Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meddig lehet két ember barát,...

Meddig lehet két ember barát, ha teljesen más az érdeklődésük?

Figyelt kérdés

Kezdünk kicsit eltávolodni a legjobb barátommal egymástól, nagyon régi barátság régen minden dolgunk kapcsolódott. Most viszont már más az életvitelünk. Más város, más értékek stb.

Ami az egyiknek fontos az a másikat nem érdekli és vissza is.

Kitarthat a dolog? Vagy előbb utóbb ennek vége lesz?

Jelenleg még az emlékek és a múlt miatti közös dolgok megvannak de már nem az igazi a dolog. (vagy most)


2015. jan. 29. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is hasonlóképpen állok egy 10 éves legjobb barátságommal.


Az én szemszögemből (és mások szerint is) rossz irányba változott, már nem találkozunk annyit, meg mondott a hátam mögött baromságokat rólam, szóval szerintem ezt le kéne zárnom.

Viszont ott van az, hogy 10 éve mindent tud rólam, én is róla, minden boldogságunkat és bánatunkat megosztottuk a másikkal és akkor így kéne, hogy vége legyen? Számomra is felfoghatatlan lenne, van vagy két lány a környezetemben, akikkel elbarátkozom, de olyan igazi legjobb barátság csak ezzel a lánnyal volt meg. Most ott állok, hogy ismerkednem kéne, akár neten vagy személyesen eljárnom a hobbimnak megfelelő klubba, összejövetelekre, mert ebbe beleőrülök.


Azt tudom neked tanácsolni, amit én is megpróbálok megtenni, hogy ezt a barátságot hátrahagyni és valami olyan új barátságba fektetni az energiám, ami pozitívabban sül el.

2015. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Azon is múlik, hogy szeretnétek a rendbe hozni, vagy fenntartani a barátságot, vagy úgy érzitek, hogy minden harag nélkül inkább elváltok és külön utakon jártok, ezen kell elgondolkozni. Én is kerültem hasonló helyzetbe, a legjobb barátnőmmel, mikor 7 év padtársi viszony után én 230 km-re jöttem egyetemre, ő meg otthon maradt és mindkettőnk élete a feje tetejére állt. Sosem ragaszkodtunk szerintem annyira és pont így volt jó, és talán azért is maradtunk ennyire jóban. Az ennyire régi barátságok nem véletlenül tartósak, ha idegesítettétek volna egymást, akkor gyakoribb találkozás mellett még feltűnőbb lett volna. Nyilván a mindennapi életben másokkal is kell tartani a kapcsolatot, muszáj, hiszen rá vagyunk utalva, emberek vagyunk, társas lények. De az az igazság, hogy ahogy nő az ember egyre kevesebb ideje van, vagy szán rá, hogy megismerjen embereket és egyre kevésbé nyílunk meg. Kivételek persze mindig vannak. Azóta már eltelt jó sok idő, és interneten se telefonon se tartottuk rendszeresen a kapcsolatot, kb. két/három hetente beszéltünk, de nem rendszeresen, és valamikor csak egy-két szót, összesen 2-szer találkoztunk, 2-3 órákra. És mégis. Mindezek mellett soha az életben nem fogok szerintem megbízni senkiben ennyire, mint benne, egyszerűen nem múlik el az az időszak, változhatunk, de egyben ugyan azok az emberek maradunk. Nekem sokat számít az, hogy tudom sosem árulna el. Sok mindenkit megkedveltem az új helyen is, akikkel naponta beszélek, de nem hiszem, hogy valaha is olyan lesz a viszonyunk, vagy maximum évek múltán. Egy szó mint száz, nektek kell tudnotok, mennyire fontos a barátságotok számotokra. :)
2015. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!