Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátom bevallotta, hogy...

Van Leeuwen Áron kérdése:

Egy barátom bevallotta, hogy meleg, majd egy hétre rá azt is, hogy nem csak barátként tekint rám, hanem többet érez, hogyan segíthetnék rajta és a barátságunkon?

Figyelt kérdés

5 éve ismerem már, jó barátom, egyáltalán nem gondoltam rá, hogy meleg lenne, ezért nagyon meglepett, amikor nemrég elmondta. Furcsa volt, de emiatt nem távolodtam el tőle, engem a beállítottsága nem érdekel, de éppen mihelyt megszoktam volna, hogy ez ne legyen furcsa, bevallotta, hogy szerelmes belém, legalább két éve...


Ez kb. két hete volt, azóta valahogy nagyon feszengősek a beszélgetéseink, már amikor vannak, pedig ő egyértelműen megfogalmazta, hogy tudja, hogy hetero vagyok, nem akar ezzel zaklatni, csak el kellett mondania, és engem sem a melegsége zavar, hanem, hogy másként tekint rám, és főleg, hogy régóta.

Az jár a fejemben, hogy ennyire vak voltam? Dehát egy srác alapjáraton nem gondol bele abba a szituációba, hogy "vajon a haverom szerelmes belém?"... mindezt próbáltuk is megbeszélni, de úgy érzem, mindkettőnkben akaratlanul megváltozott valami ezzel. nem tudom elképzelni, most mit érezhet valójában, nem tudom, segíthetek-e rajta. Mit tegyek? Jobbat tennék, ha eltávolodnék tőle egy időre, vagy pont hogy legyek mellette?


Évek óta először érzem, hogy van valami, amit nem tudunk teljesen őszintén és nyíltan megbeszélni...



24F



2015. jan. 11. 22:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Most ez gáz, de azért is jöttem ide és tettem fel ezt a kérdést, mert értelemszerűen tanácsot senkitől nem tudok kérni, mivel ha nekem nem mondta el évekig, hogy meleg, akkor gyanítom, nem díjazná, hogy másokkal megosztom és megbeszélem... meleg fiúkat pedig nem ismerek személyesen, akik esetleg jobban belelátnának a helyzetbe anonim is.
2015. jan. 11. 23:53
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy több meleg fiút nem ismersz személyesen? :P
2015. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
14%

(legalább is aki udvarolna neki, olyat nem:D )

Legyél határozott, elutasító: mondd el neki, hogy: NEM.

Azután majd alakulnak a dolgok, reméljük ő is meg te is megtaláljátok szerelemben a társat. És a barátságot is. Ez nem mehet tovább.

2015. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a 8-as és a 9-es válaszolóval értek egyet.

Nem szabad feladnod a barátságotokat.

Meleg vagyok. Bevallottam már több barátomnak/munkatársamnak. Kicsit fúrcsán érezték magukat. Kellett két hét, egy hónap amíg fel tudták dolgozni a történteket. Az egyik haveromnak azt is elmondtam, hogy nagyon kívánom. Kijelentette, hogy tőle ne várjak viszonzást. Megértettem. Néha célzok rá, hogy legalább engedje megfogni, de csak hülyeségből. Hidd el, hogy még mélyülhet is a barátságotok.

2015. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
76%
Mélyülhet a barátságotok.... :P
2015. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
8%
szerintem beszéld meg vele, hogy neki is az lesz a legjobb, ha megszakítjátok a kapcsolatot, mert csak reménytelenül szenvedni fog így és nem tud tovább lépni. (tapasztalatból mondom, én is átestem ezen, én voltam a meleg fél)
2015. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem beszéljétek át. Nyilván azért feszkós a helyzet,mert te már nem tudod,hogy hogyan viselkedj,mit mondj,hogy nehogy félre értse.Illetve most neki sem könnyű.


Beszéljétek meg,de mond el neki,hogy fontos a barátsága,de a szerelmet nem tudod viszonozni neki.Aztán kell egy nehéz döntés amit közösen kell,hogy meghozzatok még pedig,hogy tudjátok folytatni a barátságot vagy abszolút nem. Inkább rajta áll,mert ő szerelmes beléd.

Viszont attól tartok,hogy ő nem fog már barátként tekinteni rád.Így jobb lenne a távolság,de ez rajtatok múlik.

2015. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lehető legrosszabb döntés lenne a coming out után magára hagynod őt.


Ő nem kis küzdelmet folytathatott magában, mire kimondta, hogy mi a helyzet. Ez nem kis dolog, hidd el. Ilyenkor barátként mellé kell állnod erkölcsileg és támogatni. Abban támogatni, hogy ne érezze emiatt rosszul magát. Az, hogy te testileg nem vonzódsz hozzá, ezt egyértelműen add a tudtára, de nem kell agyonragozni, nem szükséges túlbonyolítani.

Viszont nagy szüksége van rád ezekben az időkben. Zavarban van, mert színt vallott. Te is, mert váratlanul ért.

De lépjetek túl ezen és légy hálás, hogy ennyire megbízik benned. De soha ne alázd meg, ne tégy negatív kijelentéseket a témában.

2015. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Èn ùgy veszem èszre hogy te nagyon nagy egòval rendelkezel :) Lehet hogy be sem jössz neki, te meg itt agyonragozod a tèmàt. A magànèlete nen a te dolgod, spontàn kijelented amit nyilvàn tud is, hogy be ne pròbàlkozz aztàn röhögtök rajta egy jòt :) Tùl nagyügyet csinálsz ebböl!
2015. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Utolsó: "lehet, hogy be sem jössz neki, te meg túlragozod..."


Eleve a kérdésem is az, hogy bevallotta, mit érez irántam, innentől fogva nem értem, miről beszélsz.

Az egóm szintén nem tudom, hogy jön ide, eszembe sem jutott egy pillanatra sem a kérdést illetően, egész más félelmeim vannak a dologgal kapcsolatban, el vagy tévedve.

2015. jan. 12. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!