöttem,hogy innentől számára én nem létezem. Remélem kibírom,hogy ez így is maradjon.
2015. jan. 13. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!