Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit reagálnátok, ha a...

Ti mit reagálnátok, ha a "legjobb" barátotok, barátnőtök csak úgy kinyomná a telefont beszélgetés közben?

Figyelt kérdés

Velem ez történt. Leírnám az előzményeket is, hogy teljes legyen a kép.

Több éves ismeretség, felnőttek vagyunk. Az utóbbi 2 év számára elég nehéz volt. Én mindig támogattam mindenben, próbáltam motiválni és elég sok hülyeségét elviseltem minden szó nélkül. Úgy érzem sok mindent megengedtem neki a helyzete miatt és ezzel már visszaél. Pl ha ő hív én hívjam vissza de azonnal ahogy észreveszem, de ő meg csak akkor hív vissza engem, ha épp olyan kedve van vagy amikor skype-on írogatunk és véletlenül nem veszek észre egy kérdést akkor írja a kérdőjeleket, miért nem válaszolok, besértődik. De ő meg rengetegszer szándékosan nem válaszol néha, azt én meg tűrjem el egy szó nélkül. Ha mégis szóba hozom, akkor még ő van felháborodva. Egyébként ha "normális" akkor minden rendben van, aranyos, kedves, segítőkész, többször is elmondta már, hogy csak én törődöm vele, se a családja, se senki más nem foglalkozik vele. De kb heti 1 alkalommal ilyen "fura"! Nem tudok rá jobb szót.

Na szóval ma felhívtam, érdeklődtem mi újság felé, éreztem, hogy valami baj van, a válasz semmi. Nem akartam erőltetni elkezdtem neki mesélni, kicsit jobb kedve is lett aztán kérdeztem tőle egy teljesen átlagos hétköznapi kérdést, amire azt felelte, hogy ezt most minek mondja el, és kinyomta!

Én meg azóta is haragszom, egyszerűen betelt az a bizonyos pohár, nagyon szeretem őt, de elegem van abból, hogy ha épp olyanja van így viselkedik velem. Azt hiszem minden ember megérdemel annyi tiszteletet, hogy nem vágják rá a telefont, pláne nem, ha barátok/barátnők.


2015. jan. 28. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ez elég 1 oldalú dolognak tűnik...én megpróbálnám megbeszélni vele, ha nem hajlandó rá akkor elküldeni a p1cs4b4...
2015. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos az ilyennel nem igen lehet mit tenni... Csak a saját érdekeit nézi, és teljesen telibesz#rja a másikat.
2015. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ilyenkor én is így érzem, de ha nincs "bekattanva" akkor teljesen máshogy, normálisan viselkedik. Épp ezért se tudom mit kezdjek ezzel, mert ha mindig ilyen lenne velem, akkor nem lenne kérdés, de így nem tudom mi lenne a helyes lépés.
2015. jan. 28. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én "legjobb" barátom is ilyen. Kihasznál és ha segítettem a gondjai megoldásában utána hiába keresem mert semmibe vesz. Nem veszi fel a telefont,nem válaszol az üzeneteimre ha pedig utólag kérdőre vonom akkor kimagyarázza magát. Mindkettőnk esetében a barátság csak a mi oldalunkról van meg. Szerintem te is érzed ezt. Hagyni kellene a fenébe. Tudom,könnyű ezt mondani de ha sokszor betelik az a bizonyos pohár akkor előbb-utóbb eljutsz arra a pontra amikor lesz erőd kitenni az életedből.
2015. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt sose beszéltétek meg,hogy miért ilyen?


Legjobb barátnőm nekem is időnként furán viselkedik,ilyenkor én nem keresem.Ez akkor van amikor a pasija felbosszantja vagy csak ideges vmiért.

Velem is bunkó olyankor.Bár nála havi 1x-2x ha van ilyen. De mindig megbeszéljük én meg már a 1,5 év alatt hozzá szoktam,hogy ilyen szokott lenni.Volt már,hogy rám is rám nyomta a telefont. Utólag kiderült,mert nem akart megbántani,ideges volt.Félt,hogy olyat mond amivel megbánt.Az nap nem is beszéltünk,de mivel ismerem így tudom mit miért tesz már.


Szerintem egy őszinte beszélgetés jó lenne.

2015. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen időszakos ingadozások jellemzően két dologra vezethetők vissza. Vagy a havi ciklusra (kevesen tudják, de a férfiaknak ugyanúgy megvan, még ha nem is látszik), vagy a táplálkozásra. Sokunknak méreg valamelyik táplálék, és egy-egy bezabálás az adott ételből napokra tönkre vághatja az erre érzékenyek hangulatát.

Éveken keresztül volt alkalmam figyelni egyetemi szobatársam, később három közeli ismerősöm ilyetén megnyilvánulásait. A legszarabb az egészben, hogy soha nem ismernék be, hogy tényleg ettől van. A volt szobatársam is csak tavaly hívott fel (55 évesek voltunk akkor) és vallotta be, hogy igazam volt, és nem bírja a húst. Most a nejemnek van egy ilyen barátnője, rajta különösen meglátszik, ha keményen cukrozott süteményből zabál be. Kirügyezik az arca, észrevehetően meggörnyed, és persze valóságos fúria ilyenkor.

2015. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!