Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy keressek barátokat...

Hogy keressek barátokat Angliában?

Figyelt kérdés

Mindig is nehezen barátkozós voltam, de most már tényleg nem tudom, kivel van a baj. Velem, vagy velük? Már több, mint 7 éve élek Angliában, de egyszerűen normális magyarokkal még nem sikerült összebarátkoznom. Pedig nem vágyok tonna szám barátra, csak egyre, akivel jól érzem magam, akivel összejárhatunk. Én már családos ember vagyok, van két kisgyerekem, jelenleg nem dolgozom, mert a 2.-kal vagyok itthon. 3 hónapos. Első szülöttünk most kezdte a sulit szeptemberben- 4 évesen. Férjem dolgozik már kezdettől fogva ugyanabban a gyárban. Én szerződéses melóból jöttem el, 5 órás takarítás. Úgy érzem normális emberek vagyunk, szeretjük és tiszteljük egymást, nem vagyunk dühöngő őrültek, akik csak kiabálva tudnak beszélgetni egymással. Vettünk egy házat is hitelre-fizetjük rendesen. Tehát rendezetten élünk.

A környékbeli magyarok meg mintha kerülnének. Tőlünk kábé 8 percre lakik egy család, de akárhányszor megdumáljuk, hogy átjön a nő, nem jön...én nem értem, mi baja velem. Mindig azt mondják, inkább mi menjünk. Amióta megszületett a pici, még nem nagyon tudtam rávenni magam, mert még nagyon kicsi volt, egy ilyen kicsivel azért nehezebb kimozdulni. Nekik 2 jóval nagyobb gyerekük van.

Hébe-hóba összefutok a városban egy másik csajjal, össz-vissz pár szót beszélünk, aztán leráz. Semmikor máskor nem találkoztunk, tehát nem ismer. Egyszerűen nem értem, mi a baja velem, hiszen két perces beszélgetéseknél eddig még nem húzta tovább és kábé 4-5x futottunk eddig össze. Kiderült, hogy neki is most kezdte a nagyobbik a sulit, kisebbik meg ovit. Mondtam, összehozhatnánk a gyerekeket, de nem harapott rá a témára...ez már túl rámenős volt? Én csak barátkozni próbáltam...végre itt egy kisgyerekes család és nem vagyok elég jó nekik, de hogy mi alapján, nem tudom. Direkte be se mutatkozott rendesen, hogy meg se találjam face-n szerintem....honnan szerezzek így barátokat?

Normális, segítőkész embernek érzem magam. Az angolok is csak az alaptársalgásig nyiltak, velük se tudtam barátkozni. Esküszöm, már az is jó lenne, ha valakivel levelezhetnék, de én már nagyon ki vagyok, hogy 7 éve itt vagyok és nincs senki, akivel barátkozhatnék.:(

Hogyan kezdhetnék hozzá? Facen nem lehet úgy keresgélni, hogy nem ismersz senkit, csak beírod, hogy mely városban akarsz kersni...na persze lehet, csak az a baj, hogy 600 ezer embert kidob, akikből szinte mind angol és nekem most magyar kéne. Annyit nem tudok átnézni. Valami tipp? Mert megnéztem már ezeket a magyarok Manchesterben, liverpoolban és egyéb helyeken, de mind 1 órára lakik tőlem nekem valaki olyan kell, aki max 20 -30 percre lakik, ha össze akarok járni vele.

Valaki hasonló helyzetben?


2015. márc. 11. 08:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj veled hanem az emberekkel akikkel társalogni próbáltál. Vannak sok beképzelt emberek és sok az olyan akik nem akarnak társalogni. Majd talasz barátokat csak nem ilyen emberekkel kell kezdeni hanem igazi társadalmi embereket kell nézni akik kedvesek ha először hozzájuk szólsz. Olyan barát nem kell aki félvállról vesz és lenéz.
2015. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!