Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Beleszerettem egy barátomba....

Beleszerettem egy barátomba. Mit kellene tennem, mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Beleszerettem egy barátomba, akivel tudom, hogy soha, semmi nem lehetne köztünk. Nagyon szeretem őt, mint embert, mint barátot, nagyon sokat köszönhetek neki, és jóval többet érzek iránta, mint barátság, holott tudom, hogy ez nem helyes és soha nem is működne. Az utóbbi időben próbáltam kerülni őt, mert egyszerűen már nem tudom kezelni ezt az egészet. Próbálok "kiszeretni" belőle, de nem megy, és ráadásul egyre inkább lelkiismeretfurdalásom van, hogy eltávolodtunk, hogy már nem beszélünk annyit, holott ő mindig mindenben segített nekem.

Nem tudom mit tehetnék. Mondjam el neki, hogy miért kerülöm mostanában, miért nem akarok vele találkozni? Félek nem értené. Vagy jobb, ha egyszerűen hagyom, hogy kihüljön köztünk a barátság és idővel elfelejtsük egymást?

Ti mit tennétek? Elfogadnátok-e ha egy barátotok egy időre (amíg rendezi az érzéseit) ezért távolodna el tőletek, vagy örökre haragudnátok rá?



2015. jan. 19. 14:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Mondd el neki, elvégre nincs belőle semmi. :D Max azt mondja majd, bocsi nekem tetszel, de attól haverok maradhattok simán. És szerintem egy ilyen dolog miatt nem éri meg elveszteni/elfelejteni olyasvalakit akivel szerettél beszélgetni és segített neked ha bármire szükséged volt. :)
2015. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, hidd el fogja érteni. Csak úgy mondd, hogy félreérthetetlen legyen!

Ha mást nem érsz el vele, legalább félreértés nem lesz abból, hogy miért kerülöd mostanában.

2015. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne köztetek semmi?
2015. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos vagy neki keresni fog és ha erősködik, hogy mért távolodsz elmondod neki az igazat.

Mért nem lehet köztetek semmi? Nős, vagy túl idős hozzád? Lelkiismeretfurdallást nem kell érezned, majd Te is segytesz másnak, ahogy ő neked. Nem mindig annak kell visszaadni a segítséget, akitől kaptunk. Vagy úgy érzed, hogy ő sosem szeretne beléd? Ha feltűnik neki, hogy eltávolodtál és rákérdez, mondd el neki az igazat, ha meg nem keres akkor amúgy sem érdemes ezen tipródni.

2015. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Szerintem is inkább beszéld meg vele, főleg ha elég jóban vagytok és sokat segített akkor nem túl korrekt, hogy te csak úgy eltűnsz és nem beszélsz vele többet, legalább magyarázd meg neki, ha nem érti meg vagy nem fogad el melegként akkor meg nem fog annyira fájni, hogy nem álltok közel egymáshoz többé, amúgy meg sose tudhatod ő mit érez vagy mit akar amíg meg nem kérdezed tőle.
2015. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Mond el neki, hogy mit érzel iránta, hogy 100%-os biztos lehessél benne, hogy köztetek nem lehet semm!

Főleg akkor ha mind a ketten egyedülállóak vagytok.

2015. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 TheHologram ***** válasza:
100%
Igen mondd el neki, meg fogja érteni.
2015. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki. A barátság szerintem a legfontosabb. Ha az megvan, utána következnek a többi fontos dolgok.
2015. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos biztos vagyok benne, hogy köztünk nem lehet semmi, csak barátság - és jelenleg én erre képtelen vagyok.
2015. jan. 19. 21:31
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

"Sajnos biztos vagyok benne, hogy köztünk nem lehet semmi, csak barátság"


Tudod, mit, Kisnyúl? Bszd meg a fűnyíródat!

2015. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!