Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőmnek mindig...

Legjobb barátnőmnek mindig gondjai vannak, viszont időnként már én sokallok be tőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmnek elég nehéz az élete.Ezt be vallom.Sok a gondja,mind családi,munka,párkapcsolati(mióta barátnők vagyunk ez megy) Kb ha 1 hét telik el,hogy minden sínen van. Én szívesen meghallgatom,segítek neki,mert legjobb barátnőm.Próbálom terelgetni,hogy ne essen bele xy hibába,nem lenne akkor rossz neki.De nem mindig hallgat rám :/ Időnként el gondolkozok,hogy ha vele vagyok mindig csak a rosszról,szenvedésről és hasonlókról beszélgetünk.

Sokszor elmegy az élet kedvem is :/


Próbálok nagyon sokszor pozitív lenni,viccesebb dolgokat mondani,felvidítani progikat szervezni,hogy eltereljem a gondolatait amit időnként sikerül elérnem.

De van,hogy nem.

Van,hogy annyira átérzem a dolgait,hogy rendesen nekem is fáj egy-egy dolog.


Nem tudom mit tehetnék.Próbálom nem felvenni az ő kisugárzását,meg mondom mindig pozitív próbálok maradni.

De néha már nem megy :/


Tudom nem szép,hogy ezeket mondom,hogy baj,hogy a bajait velem ossza meg.Csak túl sűrűn történnek a rossz dolgok :/


2015. márc. 1. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek a barátnődnek pszichológushoz kéne mennie, mivel minden, amit javasolni lehet ebben a helyzetben már megtörtént ( hallgasd meg, mozdítsd ki, csináljatok szórakoztató programokat, stb.) Gondolom komolyabb gondokról van szó, amiket nehezen dolgoz fel. Továbbra is maradjon minden így, de ha semmi sem tudja kizökkenteni valószínű szakmai segítségre szorul, hogy fel tudja dolgozni a problémákat és életvezetési tanácsokat kapjon. (És pszichológus, semmiképp sem pszichiáter)
2015. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne ess tévedésbe. Nem a legjobb barátnőd, hanem az a fajta, aki szereti sajnáltatni magát, te meg jó alany vagy ehhez. Az ilyenek az energiavámpírok, mert neked is elmegy az életkedved, miközben nehezen veszed észre, hogy mi miatt. Kerüld el.
2015. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném,hogy energiámat szívná el. Nekem is meghallgatja a bajaimat tanácsot ad,bár nekem 1-2 havonta ha 1 ilyen beszélgetésre van szükségem.Nálam minden oké.

Akkor ugyan úgy megyünk bulizni.Együtt vásárolni.Egymásba bízunk meg a legjobban. Szóval minden klappol. Csak sok rossz dolog történik vele.Gyerek kora óta. Igazából az ő életét senkinek sem kívánom.


Pszichológust már felvettetem neki,többször elgondolkozott rajta.

2015. márc. 2. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Remélem az ezotériások egy nap kitalálnak azoknak is egy kedves nevet, akik otthagyják/nák a barátaikat is a sz**ban, mert egy femina cikk alapján energiavámpírok...
2015. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utolsó egyet értek veled!


Én is hallottam többször ezt az energiavámpír dolgot,de már akkor hülyeségnek tartottam. Ilyen nincs szerintem.

És mint írtam barátnőmmel minden rendben a barátságunkban.Egyszerűen sok a problémája és olyan ember aki szereti ezeket kibeszélni magából,mert megkönnyebbül.


Nekem meg kevés problémám van,nem szeretek róla beszélni,de időnként jó kiadni.Ő is mindig figyelmesen végig hallgatja és tanácsot ad,vagy véleményt mond.

2015. márc. 7. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!