Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőnek számítanak azok,...

Barátnőnek számítanak azok, akik irigyek a boldogságomra és sikereimre?

Figyelt kérdés

Jól halad az életem, jó munkám van, diplomát szereztem, szépnek is tartanak, jó családból jöttem. Hármas csaj barátság van, ők sajnos nem ennyire szerencsések. Igazából csak az egyikőjükkel kapcsolatban van meg nagyon a kérdésemben feltett érzés bennem. Úgy érzem ha beszámolok neki a mindennapjaimról, hogy mi zajlik körülöttem csomószor csak a "pökhendi" reakciót kapok. Nem beszélhetek az álmaimról vagy a céljaimról, mert már nagyképű vagyok. Néha már félek elmesélni,hogy mit vettem tegnap, hol jártam, mert látom rajta "azt" az arckifejezést, hogy én megint nagyképűsködöm. Kínszenvedés volt látni az arcán amikor gratulálni próbált a sikeres államvizsgám és védésem utáni bulin.(Ő okj-t végzett, két évvel idősebb nálam, most fejezte be az első évét az egyetemen, saját maga fizeti a suliját)

Rosszul esik, mert én nem gondolom, hogy nagyképű lennék, úgy érzem bármit mondok, az a részéről annak minősül.

Mi lenne a megoldás?


2015. jan. 16. 14:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem igazi barátnők. Az én igazi barátnőm simán a szemembe mondja, hogy nagyon irigy rám, ha épp valamiért az. Én is az övébe. És szerintem ez az igazi barátság, amikor ezt is meg lehet beszélni, és viccesen elküldeni a másikat a búsba, mert ekkora mákja volt/van valamiben :)
2015. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:

Innen elég nehéz ítéletet mondani.Most vagy az van,hogy tényleg nagyképű vagy és ahogy előadod,vagy tényleg irigyek.De az emberi természet ilyen,a legtöbb ember irigy a másik sikerére.

Én úgy gondolom,hogy elő lehet adni valamit úgy,hogy huu de jüó sikerült a diploma,és van egy jó állásom és elő lehet fenhangon úgy,hogy felsőbbrendünek képzeled magad és egyfolytában ezzel hencegsz,mert személy szerint én nem vagyok féltékeny,irigy típus,de ha nekem egyfolytában azt kellene hallgatnom,hogy ilyen meg olyan f..asza vagy,ilyen meg olyan jó vagy,hát kicsit idegesítene a dolog.A másik dolog pedig az sem mindegy,hogy hogyan adja elő valaki.Azért mert diplomád van,ne képzeld magad felsőbb rendűnek,szép szép,de az nem egyenlő a sikerrel.Én is ismerek olyan embert,aki elvégzett egy egyetemet,kitűnő tanuló volt,2 nyelven beszél,nagyon jól fízető állása van,de azt gondolja ő körülötte forog a föld és mindenkiél okosabb és tökéletes,ha ez így is van,ezzel nincs baj,de ha valaki egyfolytában azzal henceg,hogy milyen tökéletes és milyen sikeres,az egy kicsit visszataszító tud lenni számomra is,mondom ezt úgy,hogy nem vagyok irigy és féltékeny típus,soha nem is voltam.

Viszont rólad is ad némi képet,hogy itt az egyik válaszadót le butáztad,csak azért mert neked egy nem tetsző választ kaptál.Szerintem te is kicsit az a fajta vagy,aki elvan szállva attól mert egyetemet végzett és jól fízető állása van.Akiről beszéltem,ő is ugyan így butázott le embereket,csak azért mert valaki nem értett vele egyett valamiben.

2015. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem vagy nagyképű. Vannak emberek, akik nem tudnak elvonatkoztatni a saját nyomoruktól, és ha valakinek sikerül, azt muszáj lehúzni. Nekem is volt ilyen baráti társaságom. Mondok egy példát: vizsgaidőszakban én hamarabb végeztem, jó eredményekkel, ők UV-zni voltak kénytelenek. Nekem a városban volt dolgom, gondoltam, beugrok, viszek nekik csokit, amíg várakoznak, biztos jól esne nekik. Mit hallottam vissza? Hogy bementem kárörvendeni...Példa 2: Amikor elmondtam valami bajomat, az egyik lehurrogott, hogy hogyan is képzelem, hogy panaszkodok, mikor van a társaságban olyan ember, akinek százszorta rosszabb a helyzete, mint nekem. Jah, lehet, csak éppen a két dolognak rohadtul nem volt semmi köze egymáshoz. Na, ennyit a barátságról, az olyan ember nem a barátod, aki miatt kellemetlenül érzed magad olyan dolgok miatt, amelyek miatt minden normális ember a bőréből kiugrik, úgy örül! Őszintén szólva nagyon haragszok az ilyen irigy békákra, mert érdekes módon azt sosem irigyli, ahogy eléri az ember a sikereit, vagy a jobb helyzetét: az évekig tartó tanulást, az átdolgozott hétvégéket, a hajnali keléseket stb., és úgy viselkedik, mintha neked a postás hozta volna csomagban! Mert persze, természetes dolog, hogy valaki irigy, de az már egyenesen undorító, ha átcsap negatívba a magatartása emiatt, és rombolj a másik örömét.
2015. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Nem azért butáztam le, mert nem értett velem egyet.... Hanem azért, mert azt feltételezte, hogy minden nap azzal jövök mindenkinek, hogy lediplomáztam, ami nyilvánvaló butaság.
2015. jan. 16. 17:33
 25/32 anonim válasza:

Teljesen mindegy,egy idegen embert lebutáztál.Fensőbbrendűnek érzed magad,és úgy mersz osztani másokat,hogy nem is ismered.Miközben te tettél fel itt egy kérdést,a neked nem tetsző válaszolót egyből lebutázod.Az általam említett ember is ilyen volt,minden apróságért lebutázott embereket,mert éppen valaki másképpen vélekedett,vagy egy nem tetsző dolgott mondtak neki.

Az ember legyen büszke a sikereire,de azért nem kell átesni a ló túloldalára sem.A kérdés az,hogy ezt hány ember gondolja rólad?Mert ha több,akkor erősen elgondolkodnék magamon.Innen nyilván egyikünk sem,fogja tudni megmondani,hogy milyen van.Ezt az ember személyes kontaktus alapján tudja leszűrni,így nem lehet.Így írás alapján hiába mondom hogy egy beképzelt hülye vagy,mert lehet egyáltalán nem vagy az.Egyébként meg azt tanácsolom,ne másokkal,hanem magaddal foglalkozzál,álj úgy,ahogy jól érzed magad.

2015. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"Amúgy nem értem, milyen barátnők azok akik csak arról tudnak beszélni, hogy mit vettek tegnap? Az a diploma is, egyszer túlvagy rajta és kész, vagy minden találkozáskor megemlíted, hogy diplomát szereztél? :D"


Ezt írta a válaszoló. Most őszintén nem butaság ilyet feltételezni? Engem minősített Ő tulajdonképpen, hogy én biztos ezt teszem. Hát köszi, de nem ezt teszem, mert ennyire buta nem vagyok.

2015. jan. 16. 17:49
 27/32 anonim válasza:

ma 17:49


Értem én,de ezt el lehet engedni a füled mellett is,átnézni a válaszon.Ha ez nem így van,akkor nem kell leállni vitázni,mert ezzel hogy bizonygatod magad,pont az ellenkező hatást éred el.Rólam is mondták már,hogy nagyképű vagyok.De rájöttem,hogy csak annak vagyok nagyképű,akinek nincs önbizalma.Sok ember aki jólérzi magát,azt nagyképűnek tartják.Holott ez nem igaz,egyszerűen arról van szó,hogy csak azok szemében tűnik nagyképűnek,akiknek nincs önbizalma.Mondom úgy élj,ahogy neked jól esik.Azzal hogy feltetted ezt a kérdést,ezzel is csak arra vagy kiváncsi,hogy vajon tényleg az vagy e vagy sem.Mert különben meg sem fordult volna a fejedben hogy feltedd a kérdést.

2015. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinte, igazi barátságban megsúgja a szíve a sikeresebb félnek, hogy a sikere esetleg nem emlékezteti-e a barátnőt arra, hogy ilyesmit akár ő is elérhetett volna, ha szerencsésebb helyre pottyantja a gólya. Komoly szívfájdalommal nehéz őszintén mosolyogni. Csak az tud boldogan veled örülni, akire közben nem jön rá a sírhatnék a saját sorsa miatt.
2015. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Kedves 28-as köszönöm a válaszod, igazán szépen fogalmaztál. Egy baj van az egészben: akkor mindenki csak a saját társadalmi osztályán belül válasszon barátot, hogy ne legyenek összezördülések az anyagiak miatt? Ez igen elkeserítő..:( (nyilván ezt nem Te állítottad, ez csak eszembe jutott a soraidtól)
2015. jan. 16. 18:30
 30/32 anonim ***** válasza:
a hiba az ön készülékében van...
2015. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!