Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ilyen barát? Szerintetek...

Az ilyen barát? Szerintetek is én csinálom rosszul vagy a volt barátnőmnek lehet igaza (pl. az autista hugommal kapcsolatba, meg másba is, bővebben lent)?

Figyelt kérdés
25. N vagyok. Kb 2 hónapja vesztünk össze egy jó barátnőmmel (vagyis volt) , és még most is fáj az egész, bár nem ez az 1. eset.... Egyy közzös barátomtól hallom vissza a dolgokat hogy mikkel ír le a hátam mögött, pedig én soha nem mondtam rólla semmi rosszat, pedig nekem vele ellentétbe még jól fizető munkám és diplomám sincs, de ő meg lehord fűnek fának, meg ő papol a hátam mögött az erkölcsökről közbe az ő múltja is megéri a pénzzét (engem leri...cozott meg primitivnak nevezett, csak mert én ki mertem próbálni az egy éjszakás kalandokat mikor vége lett a komoly kapcsolatomnak, ő meg ezt bevallotta h már több mint 30 pasival volt úgy eggyütt..) Akkor kérdem Én h ki a primitiv? Én megbiztam benne, a családi életemet is megosztottam vele, azt is h van egy autista hugom aki koleszba van, de anyámék nevelik... Még erről is kioktatott h szerinte ez milyen önző dolog hogy mi "intézetbe" adtuk, pedig nem csak a szüleim dolgozznak, hitel van a lakásunkon meg még vannak terveink is, és "élni" akarunk, ami azért elég necces egy atista mellett napi 24 órába, ugy h ő ápolásra szorul, önállótlan agyilag egy 1 éves szintjén van... És még erről is okoskodik de nem a szemembe, hanem a közös cimbiknek, hogy szerinte "sorsfeladatom" meg kötelességem lenne a húgomat ápolgatni 24 órába... Közbe (isten bocsássa meg) Én a húgomhez se tudtam kötődni mint testvér, de ez meg bonyolult hogy miért, nem írom le.... Őt ez érzékenyen érinti, amit én megértek, mert az Ő öccse Sklereozis Multiplexes volt, abba is halt meg de ő legalább tudott hozzá kötődni, mint személyhez, olyanok voltak mint 2 jó tesó, tudtak játszani, beszélgetni stb, igy az ő helyzete érthető, de akkor se kéne okoskodnia, pláne nem a hátam mögött, mert ezt ő sose mondta a szemembe... Én értem hogy fontos a család stb, de Én 25 éves vagyok van munkám, célom, hobbijaim, párkeresés előtt vagyok stb... Meg soha anyáék, meg senki nem várta el tőlem hogy én elmenjek ápolási dijra a hugommal (nem is akarnék, mert én nem bírnám ezt lelkileg sem, se a hugommal, se más családtaggal de még vadidegennel sem, meg szerintem jobban megéri dolgozni, mint havi 30 ropiért ápolási díjra menni) De leginkább az fáj hogy ezeket másoktól hallom vissza akiknek ő elmondja...Megmondanám neki h ha ennyire okosnak képzeli magát a dolgaimba, akkor be fogadhatja a hugomat 2 napra, kiváncsi vagyok h mennyire fogja bírni a hisztijeit, stb azt utána ítélkezhet... Jah és nagy kombinátor a csaj meg nagyon irigy a másikra, pl. egyszer beszéltem egy sráccal akivel jóbarátok lettünk, és ezt elmondtam neki, ő már is kitalálta hogy ő a "párom lett" közbe én csak segíteni akartam BARÁTILAG a srácnak mert neki a barátnője halt meg... Nem értem az ilyen embereket, vagy szerintetek is neki van igaza és bennem van a hiba? Vagy csak én találtam meg a "rossz barátokat"? Amugy a csaj 35 én meg 25. Véleményeket várok, de a hátterem miatt nem kell fikázni, azzal kíméljetek...

2015. febr. 25. 23:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Helyesírásért bocsi, szar a billentyűzetem...
2015. febr. 25. 23:18
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Mi baja a billentyűzetednek?
2015. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Barát csak nem igaz barát hát figyelj ahogy leírtad egy pedáns és/vagy sznob sz@rkavaró barátnőként tudom behatárolni az igazság az hogy mindannyiunk életében vannak hozzá hasonló emberek ha élvezi hogy ítélkezhet és árthat másoknak akkor az persze nem feltétlen jelent rossz szándékot lehet hogy ő így vezeti le a feszültséget viszont az is igaz hogy arra nem neked kell ott lenned mint egy "boxzsáknak" úgyhogy azt mondom tegyél le róla keress egy normális embert legyen az férfi vagy nő aki meghallgat és amikor tud kiáll melletted én itt vagyok 18 évesen és ki merem jelenteni hogy 1 100%-ban igaz barátra nem sikerült még találnom tehát ha kibeszélnéd a gondjaid itt gyk-n. Akkor várom az üzeneted ;)
2015. febr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
néhol, némelyik betű be van ragadva, de szerintem érthető amit leírtam... Vagy legalábbis a lényeg... Úgyhogy jó lenne ha nem cinkelnétek halálra a helyesírásom miatt, mert tudom h ez a meno az oldalakon manapsag
2015. febr. 25. 23:25
 5/8 A kérdező kommentje:
3/4es: Köszi szépen... Én őt sose bántottam, mindig támogattam őt az elképzeléseiben, meg mellette álltam, csak fáj ez az egész hogy így ellenem fordult... Irigykedik a másikra, ha neki pll. volt párja én sose voltam irigy, de kombinál azért mert én haverkodtam egy sráccal, meg ellenem akarja hangolni a közös barátunkat, bár ez még nem jött neki össze.... Én értem én hogy fájó pont az öccse halála, de ne ő akarja már megmondani h a családomnak mit kéne meg nekem mit kéne tennie a hugommal, közbe mégcsak soha nemis látta a húgomat, meg én nőttem fel vele 20 éven át és nem egyszerű egy autistával... Csak még ugye ő okoskodik a hátam mögött... Már nem fogok neki több esélyt adni, az fix...
2015. febr. 25. 23:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

Ja, hogy barát-e? NEM! Tuti van más barátod is, akkor meg?

Nem a rossz helyesírás cikizése a menő, hanem helyesen írni menő.

Jobb gomb - helyesírás-ellenőrzés (esetleg a nyelveknél át kell tenni), vagy másold ki szövegszerkesztőből!

2015. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz barátod, soha nem is volt az, és szerintem meg kellene ezt vele beszélned. Nem a (nem létező) barátságotok mentésének az érdekében. Oda menni hozzá, és így ezt elmondani neki, ha kell akár a közös barátaitok előtt. Neked nincs okod magyarázkodásra. Szerintem. És aki egyszerűen gonosz NEM fog megváltozni.
2015. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igazad van.. De az a baj h faciról is letiltott, meg a telót se veszi fel (próbáltam 1x hivni, rámnyomta), ugyhogy én nem tudom vele letisztázni, pedig megtenném.. Én nem vagyok haragtartó és nemis haragszok rá, mert neki se volt könnyű élete, de akkor ne engem biráljon... De ez volt az utolsó renomája , ne csodálkozzon ha majd mindenki elpártol 1x tőle..
2015. márc. 7. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!