Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek nevezhetem Őt a...

Szerintetek nevezhetem Őt a legjobb barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Egy kis háttérsztori:

A jelenlegi legjobb barátnőm (Edit) még régebben összeveszett a volt legjobb barátnőjével (Adrienn) és egy másik lánnyal. Akkoriban mindkettőjükkel jóban voltam,de mivel gyűlölték egymást,ezért választásra kényszerítettek. Mivel Editet nagyon kedveltem,ezért nem csak annyi volt,hogy Őt választottam,hanem kis idő múlva Ő lett a legjobb barátnőm,a bizalmasom,akinek minden titkom elmondom. Ő akkor megesküdött,hogy soha nem bízik többet az Adriennben és utálni fogja...

A jelenlegi felállás szerint:

A lány aki miatt a veszekedés tört ki,már nincs a suliban. Viszont mivel Ő elment,az Adrienn kénytelen volt az iskola egyik legnagyobb csitrijével (Anasztáziával)barátkozni,és szép lassan olyan lett,mint Ő. Kezd úgy viselkedni,úgy beszélni,úgy reagálni dolgokra. Ez a lány történetesen utál engem,pedig nem tettem semmi rosszat ellene,sőt senki ellen. Az iskolai felállás szerint (sajnos) Én vagyok az osztály legjobb tanulója,ezért sokan utálnak,pedig az eredményeim nagyon átlagosak. Sokan beszólnak és csúfolnak azzal,hogy ronda vagyok. (az osztályon kívül) és mostanában ez a bizonyos Anasztázia elkezdett beszólogatni,olyan dolgokat mond amikkel tudja,hogy bánthat. Mivel az Adriennel ennyire jóban lettek,általában együtt röhögnek rajtam. Bár az Edit megígérte magának és nekem,hogy soha nem beszél és bízik meg Adriennben,ennek ellenére sokat beszélgetnek,sok helyre megy vele és stb...Mikor mondtam neki,hogy mit szokott csinálni velem az Anasztázia és az Adrienn akkor mindig nagyon ellenük van és mondja,hogy meg fog védeni legközelebb. Mégis...mikor az Adrienn odamegy hozzá és beszél vele,akkor gond nélkül el vannak,véletlenül sem jut eszébe,hogy rosszul esik nekem,hogy azzal van olyan jóban aki bánt engem,pedig elméletileg a legjobb barátnője vagyok. Sokat rágódtam ezen,már megpróbáltam megbeszélni vele,de csak azt a választ kaptam,hogy nem fog elzárkózni és elutasítóan viselkedni vele,mert nyolcadikban a legjobb barátnője volt...Most pedig nem igazán tudom mit is kéne ezzel kezdenem,nem szeretnék az Adrienn közelében lenni,elvégre mindig kinevet és bánt,de az Edit mostanában egyre többet van vele...mit kéne tennem? Szerintetek az Edit tényleg igazi barát?



2015. márc. 9. 16:44
 1/5 manó1235 ***** válasza:
Szerintem mivel már Adrienn is bekerült az "elitek" közé így Edit nem akar vele rossz viszonyt mert fél hogy őt is elkezdenék kicikizni ezért inkább nem áll melléd. Ha inkább hozzájuk csatlakozik akkor szerintem hagyd.
2015. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából Őt is ugyanúgy cikizik,mint engem (mármint osztályon kívül). És igazából Ő tényleg egy félénk lány...
2015. márc. 9. 16:58
 3/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Szvsz a te sztorid alapján Edit egy tahó, aki megutáltatott téged a többiekkel maga miatt most meg úgy csinál mintha misem történt volna. És ez a "megesküdött,hogy soha nem bízik többet az Adriennben és utálni fogja... " kijelentés meg számomra kerülendő jellemre vall.

Én azt tudom tanácsolni hogy ne összpontosítsd a baráti életedet egy emberre, mert abból általában ez lesz. Ez a "legjobb barát" dolog se egészséges ha emiatt másokkal még jóban lenni se szabad.

2015. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én ezt értem,és igazából már elgondolkodtam,hogy több emberrel is kéne barátkoznom,mert az úgy lenne igazán jó. Viszont velem az a baj,hogy nem nyílok meg könnyen,elég zárkózott jellem vagyok,és mivel valamelyest érettebb egy kicsivel a gondolkodásom az átlag tiniknél,ezért gyakran kinéznek maguk közül és nem nagyon fogadnak be. Most is abban a helyzetben vagyok,hogy az Editen kívül nincs igazán senki,akivel túl jóban lennék...
2015. márc. 9. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most végeztem 1 éve a középsulival, de ha visszamehetnék, és mindent máshogy csinálhatnék, akkor egy dolog tuti lenne. Kivonnám magamat az egész "legjobb barátnősdiből"... Meg tudom, hogy csak azért ragaszkodtam annyira a "legjobb barátnőkhöz", mert egyébként egyedül lettem volna. Nem jó senki után futni, mert ilyenkor az emberek azt hiszik, bármit megtehetned veled. Jobb egyedül lenni, mint kétszínű emberekkel. Tapasztalatból mondom, hogy szerintem ne rohangálj senki után, mert a végén úgy is te iszod meg a levét. Lehet, hogy neked ő többet ér neked, mint te neki. Meg egyébként is, nem normális, ha az ember ennyit örlődik egy barátság miatt, mert az már nem is az igazi... Ha valaki a barátod, akkor ne csináljon neked még plusz gondot...
2015. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!