Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Voltál már úgy, hogy minden...

Voltál már úgy, hogy minden barátodban csalódtál, és így nehezen ismerkedtél újabb emberekkel?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok.


Az elmúlt évben folyamatosan csalódtam számomra fontos emberekben.

Szerelmi csalódás megvolt. Sokáig tartott tovább lépnem , de mára már úgy érzem,hogy ez erősebbé tett .


A gimnázium végeztével egy legjobbnak hitt barátnőmmel lett vége a barátságnak,mert megmondtam neki,úgy érzem, őt nem érdekli a barátság.Hát így is volt.

Sokáig agyaltam rajta , hülye voltam-e ....de rájöttem ,jobb így,mint egy egyoldalú barátság.


A következő csalódás egy másik barátnőmben,aki az új suli által új barátokat szerzett,így hanyagolva minket,régieket.


És ami nem régen történt.. az egyik barátnőm beszólása eléggé szíven ütött. A kinézetünk volt a téma, és ő egy elég éles kritikát megfogalmazva adta tudtomra,h szerinte nem vagyok nőies. Azzal magyarázta,h mert nincs nagy fenekem ,mellem.

Csalódtam benne,mert egy barátnő rendben van ,h őszinte...de nálam alap a másik elfogadása,és annak segítése,és igen,nincs nagy fenekem,se mellem, kis méreteim vannak,de arányos vagyok . Neki ez az egy elképzelése van ,h hogyan lehet egy nő nőies,mert maga is olyan teltebb , persze felesleggel.

Az utóbbi időben nagyon rászokott ezekre a beszólogatásokra,nyers megjegyzésekre,ami nem tetszik nekem.

A tisztelet is alap, de nála ez kezd eltűnni.



Rajtuk kívül még van egy barátnőm,akivel csak ritkán tudok találkozni a suli miatt,és úgy érzem kicsit eltávolodtunk egymástól,de ettől függetlenül mindig jó kedvre derítjük egymást.



Most érzem úgy ,hogy oké,tartom velük a kapcsolatot ,és rajtuk kívül még másokkal, de úgy érzem,hogy ha egyedül vagyok,akkor nyugodt vagyok.

Kicsit besokalltam mindenkiből, mert amit én megteszek értük,de nem feltétlen kapom vissza. Persze ,ez nem is elvárás,de egy idő után már sok.....


Ami a gondom,hogy emiatt nehezen adom meg újabb embereknek a bizalmam.... barátkozó vagyok ,de egy nagyon kis szintig.


Hogyan lendüljek ezen túl,hogy új embereket is megismerjek?


2015. ápr. 20. 16:48
 1/2 anonim válasza:
Hát én most vagyok ilyen helyzetben.....szerelmi csalódást mondjuk nem eltam at de sorra elhagytak a barátaim es nagyot csalódtam.En is epp egy par hete vesztem ossze a legjobb barátnőmmel.kicsit én is kivagyok lelkileg de engem az vigasztal hogy leszenek meg barátaim.A legjobb es legtartosabb barátok véletlenszerűen es csak ugy a semmiből jonnek.Hidd el talalni fogsz baratokat .En szurkolok neked . Átérzem a helyzetedet.
2015. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is csalódtam a gimis évek alatt. Aztán érettségi után elkezdtem dolgozni,ott találtam rá mostani legjobb barátnőmre,lassan 2 éve vagyunk barátnők. De kb 6-7 hónapig nem bíztam meg benne. Amit észre vett bizonyos szitukból és sokszor majdnem ez miatt vetett ő véget a barátságunknak.Neki nagyon fontos,hogy a másik megbízzon benne. A szépsége az egésznek,hogy én mai napig nem tudok benne megbízni bizonyos dolgokban,van amibe 100%-os vagyok,de van egy csomó számomra fontos dolog amiben ilyen 50-60%-ig bízok meg benne. Persze nem mondom,nem is mutatom.Inkább tök reális kerülő utakat keresek.Amiből nem vágja le a szitut. Szerencsére annyira kiismertem,hogy tudok vele bánni. De nem tehetek róla. Annyi csalódás ért,bár csak ilyen baráti,hogy nem tudok megbízni az emberekben :/ Tudom,hogy nem lehet így élni,hogy mindenkiben azt látom,hogy átfog b..ni...de jobb félni mint megijedni.

Ami viszont rosszul érint,hogy ő rohadtul megbízik bennem! Olyan dolgokat bíz rám amin még én is meglepődök,hogy ezt kiérdemeltem!!

2015. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!