Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg az én hibám lenne?

Tényleg az én hibám lenne?

Figyelt kérdés
A barátaim eltávolodtak tőlem mert megváltoztam. Azt mondják h így már nem akarnak velem lenni. Ez elég gyerekes felfogás nem? Három éve egy nagyobb lelki traumán estem át. A szüleim autóbalesetben meghaltak és a legrosszabb h én is benne ültem ,de túléltem. A gyász feldolgozása közben gyökeresen megváltoztam. Rengeteget fogytam mert nem ettem. Elfordultam a világtól és azok a dolgok kezdtek érdekelni amik azelőtt nem. Úgymond egy divatot követő "aranyos" lány voltam. Mindig kedves mindenkivel és boldog. Rengeteget nevettem. A magassarkú pedig nem akart lerohadni a lábamról. Na most acélbetétes bakancsot hordok és főleg feketét. Szőke hajamat is feketére festettem. Eddig még nem is volt bajuk (bár szóltak h nem tetszik nekik) de aztán mikor említettem h tetszenek Manson számai akkor betelt náluk a pohár. Az egyik fiú haverom hülye sátánista p*csának nevezett. Milyen barát az ilyen? Hogy lehet valaki ennyire szemét? Mikor pedig elmondtam neki h egy ilyen idióta miatt nem fogok sírni (mert azt várta) otthagyott. Még ő hagy ott engem? A legjobb barátnőm pedig már nem is beszél velem. Azt mondta h mi nem tartozunk egy kategóriába. Most csak én vagyok ennyire hülye h nem értem? Öt éve ismerjük egymást és ezért elhagy? Jó az igaz h nem vagyok már olyan mint régen mert nálam órákig kell harcolni h egy mosolyt kicsaljanak belőlem. De az igazi barátok nem teszik meg ezt. Se goth se sátánista se rocker nem vagyok. Egyszerűen csak egy lány lennék akit egy trauma lelkileg összetört és így adja ki magából. Vagy nekem kéne változtatni? Már nem tudnék olyan lenni mint régen..22/L
2015. ápr. 10. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekik kellene jobban kezelni a helyzetet. Ha egy barátom ilyen hozzáteszem nem is durva dolgokat csinálna, megbeszélném vele, mintsem rinyálnék érte. Ő bajuk, ha nem tudnak normálisan kommunikálni, ha érdeklődnek a veled történtekkel.
2015. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy végül is mit nem értesz abból amit a barátaid mondtak neked? Magad is leírtad, változtál. Méghozzá gyökeresen. Persze ez a te szíved joga, hogy megváltozzál nem csak külsőleg de belsőleg is. Mert végül is úgy is változtál. Viszont a barátaidnak is szíve joga eldönteni, hogy együtt akarnak lenni olyan emberrel aki csupa negatív aki teljesen más értékeket képvisel mint amit ők szeretnek vagy megszoktak. Nekik a kis aranyos, vidám szőszi lány volt a szimpatikus. a Mélabús, már-már emos típusú embertől a hideg rázza őket. Nem azt mondom, hogy emos vagy, nyilván nem, de a külsőd és a zenei világod a vadságot, a rossz énedet mutatja. Nem kérnek belőle.

Vagy elfogadod, hogy így nem kellesz nekik vagy újra a régi önmagad leszel, és újra barátok vesznek körül.

2015. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a legszomorúbb h nem is beszélnek velem. Mintha az én hibám lenne. Nem szoktam rinyálni de mindig kiállok magamért.
2015. ápr. 10. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Tartok tőle, hogy kamu ez a kérdés. Ha valóban ilyesmi történt volna veled, akkor nem a hajszínedről, meg a cipődről írtál volna, hanem az életed kettétöréséről, hogy lakhelyet kellett váltanod, sulit félbehagynod, munkát vállalnod, magadat egyedül ellátnod, ilyesmik... te csak egy unatkozó liba vagy, aki fel sem fogja, milyen durung témában provokál, bele sem gondoltál, hogy aki tényleg így veszíti el a családját, annak kisebb gondja is nagyobb az ilyen szaros kis cipő- és hajszíngondoknál. Szégyelld magad és adja az ég, hogy ne vonzd be magadhoz azt a sorsot, amit itt előadtál..
2015. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha így nem fogadnak el akkor én nem lógok rajtuk. Inkább maradok egyedül. Sosem leszek már olyan mint régen.
2015. ápr. 10. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 19:39-nek


Nekem is ez ugrott be, hogy kamu az egész. Az unokatesóm 4 éve pontosan így vesztette el a szüleit. Bár ő nem ült a kocsiban hanem a suliban volt, és oda mentek a rendőrök ki. 15 éves volt akkor az unokahúgom. Még ma sem jött rendbe, és neki sem az volt a gondja, hogy milyen színű a haja. Szomorú hogy valaki kitalál egy sztorit, és bele sem gondol, hogy másnak esetleg tényleg így volt..

2015. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Látom megérkezett egy nagyon "értelmes" válaszoló is. Azt azért írtam bele mivel a legjobb barátnőm a szemembe mondta h azért nem tartozunk egy kategóriába mert így nézek ki.

Szégyeljem magam? Én? Komolyan remélem h egyszer te is átéled ezt. Szánalmas ember vagy. Mégis miből gondolod h kamu kérdés? Azt hiszed h csak egy unatkozó kis tini vagyok? Hidd el szeretnék az lenni. Örülnék neki h ha vissza se írnál. Minek írjam le az érzéseimet? Kit érdekelne? Akárkivel találkoztam eddig mind l*szarta h mit érzek. Nem az én érzelmeimről van szó hanem arról h a barátaim elhagytak azért ami lettem. Gyűlölöm az ilyen szánalmas embereket amilyen te vagy.

2015. ápr. 10. 19:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Megérkezett a 2. értelmes válaszoló is. Mindenki másképp dolgozza fel a gyászt. Hát én így.
2015. ápr. 10. 19:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Elmondtad a barátaidnak hogy hogy érzel? Elvileg tudniuk kellene hogy ilyen tragédia történt az életedben, de lehet hogy nem kommunikáltál velük. Nyilván, ez nem mentség, hogy elforduljanak tőled, hisz a barát akkor is barát, ha baj van. Én próbálnék beszélni velük, hogy kivel miújság, felvenni a kapcsolatot, elmondani hogy hogy érzel. Ha ez sem használ, akkor hagyni kell őket.
2015. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!