Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik még igaz barátság?

Létezik még igaz barátság?

Figyelt kérdés

Még nem volt még igazi barátom.Akiben azt hittem,hogy megbízhatok,végül mind bebizonyította,hogy nem így van.Elég durván visszaélnek az ember bizalmával.Mindent kihasználnak,amivel árthatnának.Megemlítem,hogy nekem tetszik xy lány,akkor elkezdenek pletykálni róla,meg beszólnak a csajnak a folyosón.Hülyét csinálnak az emberből.Pl.elhívnak valahova,ahol elkezdenek szivatni.Aki meg nem árt,az meg leszarja,ha van valami problémám és tőle kérek segítséget.Ezeket azok csinálják,akiket a legjobb barátaimnak hittem.

Talán 1 ember van,akiben megbízok.Lassan már úgy érzem az emberek azért vannak körülöttem,hogy ártsanak.



2015. márc. 28. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy ember elég. Igaz barátból sosincs sok, pont azért igaz. A többi az csak haver, bár akiket írtál, azokat még annak se mondanám...

Nekem két igazi barátnőm van (testvérpár amúgy), őket gimiben ismertem meg, és máig nagyon jóban vagyunk, megbízunk egymásban, pedig már több mint 10 év eltelt azóta. Volt még 1-2, aki közelinek tűnt, de ők végül kiestek a körből.


Én is mindig kiközösített voltam, tudom hogy nehéz ez. Meg kell keresned a hozzád hasonlóakat, akár másik osztályokból is, ha csak az iskolánál maradunk.

2015. márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sanyi111111 válasza:
nekem van igaz barátom. és igen létezik
2015. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen létezik.

Csak nagyon meg kell válogatni hogy kiben bízol.

A haver meg a barát 2 külön fogalom.

De ahogy előttem írták ezeket énsem nevezném még havernak sem

Én egy valakire tudnám aztmondani hogy a barátomnak tartom és azért mert tudom hogy ha valamiről beszélünk az köztünk marad. és nem emlékszem olyan esetre hogy megingott volna benne a bizalmam vagy hogy ártani próbált volna bármilyen módon...

Igaz talán én kicsit komolyabban fogom föl ezt a dolgot mint ő. Talán majd egyszer értékelni fogja.

2015. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy olyan barátom, akivel 20 éve ismerjük egymást, még kamaszként azonnal barátok lettünk. Mindketten ugrunk, ha a másiknak valami gondja van, szó nélkül kisegítjük egymást, és soha nem tettünk semmi olyat, amivel elárultuk volna ezt. A lányok jöttek-mentek, de mi barátok maradtunk jóban-rosszban. Szerintem ez eléggé "igaz barátság".


Fel kell tudni ismerni a megjátszást, a jópofizást és az őszinteséget is.


És igazából csak a leghosszabb ilyen igaz barátot említettem ezzel, van mellette több más olyan, akikkel kevesebb ideje ismerjük egymást, de hasonló a kapcsolat, és szintén többször is elárulhattuk vagy kihasználhattuk volna már egymást.


Mivel ugyanabban az univerzumban élünk ugyanazon a bolygón, talán ugyanabban a városban is (én Budapest), különbség köztünk nyilvánvalóan csak abban a képességben rejlik, hogy ezeket az embereket felismerjük.

2015. márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én legjobb barátnőm az lett, akivel korábban összeverekedtünk valami marhaságon. :) Ilyen is van, gondolom nem általános jelenség.
2015. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem, akiről azt hittem hogy az, az épp valahol külföldön sütteti a hasát a barátnőjével miközben én itt a kórházban haldoklom. Elmondtam neki hogy mi a helyzet, azóta felém sem nézett.
2015. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!