Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok? Lehetnek nekem olyanok?

Barátok? Lehetnek nekem olyanok?

Figyelt kérdés

Elég zavaros életem van. Nyitott hátgerinccel születtem. Több mütétem volt. Kicsi koromban mindeki úgy bánt velem mint egy átlagos gyerekkel. Általánosban jöttek a kiközösitések, gúnyolások, bántások, mikor kezdtem felfogni, hogy nmem is vagyok annyira átlagos…Senki nem segitett feldolgozni ezt, én sem kértem segitséget. Gimnáziumba úgy mentem hogy nem vártam semmi jót. “Tudtam” hogy engem nem lehet szeretni, barátaim nem lesznek.. Akit én barátnak tartottam, természetes volt hogy nem tart engem barátjának, nem szeret. apám talált nekem egy gyógytornászt, aki csak erősitette bennem hogy soha nem lesz olyan életem mint másnak, aki mellettem van, csak sajnál, vagy jólneveltségből teszi. Sőt,ha pasi érdeklődik irántam, azt valószinű hogy anyuék, lefizetik vagy másképp vesztegetik meg. 2 év után elértem hogy ne kelljen többet élvezzem a társaságát ….Mikor nem voltam legjobb erőmben, apám mindig azzal “fenyegetett”, hogyha nem szedem össze magam, iskolába se járhatok ( mivel egyetlen dolog volt, amit szerettem – társaság miatt .. ) Minden egyes reggel stresszeltem magam,évekig, hogy vajon jól fel tudok-e menni .. igy is volt időszak mikor nem volt hajlandó iskolába vinni.. De harcoltam, mindenki ellen, végül le is érettségiztem .Rettegtem attól hogy egyedül maradok.De megismertem egy társaságot, akikkel bár bulizni el tudtam menni néhányszor.Most csak azon próbálok dolgozni, hogz 2O év után ne legyek egyedül, de mindenkinek csak akkor vagyok jó ha az orruk előtt vagyok. Én egy ideig mentem mindenki után, de mikor láttam hogy többnyire leszarnak,abbahagytam.A kimenéseknek, buliknak hála többnyire elfogadtam magam, legyőztem a gátlásaimat. Nem olyan rég a gondolkodásmódomon is sikerült változtatni .. Nem tudom, hogy valaha elérem-e hogy keressenek, foglalkozzanak velem, nem igazán tudom mi kell hogy barátnak tekintsenek, de amig itthon csak viták vannak, mindenkinek csak elvárásai vannak, de adni nem adnak semmit és ennek a társaságnak a jelenléte az egyetlen garancia arra hogy bár úgy érezzem hogy szeretnek, lenyelem azt is hogy nem keresnek, én kell fussak utánuk... csak már bele fa'radtam és úgy érzem én csinálok rosszul valamit... Nem bírok velük erről beszélni mert még most is azt érzem hogy hagynom kéne hogy menjenek ,ne terheljem azzal őket h nekem segiteni kell stb. Viszont nekem tényleg ez az egyetlen jó dolog az életemben, ha velük lehetek. Túlzás nélkül

Most is elmentek szilveszterezni, eszükbe se jutott hivni pedig mellettem ültek mikor beszélték a részleteket én meg nem mertem beleszólni nehogy az legyen hogy nyomulok stb. De ezt igy nem birom tovább .. itthon nem tudok jól lenni senkivel haogyom hogy szivassanak mindenki rajtam töltse ki a dühét de mindig gyomoridegem van ,alig eszek és mikor egyedül vagyok többnyire mindig sirok ... Ahhoz hogy a barátaimmal lehessek meg én kéne hivogassam őket és fussak utánuk amire most nagyon nincs erőm ... bár lehet hogy megtenném ha valaki azt mondaná h lesz eredménye .....

Sajnálom hogy ennyire hosszú lett, remélem valamennyire érthető ... Mit tegyek? Esetleg beszéljek velük őszintén az érzéseimről? Hogy hozzak össze egy beszélgetést? Vagy keresssem őket? Előre is ngyon köszönöm a válaszokat ..



2015. jan. 12. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha olyanokkal barátkoznál akik hasonlóak mint te? Próbáltad már?

Hiszen akik nem érzik át a helyzetedet azokkal nem igazán fogsz jó kapcsolatot kialakítani.


Viszont hasonló sorsú társaiddal akik megértenek és valószínű ők is ebben szenvednek,velük igazán jó kapcsolatot kialakíthatsz!


Fel a fejjel!! Próbálj pozitív lenni.


Én még amit ajánlani tudok,ha minden adott hozzá egy segítő kutya,vagy csak szimplán egy kutyus akit tanítgathatsz,vihetsz sétálni stb Kutyásokkal is tudsz ismerkedni,barátkozni. És nem éreznéd mindig teljesen egyedül magad!

2015. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem VELÜK nem lenne értelme ilyenekről beszélni. Úgy vannak vele, hogy ha ott vagy nem zavarsz, de ha nem vagy ott akkor sem érdekli őket. Én max. a magam malmára fordítanám és amikor jobb kedvedben vagy, esetleg abba szeretnél lenni, akkor elmész velük bulizni és magad miatt jól érzed magad. :D A hozzád illő barátokat meg majd megtalálod. Ők legyenek csak haverok, nem vennék komolyan a lelkizést hidd el.
2015. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én szívesen beszélgetek veled, ha szeretnél:)

És igen, a kutyus szerintem is jó ötlet^^ ( vagy egy pici cica)

2015. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hmmm hasonloan vagyok voltam en is mint te leszamitva a nyitott gerinces szuletest. Ugyan igy voltam mint te haverok voltak a mindenem de nem hivtak en koslattam utanuk kb. De nem kulonosebben foglalkoztak velem. Most 800km elek toluk es meg csak nem is tudjak vagy nem erdekli oket. Amugy ez a nyitott gerinces dologbol ma pl mi latszik vagy okoz valami testi hatranyt?
2015. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) vannak kerekesszékes barátaim, bár Magyarországon, én Romániában élek olyan helyen ahol az ilyen embereket többnyire elrejtik ... de komolyan. Pl a városomban kerekesszékest nem látsz rajtam kivül az utcán. Szóval kerekesszékesekkel csak Facebookon tartom a kapcsolatot és persze sokkal inkább megbeszélek velük mindent. Nem tudom, én úgy látom azért a haverjaimmal is lehetnék nyitottabb, mert szerintem legalábbis van egy olyan bennük "ha nem mond, nem kérdezem." merthogy nem szoktam magamról beszélni ... másokat szivesen meghallgatok de magamról nem. Van egy kutyám és egy papagájom szeretem nagyon de nem igazán pótolják az embereket. Pl panaszkodhatok de nem válaszolnak :D

Kerekesszékkel közlekedek, elég súlyos hátgerincferdülésem van, jobb lábam térdtöl lefele béna. Más bajom nincs, karjaim és a fejem ép, teljesen normális 20 éves lány vagyok. :D

2015. jan. 13. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Soha ne csüggedj és ne add fel az álmaid, vágyaid. Soha ne fáradozz olyanok barátságáért, akiken látod, hogy nem törődnek veled. Én is ilyen cipőben járok.

Egyszer úgy is megtaláljuk azokat az embereket, akiket érdemes magunkhoz közel engedni.

A nyáron ahogy befejeztem az iskolát elkezdtem dolgozni, mert kb. mindegyik barátom letojt. Ekkor jöttem rá, hogy én ezekután senkiért sem fogok harcolni. Szeptemberben elkezdtem fősulira járni, egy fokkal jobb, mert szereztem új barátokat, de nekik megvan a régi életük, a régi barátaik...nekem meg?!

2015. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam feladni. :) Soha. De ők az egyetlen lehetőségem arra hogy kiszakadjak az itthoni környezetből ...senkinek nem kivánom hogy megérezze milyen amikor mindenki elvárásainak megpróbálok megfelelni a családból de sose vagyok jó semmiben .. az ő szemükben ... kimenni meg ugye nem tudok merthát nincs meg a két jó lábam hozzá. De mikor összekerülök ezzel a társasággal annyira más ... mikor velük vagyok annyira érzem hogy szeretnek , pedig én nem szoktam elhinni senkiről hogy szeret ugyhogy biztos nem véletlen....nem kell senkinek megfelelni ,elfogadnak igy és szórakozunk jól elvagyunk, beszélgethetünk is bármiről . és valahogy sose akarok hazajönni ha egyszer közéjük kerülök .. jó most lehet igy egy kicsit nyálas :P de ez van tényleg.
2015. jan. 14. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
mire jutottäl vegül?
2023. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!