Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennél ezzel a barátsággal...

Mit tennél ezzel a barátsággal a helyemben?

Figyelt kérdés

Ilyen korábban sosem volt, nagyon mély és intenzív barátságot kötöttem egy sráccal. Igazi férfibarátságnak indult. Ahogy egyesek azt mondják, hogy egy komoly, igazi férfibarátság néha komolyabb kötelék, mint egy párkapcsolat, na ez olyan volt. Pedig még egy éve sincs, hogy megismertük egymást, de pár hónap alatt nagyon, szinte testvéri viszonyba kerültünk. Napi szinten több üzenetváltás, hetente 4x-5x találkoztunk, mert együtt edzettünk, buliztunk stb. Mintha az öcsém lenne, úgy szerettem a srácot és ő is kereste a társaságomat, egyforma arányban hívogattuk egymást közös programokra.

Összeveszéseink sem voltak, bár ő néha viselkedett kicsit sértően, de nem volt vészes, fontosabb volt a barátság, mint örökké a hiú önérzetem, ezeken nem akadtam fenn. Ellenben, ha véletlen én "vétettem" valamit (nagy dolgok sosem voltak, őszerinte sem), akkor sajnos az ő "harcmodora" nem az volt, hogy üljünk le és beszéljük meg, vitassuk meg a megoldás érdekében, hanem a mély hallgatásba burkolózás. Ilyen dolog volt tavaly nyáron egy, meg koraősszel. Az ismerőseim le-gyerekesezték a barátomat emiatt nekem, még én védtem őt annak ellenére, hogy nekem nagyon rosszul esett a fennálló feszkó és ez az "örihari" hallgatás. Ez abból zajlott, hogy hiába írtam rá, nem reagált atott esetben hosszú napokig vagy akár egy-két hétig. Aztán persze valahogy mindig megtört a jég és minden okés lett.

De ha mondjuk ő csinált "hülyeséget" és szóvá tettem (én nem "nemállokszóbaveledezek" hanem megoldásközpontú vagyok, utálom a duzzogást és a haragtartást) akkor ezért gunyorosan annyit mondott, hogy "egyem az érzékeny lelkedet" és még ki is röhögött.

Aztán jött egy dolog, karácsony után volt, hogy elkövettem akaratlanul egy hibát. Na megint bekövetkezett az ő megszokott stílusa. A flegma örihari hallgatagság.

Csak most besokalltam. Ez volt a harmadik és most úgy érzem, hogy negyedik nem lesz már.

Ő azóta keresett, írogatunk is néha, bár már nem olyan sűrűn és intenzíven. Kimondtuk, hogy ki vagyunk békülve, de manapság megszűnt az a sok közös dolog. Jó, ő becsajozott, tehát nyilván ez most fontosabb, ezzel nincs is baj.

Nekem van egy olyan belső ambivalens érzésem, hogy nagyon hiányzik, tényleg, mintha az öcsém lenne, ugyanakkor a karácsonytól január végéig tartó öriharizásán most besokalltam. Sokszor felmegyek a facebookra és látom, hogy online, majdnem ráírok, de aztán valami belső gát leállít. A környezetünkben is mindenki meg van lepődve rajtam, hogy egy időben milyen fontos volt ő nekem, most mi van. Csak az van, hogy nekem valahogy nem fér bele egy "igaz barátság"-ba a haragtartás meg a duzzogás. Engem mindhárom eset nagyon megviselt, a legutóbbi pláne és az eszem szól közbe mindig, hogy mennyire jó ez nekem, mennyire akarok én élethosszig tartó barátságot egy ilyen emberrel, akivel minden jó egészen addig, amíg valami nézeteltérés nem kerekedik, mert utána meg jön ez az elzárkózásos haragtartás.

De ha hívnám, hogy beszéljük meg, vagy elmesélném neki, hogy mennyire fáj ez a "harcmodor" talán el se jutna a tudatáig. Valami poénnal elintézné vagy azt mondaná, hogy én túlzok.


Érdekelne, hogy ki mit tenne a helyemben.



2015. febr. 2. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem barátkoznék ilyen emberrel, mert apróságokon öriharizni valóban hülyeség és nem fér bele eg ykomoly barátságba. Ez a barátság úgy tűnik, csak a Te részedről volt komoly.
2015. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legjobb barátnőmmel is hasonló a szitu csak mondjuk mi 1 napnál tovább sose voltunk haragban vagyis csak 1x.


Egyszer volt egy kőkemény 2 hét amikor lelkileg szinte tönkre mentem,de annyira,hogy a helyemet sem találtam a világban. Durva veszekedések,sértések voltak mindkettőnk részéről.De utána kibékültünk megbeszéltünk mindent.Bár azért hetekig feszkós volt a hangulat.Nekünk január elsején reggel volt egy össze veszésünk,de nekem annyira betelt a pohár 3. vagy 4. nagyobb össze veszés volt,hogy ki sem akartam vele békülni.Hívogatott,írogatott egy teljes délutánon át,én az elején megnéztem utána nem.Hívogatott 5 percenként,már le is némítottam a telefont.Majd este elolvastam mindent amit írt gondoltam egy utolsó esélyt adok neki.Mondván ő sosem nyalizott nekem ennyire mint most.Ő kérdezte meg hogy én mit szeretnék folytassuk a barátságot vagy hagyjuk? nagy nehezen kimondtam,hogy folytassuk. Annyi harag gyűlt össze bennem,hogy kb 1-1,5 hétig eléggé lekezelően válaszoltam neki,találkozni sem akartam vele.Pont kapóra jött hogy sok dolgom volt. Utána mikor megbékéltem visszatért minden a régibe. Viszont ha még egy ilyen veszekedés lesz tényleg hagyom a francba.


Arra jöttem rá,hogy ezek a veszekedések mindig egyre jobban fájnak és már unnom hogy minden veszekedés témája az,hogy én hibáztam.Persze ő nem,bár utóbbinál bevallotta,hogy ő is hibás és én is.Ebben igazat adtam neki.Csak ahogy telik az idő egyre nehezebb lesz szét válni is.Mi 1,5 éve vagyunk legjobb barátnők. Ahogy olvastam a kérdésed,leírásod tisztára mint a miénk :)


Szerintem írd meg neki,hogy most mire fel ez a nagy öri hari,hiszen kibékültetek.Találkozzatok beszéljétek át a barátságotokat. Nálunk veszekedés után sokat segített egy őszinte beszélgetés.

2015. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha bárki, aki erre téved, tud még valamit, ne fogja vissza magát.


A második válaszoló nagyon életszerűen felvázolta, hogy lelkileg mennyire ki lehet készülni egy ilyen "legjobb baráttal fennálló feszkótól".


Tavaly nyár közepén történt az első ilyen nálunk is, hogy egy buli után kissé becsípve egyik barátnál aludtunk. A társaság egyik tagja lefotózott, hogy egy sráccal osztoztam egy ágyon (persze a megfelelő poénkodások nem maradtak el) és a fotót megküldte ennek a barátomnak azzal a kéréssel, hogy nekem ne mutassa meg. Ő megmutatta, nagy bizalmasan, én meg következő nap megint becsípve visszamondtam a kép készítőjének, hogy láttam. A képen semmi kompromittáló nem volt egyébként, csak poén volt az egész. Erre ez a legjobb barátom úgy besértődött azon, hogy "kikotyogtam" a titkot (mivel ő kérte hogy ne említsem meg a fotót a készítőjének) hogy teljesen elvágta velem a kommunikációt. Én hiába írtam meg tisztességesen, hogy elnézést kérek és elismerem, hogy hibáztam, nem engedte el. Napok teltek el és mivel nekem nagyon fontos volt a barátság, totál kikészültem ffi létemre. A srác akkor jelentkezett, amikor már a közös ismerősök szóltak neki, hogy mi van köztünk, mert én teljesen befordultam. Persze utána kibékültünk és minden oké lett. De sajnos az van, hogy az ő barátsága én irántam nem feltétel nélküli hanem feltételes, ugyanis a legkisebb hibázásomat sem tolerálja és egyszerűen olyankor, mint egy érzelmi analfabéta: képtelen kezelni a konfliktust. Hogy ő mindezt hogy éli meg, nem tudom, mert kifelé ő nagyon kényesen ügyel a pozitív és életvidám imázsára és arra, hogy semmi nem vágja földhöz és mennyire optimista. Persze már-már gyanúsan intenzív ez az imázsépítése. Rajta kívül senki más nem ennyire kényes erre "az én aztán sosem csüggedek" imázsra, mint ő.


Viszont megint egy hasonló kaliberű dolgon bukott el a békesség. Egy általa leépítendő nőnek elmondtam, hogy van barátnője, mivel tudtommal a srác már jelezte hogy nem akar ettől a lánytól semmit, de ő rányomult. Na aztán ebből is lett először egy egy hetes "neszójjhozzám", majd kapóra jött az újév, "buékoltam", ezt fogadta és akkor nagyon megkövetve bocsánatot kértem, hogy nem akartam kavarni. Ő ezt el is fogadta, kimondtuk a békülést, de orrolt, nem engedett utána sem, hiszen nem írt, nem jelentkezett. Aztán 3 héttel később megtört a jég, meghívót küldött egy eseményre, majd újra lett párbeszéd. Még poénkodás is stb. Nem vagyunk rosszban, csak nem keressük egymást. Persze ő kényesen ügyel, hogy véletlenül se lájkoljon semmimet, csak a többi ismerős dolgait, ha kiteszek valamit, nem reagál stb, szerencsére ez rám nem hat, nem vagyok lájkvadász, csak megjegyzem, mert tudom, hogy ez is egyfajta "játszma" egy pszichológiai hadviselés.

Viszont én meg azt érzem, hogy besokalltam. A fásult közöny, a kiábrándultság, néha sajnos alantas bosszúvágy is átjárja a lelkemet. Ezutóbbit persze elhessegetem, nem célom senkinek rosszat akarni.

Inkább csak fáj az egész és pont attól tartok, hogyha most megint rámozdulok, újra elkezdünk nagyon jóban lenni, akkor az megint addig fog tartani, amíg egy kisebb hiba be nem csúszik és megint megsemmisítő megalázásban lenne részem. Na ez az, amit nem szeretnék. Valóban az első után a második mégjobban fájt, a harmadik szinte felemésztett, negyediket már nem szeretnék.

2015. febr. 3. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!