Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kihasználnak a barátaim?

Kihasználnak a barátaim?

Figyelt kérdés

Most kezdek rájönni, hogy nincsenek barátaim.

A következő történt: régen volt 1-2 legjobb barátnőm, imádtam, szerettem őket, utána viszont egy nagyon nehéz korszak jött az életemben aminek következtében mindenkit elmartam, megbántottam(Tudom, ott kellett volna észbe kapnom de tényleg nagyon nehéz volt).

AZ évek során nagy nehezen kijöttem a rosszból, és elkezdtem ismét barátkozni, a régi kapcsolataimat feljavítani.

A legjobb barátnőmmel helyre állt a viszony, megértette hogy akkor min mentem keresztül.

Na a lényeg, hogy a legjobb barátnőm legyen X. Eközben lett egy közös barátnőnk is, Y.

Y-nak pasija van, ezért kb. havonta egy találkát tudott ránk szánni, ami azért szerintem baromi kevés, de X-re mégis mindig több ideje jutott ígyis, mint rám.

HA lelki gondja volt egyből nekem mondta el, X-ne pedig NEM!!, mégis vele találkozgatott nem velem.

EKözben X-nek is inkább lelki szemetes lettem. Ha bármi baja volt, csak nekem mondta el, felhívott elón, írt facebookon, de ha nem, akkor nem is keresett, csak ha találkoztunk. X-el heti egy találkozást tudunk összehozni(külön suli, és kb. ennyi az igénye), akkoris 2 óra rá megy el, hogy az ő rossz kapcsolatát tárgyaljuk. A pasija miatt nem megyünk el ide-oda, a pasija miatt nem lehet vele este chatelni mert együtt vannak.

Ami kiverte a biztosítékot, hogy minden szerdán találkozunk, és Y kijelentette hogy neki csak a szerda jó, ezért X simán áttett engem egy másik napra, holott Y az akivel jó ha havi egyszer össze tudott futni. Ha Y-nak nincs rá ideje, miért engem tesz át aki a legjobb barátnője vagyok és mindig mellette voltam?

ANnyira kihasználva érzem magamat, mindenkinek scak addig kellek amíg baj van.

Bocsánat ha zavaros, akkor ha kell újból megfogalmazom, csak nagyon magam alatt vagyok.


2015. febr. 18. 09:38
 1/7 anonim válasza:
95%

1. szabály : Sose bízz senkiben 100 % ban!(Kivéve a család, és jómagad)


Ismerősök,haverok,barátok,legjobb barátok jöhetnek,mehetnek. Lehet h valakit legjobb barátnak gondolsz ő meg nem tart téged annak. Nagyon egyszerű teszt: Ha te nem keresed őt,ő meg nem keres téged,akkor ő neked senki.


2. szabály : Legyél erős !


Erősödj meg jellemben annyira,hogy egymagad is tudj boldogulni mindenféle értelemben.Ha így teszel sose kell majd másra rászorulnod,és ebből kifolyólag senki se fogja azt érezni h téged ki lehet használni,mert látják hogy nem vagy megvezethető.


3. Ne erőltess semmit !


Ami nem megy azt nem kell erőltetni. Ne akarj mindenáron párkapcsolatot/barátságot csak azért mert te már nem bírod nélküle. Egész egyszerűen azért mert ez önzőségből fakadna és akkor meg te használnád ki őt. :)


Remélem segítettem...üdv

2015. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen érthető, hogy ez bánt, gondolom X úgy volt vele, hogy mivel y-al xcsak havi 1-szer tud találkozni, veled hetente ezért rakott át. Amit nem értek, hogy 3-an mért nem tudtatok volna találkozni. Igen ha lelki szemetesládának használnak akkor egy idő után valóban csak akkor keresnek ha probléma van nálad kiadja a negatív energiát utána feltöltődve máshol mással jobban érzi magát. A megoldás, hogy nem leszel többet lelki szemetesláda, leállítod, ha sokat panaszkodik és áttereled atémát arra, ami téged érint. Ha nem máéltatja figyelemre a dolgaidat keress másik barátnőt x helyett, y-nal meg döntsd el, hoyg a havi 1 találka elég-e egy barátsághoz. Arról nem írtál, hogy y is lelki szemetesnek használt-e, de ha x negatív energiája rajtad ragadt, talán azért talélkozik y x-el többet, mert úgy érzi, hogy x pozitívabb nálad (ami pedig pont a lelki szemetesláda tulajdonságból adódik).
2015. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
30%

Első vagyok,még annyi hogy :D


4. szabály: Az életed előre megvan írva .


Minden úgy fog alakulni az életedben,ahogy annak kell.Ha most neked az a sorsod h kihasználjanak,mert ahogy akkor ki fognak használni. Ha meg az a sorsod h elmaradsz ezektől az emberektől akkor az lesz.Ezért ne stresszelj.Sokkal jobb egyedül de igazságban,mint valakikkel de hazugságban...:)aztán ha úgy hozza a sors úgyis megtalálod az "igazi" legjobb barátot aki nem érdekből keres hanem azért,mert ő neki is hiányzol te.

2015. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
mert hagyod *
2015. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nők minden kis szaron összevesznek, nincs közöttük rendes barátság, persze kivétel van, de ritka.
2015. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én igy látom, X és Y kihazsnál tégedet lelki szemetesnek, te leföldeled a problémáikat, ők amikor meg találkoznak már a problémákkal nem kell foglalkozniuk mivel beléd kidobták igy felhőtlenül tudnak együtt lenni, helyedbe megmondanám nekik hogy figyeljetek NEM leszek a lelki szemetesetek egyikőtöknek sem, ha nem tetszik nem kell velem barátkozni, azonnal a legutolsónak is elmondanak az 1000% , de bird ki,

vagy tűrhetel tovább de ugyis csak utolsó maradsz az egész kapcsolatban döntsd el, hogy megéri-e ?

meg 70% hogy ha nem leszel a szemetesük ők is eltávolodnak egymástól, mivel eddig csak a jóban osztoztak meg, ugyh. annyira nem biznak meg egymásban, hogy a rosszat is elmondják ... szerintem

2015. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A hármas barátságokban 92%-ban 1 személy ki van közösítve,őt szivatják,ahogy te is mondtad,csak lelki szemetesládának használják.
2016. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!