Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha minden barátom hülyének...

Ha minden barátom hülyének néz, mert nincs facebook-om, akkor nem is igazi barátok?

Figyelt kérdés

De ha megszakítom minddel a kapcsolatot emiatt, hogy piszkálnak, akkor egy sem marad. Értelmes, önálló gondolkodású emberek meg nem teremnek minden bokorban. Ti egyedül maradnátok inkább, vagy a "barátokat" választanátok, akik nem bírják elképzelni, hogy létezik ilyen, hogy valaki nem igényli a facebook-ot? Azért tök egyedül se lehet olyan jó. Vagy mégis? Azért remete sem lehet az ember.

(Nem az a probléma, hogy nekik van, nekem meg nincs, hanem az, hogy én elfogadom, hogy ők használják, de ők nem fogadják el, hogy én nem használom. Már olyat is olvastam a neten, hogy az gyanús, ha valakinek nincs, mert biztos rejteget valamit. Kész röhej.)



2014. dec. 26. 02:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

a rejteget dologban van valami amúgy,mert a simlis ismerőseimnek tényleg nincs fésze..

mert ugye a rendőrök is itt néznek utána elsőnek az embernek,hogy kiféle miféle.


a témához meg annyit,hogy ha nincsen a használatával konkrét célod,csajozás,üzleti kapcsolatok ápolása,akkor sok értelme nincsen.

én 3 hónapban 1x ha felmegyek.

ha valaki akar valamit az felhív telefonon és én szintén.

2014. dec. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Nem látok teljesen a helyzetedbe, de volt egy hasonló haverom (haverunk). Néha említettük neki hogy egy fb jól jön a mai világban, nem azért mert piszkálni akartuk hanem mert fain dolgokat osztunk meg egymással, meg csoportban is jól elbeszélgetünk ott, aztán ő is hiányzott onnan. Azóta regisztrált és használja is, ésszel.

Persze ha most azt éreztetik veled hogy ez ciki, talán nem is olyan értelmes vagy önálló gondolkodású emberek.

2014. dec. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz azzal, hogy mások merre akarnak terelni az életben. Ha neked az a jó, hogy van egy normális életed és nincs szükséged arra hogy a fészbukon virítsd a többinek hogy amúgy neked mekkora siker-csillogás az életed, akkor ne regisztrálj, hanem élj! szerintem neked sokkal jobb, mint nekik.
2014. dec. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az, hogy a bűnözőknek nincs (bár ki tudja), még nem jelent semmit. Ha nem rakok ki személyes fotókat a világhálóra, az lenne a normális szerintem. Vagy ha csinálok egy regisztrációt, de nincsenek fent fotók, akkor megint jön az, hogy vajon miért nincs, biztos titkolnivaló van a háttérben. A lájkolás lényegét sem értem. Mi a célja? Van mondjuk egy cikk, vagy egy idézet, amit xy lájkol. Mi lesz ennek a haszna, vagy a célja, értelme, következménye? Semmi. Akkor meg minek? Na mindegy, most nem is lebeszélni akarok senkit, csak az zavar, hogy furcsának számít az, aki amúgy tök normális.
2014. dec. 26. 03:16
 5/17 anonim ***** válasza:
üdvözlet a világunkban. vannak a hülyék, a tömeg. jellemző rájuk valami gyökérség, amit csinálnak és aki nem csinálja vagy mást csinál vagy nem azonosul velük, azt kinézik. és? te legalább nem vagy behülyítve, ne foglalkozz ennyit a témával. :D pláne hajnal háromkor. keress normális barátokat.
2014. dec. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem bírok aludni. :) Megpróbálok nem foglalkozni velük, csak elég nehéz, mert már lassan úgy érzem magam, mint egy idegen bolygón, és ez csak egyre romlani fog szerintem. Pl. ha már munkahelyen is elvárják, és feltétel lesz, hogy alkalmazzanak valakit. A főnök azzal az ürüggyel kukkolja majd mások magánéletét, hogy "ő csak ellenőrzi a beosztottjait".
2014. dec. 26. 03:28
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyelőre a munkahelyeknél inkább még kizáró ok, ha megtalálnak a fészbúkon. :D
2014. dec. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
:))
2014. dec. 26. 03:37
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedved kérdező!

Én 26 esztendős férfi vagyok. Fent voltam minden létező globális és hazai közösségi oldalon. Még a társkeresőkön is. Több időbe telt mindet rendben tartani, mint egy műszak. Rengeteg emberrel ismerkedtem meg. Főleg külföldiekkel, akikkel mai napig tartom a kapcsolatot és utazunk egymáshoz. Aztán egyszer jött az ihlet. Meguntam az egészet. Rájöttem hogy nem vagyok kíváncsi mindenki baromságára. Nem kellenek a spamek. És nem akarok minden nap vásárolni. Nekem élnem kell. Dolgom van a világban. Letöröltem minden honnan magam. Ez eltartott egy hónapig, mert baromi nehéz kitörölnöd magad az internet agyából. Majdnem hogy teljesen lehetetlen. De megcsináltam. 4 évig Sehol nem voltam fent. Megtanulták az ismerőseim, kollégáim hogy van telefon és e-mail is. Sőt posta címem is. Azóta lemorzsolódtak a sablon emberek és csak azok vannak körülöttem akik használják a fejüket. Sokkal több időm van magamra, az életemre és rengeteg embert ismerek meg így is. Csak ez azért előnyösebb, mert csak azzal kell foglalkoznom akivel akarok.

Ma már egy oldalon fent vagyok. A görényem miatt egy tenyésztői oldalon, de csak tartási okok miatt. Bőven elég. Ha más nem arra, hogy emlékeztessen miért is nincs rá szükségem.

Szerintem TE döntöttél jól. Hidd el hogy több élettapasztalatod lesz mint a nagy átlagnak, amire tudsz építkezni.

2014. dec. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem túlproblémázod a dolgot. Ha nincs, hát nincs, nálunk is volt 1-2 ilyen a baráti körben. Csak miután egyszerűbb csoportban leszervezni egy bulit, programot, akármit, aztán ha épp nem vette fel a telefont, vagy egyéb okból nem szóltunk mindenről külön, jött a sértődés, meg költségesebb is 20szor felhívni valakit, meg stb.

A végén csináltak ők is inkább profilt, egyikük még csak nem is saját névvel. Nem kell ott lógni napi 24 órában, nem kell mindent kiposztolni se, de így kap értesítést, ha valaki ír a csoportba, meg tudja nézni és kész. Egyébként saját választásuk volt a dolog, mi elfogadtuk azt is, hogy ők nincsenek fent, csak akkor ne nekünk kelljen hozzájuk alkalmazkodni. Esetleg gondold végig, hogy nem hasonló okból szeretnék-e, hogy regisztrálj. Te milyen gyakran hívogatod őket? És szoktál-e programokat szervezni? Persze meg lehetett oldani ezeket régen is, csak sokkal körülményesebb volt. Ha már van ilyen lehetőség, hogy mindent, szimultán, egy helyen le lehet tudni, miért ne használnánk?

2014. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!