Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van orvos baratotok? Milyen...

Van orvos baratotok? Milyen szoros a kapcsolatotok? Nem zavar titeket a rangletran beluli kulonbseg?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Van és nem zavar, miért is zavarna?
2015. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van orvos barátom, s nem zavar ha létrára mászik. Ő pont ugyanolyan büdöset pukizik, mint az iskolázatlan, fog nélküli Jani bácsi a nyomortelepen. Akkor most mi zavarjon?
2015. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van, szoros a kapcsolat.

Milyen ranglétráról beszélsz? Elmúltak már a földesuras-jobbágyos meg a rangon belül barátkozós, házasodós idők.

Ő is ugyanolyan ember, mint a többi.

2015. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy lakatos, esztergályos kétszer annyit keres mint egy orvos, milyen ranglétra...
2015. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miféle ranglétra?:D
2015. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van több is, bár már nem olyan szoros a viszony, mert elsodort minket egymástól az élet. Nem zavar a ranglétrán belüli különbség, mivel nincs ilyen. Az jobban zavar, ha valaki egy arrogáns p**s és azt hiszi, hogy feljebb van másoknál. Meg az is irritáló, ha valaki alárendelten érzi magát. Jó esetben nem ilyen okokból választ az ember szakmát, ha mégis, komoly gondok vannak.
2015. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én fordítva válaszolok a kérdésre, a másik oldalról, végzős orvostanhallgató vagyok. Van orvos, orvostanhallgató, villanyszerelő, taxisofőr, mérnök stb. barátom, haverom és ismerősöm. Nem érzem különbnek magam náluk. Van-e ranglétra? Jó kérdés. Manapság egy egyetemi diplomának nem sok tisztelete van hála a büfészakoknak de én igenis büszke vagyok arra, hogy az ország egyik legkeményebb egyetemi szakát el tudtam végezni. Apropó kezdő orvosként itthon is lehet legálisan, hálapénz nélkül 300000 Ft nettó körül keresni.

Lenézem e azokat, akiknek nincs diplomájuk? Nem. Egy kőműves is lehet nagy tudású ember, továbbá minden normális szakma igényel egyfajta tudást.

Lenézem e azokat, akiknek büdös volt a tanulás és képzettséget nem igénylő munkát végeznek (sor melletti rabszolga)? Igen, mert lusta, önmagukra igénytelen emberek, két csavart becsavarni egy majom is képes, gyakorlatilag biorobotok... aki ennyire tartja magát az önmagát minősíti. Ez alól kivételt képez mondjuk egy Down-kóros, akinek a szellemi képessége ehhez a munkához elég, de többre nem, az ő esetében becsülendő az ilyen munka is.


Azt viszont mindenkinek tanácsolom, hogy a KÓRHÁZBAN a minimális tiszteletet (nem hálapénzt) adja meg az orvosnak. Magázódás a minimum még akkor is, ha fiatal az orvos. A halálom, amikor a beteg le akar tegezni. Nem tegeződünk, mert ellenkezik a szakma szabályaival, én mint orvos/orvostanhallgató nem tegezhetem le a beteget továbbá ez nem kocsma, hanem kórház, és nem kicsi a felelősségünk.

2015. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsó válasza nagyon szimpatikus és teljes mértékben egyetértek vele ! Apukám is orvos/keresztapam is, nagyapám is/ és ha őt nem is akasztja ki annyira ,engem igen ,ha vki nem adja meg neki a tiszteletet. Az meg még bosszantóbb, amikor a sok "hozzáértő" okoskodik, vádaskodik stb. Lehet hogy nincs ranglétra emberek között, de szakmák között igenis van. Többet érdemel az, aki az életét áldozza a folyamatos tanulásra/ később túlórázik/ és felelősséget vállal mások egészségéért.
2015. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!