Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátom bevallotta, hogy...

Van Leeuwen Áron kérdése:

Egy barátom bevallotta, hogy meleg, majd egy hétre rá azt is, hogy nem csak barátként tekint rám, hanem többet érez, hogyan segíthetnék rajta és a barátságunkon?

Figyelt kérdés

5 éve ismerem már, jó barátom, egyáltalán nem gondoltam rá, hogy meleg lenne, ezért nagyon meglepett, amikor nemrég elmondta. Furcsa volt, de emiatt nem távolodtam el tőle, engem a beállítottsága nem érdekel, de éppen mihelyt megszoktam volna, hogy ez ne legyen furcsa, bevallotta, hogy szerelmes belém, legalább két éve...


Ez kb. két hete volt, azóta valahogy nagyon feszengősek a beszélgetéseink, már amikor vannak, pedig ő egyértelműen megfogalmazta, hogy tudja, hogy hetero vagyok, nem akar ezzel zaklatni, csak el kellett mondania, és engem sem a melegsége zavar, hanem, hogy másként tekint rám, és főleg, hogy régóta.

Az jár a fejemben, hogy ennyire vak voltam? Dehát egy srác alapjáraton nem gondol bele abba a szituációba, hogy "vajon a haverom szerelmes belém?"... mindezt próbáltuk is megbeszélni, de úgy érzem, mindkettőnkben akaratlanul megváltozott valami ezzel. nem tudom elképzelni, most mit érezhet valójában, nem tudom, segíthetek-e rajta. Mit tegyek? Jobbat tennék, ha eltávolodnék tőle egy időre, vagy pont hogy legyek mellette?


Évek óta először érzem, hogy van valami, amit nem tudunk teljesen őszintén és nyíltan megbeszélni...



24F



2015. jan. 11. 22:00
1 2 3
 1/27 Gabooorka ***** válasza:
8%

Hát elég hülye helyzetben élsz, mit ne mondjak.

Inkább távolodj el. Hagyd had ismerkedjen hozzá hasonló beállítottságú emberekkel. Vagy maradj vele és legyél te is meleg és éljetek boldogan amég még nem haltok. Vagy csak simán utasítsd vissza (hacsak nem érvényes a 2.lehetőség) és mond meg, hogy vagy beletörődik vagy fel is út le is út.

2015. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
23%
Azt hiszem el kell szakadnotok teljesen egymástól.. Ffi-nő kapcsolat sem működik úgy, hogy az egyik szerelmes a másik csak barátságot akar, ez sem fog.
2015. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerűen arról van szó, hogy zavarba jöttél, mert nem tudod, hogy mitévő legyél. A barátságot nem akarod megszakítani, de feltehetőleg arra nem gondoltál, hogy testi kapcsolatba kerülj vele. Akkor tarts távolságot és ne adj okot rá, hogy jobban belédhabarodjon.
2015. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszek a viszonzatlan szerelemben.
2015. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem, persze, nem vagyok meleg, nekem ő a barátom és ennyi. De most így lazán csak szakítsam meg a kapcsolatot örökre? Tényleg évek óta ismerem és egy nagyon normális és értelmes, jó embernek tartom, mondom, barátomnak... erre egy-két hét leforgása alatt idáig jutunk én meg csak simán sz.rjak rá...? Ennél nem lehet valami jobb megoldás?
2015. jan. 11. 22:30
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
Erre nincs jobb megoldás. Sajnos. Mert ő nem barátságot akar tartani. És ez téged joggal zavar. Tehát a barátságnak vége. De hangsúlyozom, ugyanez van ha ffi-nő köz adódik ez a feszültség. Nem maradnak barátok.
2015. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
ez elég szomorú... megmondom őszintén, egyrészt magamra is haragszom, hogy ezt tényleg éveken keresztül nem vettem észre, nem voltam-e figyelmetlen, vagy nemtörődöm, ilyesmi, másrészt kicsit rá is dühös vagyok, mert úgy érzem, így régóta őszintétlen hozzám, pedig nem adtam rá okot, hogy ne bízzon bennem... eszembe jutott, hogy a barátságunk talán végig nem is az volt, aminek én gondoltam és ez elég sz.r érzés...
2015. jan. 11. 22:40
 8/27 anonim ***** válasza:
98%

Először is ne a gyakorikerdeseken keress egy ilyen bonyolult dologra választ. Csak te tudod, hogy mi a helyes megoldás. Nyilván zavar téged, ez látszik is.


Már régóta magában tartja. Vajon mi lehetett az oka annak, hogy most jött ez elő? Valószínűleg úgy érezte van arra esély, hogy te is meleg lehetsz és úgy gondolta most vagy soha és ki akarja deríteni.


Te ezek alapján nem viszonzod az érzéseit. A legjobb szerintem, ha nem eltávolodsz, hanem megbeszéled vele, hogy te nem érzel úgy, mint ő, de mindezek ellenére nem kell magát rosszul, furán éreznie melletted, ugyanúgy viccelődhettek, akár el is mondhatja ki tetszik neki.

A legjobb az ha úgy csinálsz, mintha nem is történt volna semmi. Tehát nem nézel rá furán, viszont néha felhozod témaként a meleg dolgot, hogy érezze nem kell szégyellenie magát..


Idővel megpróbálhatod bemutatni más hozzá hasonló embernek, ami a te érdeked, mert ha meg tetszik neki más, annál hamarabb szeret ki belőled és simulhat el végleg minden.



De semmiképp se távolodj el tőle, mert annak elég negatív lelki hatása lenne.


Amúgy tapasztalatból is beszélek, mert velem is hasonló történt csak fordított helyzetben.

Egy lány szerelmet vallott több év után, mire elmondtam neki, hogy meleg vagyok. Sok sírás után megbékélt és eleinte furcsa volt a légkör, de úgy csinált mintha nem is így érezné és végül rendesen elsimult a helyzet.


Egy másik helyzetben pedig a legjobb barátomnak mondtam el, aki nem értette, hogy nem vette észre több év után. Eleinte vele is furcsa volt a légkör, de van egy ilyen pár hetes megszokási időszak. Hidd el utána már nem is fogsz máshogy gondolni erre. Az ember mindenhez hozzá tud szokni.

2015. jan. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is inkább megbeszélni kéne, mint a gyakori kérdések szakavatott válaszolóinak szavára adni...

Inkább kérdezd meg, hogy mennyire terhes ez a helyzet neki, mert nyilván nem lesz ebből semmii, ezt ő el tudja-e viselni. Nem találkozgat másokkal? Akikkel lehet is valami, mert ha beleesne valakibe, akkor valószínű hamar megoldódna a probléma.

Ha csak eltűnnél az életéből szó nélkül, mert megmondta, hogy meleg és beléd van esve az elég máshogy jönne le neki, mondjuk úgy, hogy kicsit görény vagy.

2015. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő: egyetértek veletek, de pont ez a lényeg, hogy már beszéltünk erről, ő is érti, hogy én nem tudom viszonozni az érzelmeit, én pedig semmilyen szinten nem ítélem el őt miattuk, de valahogy mégis azóta azt érzem, mintha egyikünk sem tudna olyan fesztelenül viselkedni, ezért kérdeztem, hogy mi a legjobb, amit tehetek.


De akkor megpróbálom még egyértelműbben jelezni, hogy nem zavar a meleg téma, felőlem megbeszélhet velem bármi ilyesmit is, bár persze eleinte ez is biztos furcsa lesz.

2015. jan. 11. 23:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!