Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy segíthetnék egy kövér...

Hogy segíthetnék egy kövér barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Durván kövér és alacsony is. Én 170 cm vagyok, nálam majdnem egy fejjel alacsonyabb és van vagy 150 kg. Folyton sír, hogy nincs munkája, pasija meg soha nem volt még, látom rajta, hogy nagyon vágyik rá. Többször is célozgattam rá, hogy mozognia kellene, de kb a pofámba röhögött, hogy hülye vagyok, minek. Ráadásul naponta eszik csokit, nápolyit, kekszet stb. Hogy segíthetnék rajta?

2015. máj. 27. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ha nem ül a szájára, akkor nem éri meg a 40-et. Amikor szúró mellkassal és légszomjjal esik majd össze, az lesz a legkisebb problémája, hogy nincs pasija.
2015. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jön, hogy ő nem akar olyan lenni, mint a Bánkuti Gabriella. Wtf? Attól mert fogyna nem lenne olyan...
2015. máj. 27. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát amikor a pofádba röhög, hogy minek, mondd azt neki, hogy azért, hogy jobban nézzél ki, és jobban érezd magad a bőrödben. És próbáld elhívni ide-oda, ilyen kövéren nagyon könnyű elkezdeni látványosan fogyni, ha csak egy kicsit kevesebbet eszik és többet mozog az ember.
2015. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, tényleg attól tart-e, hogy ha elmegy sétálni vagy nem eszi meg azt a tábla csokit, akkor az fenyegeti, hogy hamarosan olyan lesz, mint Bánkuti Gabriella.
2015. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az önbecsapás a legkomolyabb ellensége. Önmaga tulajdonképpen, de amint abbahagyja önmaga teljes félrevezetését, máris barátként üdvözölheti magát. Jól működik a magyarázatgyár, mint mindannyiunkban, csak ilyenkor ellene dolgozik. Egyedül kell leállnia a fejében, és átlátnia a realitást. Nem éltetni képtelen vágyakat és ugyanúgy nem éltetni ostoba önkorlátozásokat se tovább. Tehát a könnyen lefogyok, esetleg hamar is, meg társai egyáltalán nem léteznek a valóságban, a nem tudok és nem is akarok (nem szeretnék), a túl nehéz, a sose fogyok le, a kell a csoki és hasonlók pedig olyan önkorlátozó hiedelmek, amiket végre elhagyva (kábé egy pillanat magához térni) világos lesz, hogy kell a reális terv és csak követni kell a továbbiakban. Be kell látni, hogy nehéz, és tényleg éppcsak a végén kezd értelmet nyerni, addig pedig sok fegyelem kevés előrehaladásért. Napi séta, tudatos étkezés, jól saccolt kalóriamérleg (számolni se bűn persze, sőt, akinek fekszik a precíz megközelítés, az előnyben van), következetesség, céltudatosság, felelősség önmagáért és azokért, akik szeretik (mindentől függetlenül persze), meg azokért is, akik előtt példa lesz, amikor visszatér önmaga egészséges kiadásához, aminek született.
2015. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha ő nem akar tenni a változásért, csak siránkozik, akkor - már ne is haragudj, de megérdemli, hogy kövér legyen. Volt egy évfolyamtársam, aki dettó olyan volt, mint a barátnőd. Siránkozott, depizett, a lelkét ápoltatta mindenkivel, aztán egy ilyen depis monológ után benyőgte az egyik csajnak, hogy van egy liter tejszínje otthon, nem megy-e fel hozzá, hogy együtt megegyék... Amúgy ha valóban segíteni akarsz rajta, lehet célravezető lenne keményebben megmondani, mit gondolsz. Lehet, hogy megsértődik, de talán elgondolkozik kicsit. Az igazi barát őszinte, kemény is tud lenni az érdekében, és nem hagyja, hogy továbbra is elcs*ssze az életét.
2015. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindig is nagydarab volt. Csodálkozom, hogy egyáltalán tud magának ruhákat venni. Mindig támadadóan lép fel, ha a súlyáról van szó. Meg a suliban is mikor a fogyástól volt szó kivonta magát a beszélgetésből. Úgy állítja be, mintha őt nem zavarná, de látszik, hogy igen.
2015. máj. 27. 14:30
 8/13 A kérdező kommentje:
*támadóan
2015. máj. 27. 14:31
 9/13 A kérdező kommentje:
És az a vicces, hogy ő szólja meg legjobban az embereket. Van egy osztálytársunk aki gyönyörű, igazi modell alkat, erre a barátnőm meg azt mondja rá lenézően, hogy hát nem egy modell alkat.
2015. máj. 27. 14:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Pff, nem akar olyan lenni mint "Bánkuti Gabriella"?

Remélem van fogalma arról, hogy egy olyan testet felépíteni a 150kg-ból kb 10 év, és ha nem megy vissza normálisan a bőre akkor a sebészt se kerülheti el?


Tudod, átérzem a barátnőd heylzetét. Ha az ember kövér, egy idő után annyi önbizalma sincs, hogy a kisujját megmozdítsa. Én 130kg voltam nem is olyan régen.

Évekig halogattam a fogyást. Nagyon sokan mondták, hogy fogynom kell, fogyjak le, nem hallgattam rájuk.


Nem tudom végül mi adta meg a kezdő lökést. Kb. két hónapot kellett "túlélni" és aztán ment magától.

Durván 3 év után, soványan, egészségesen, mindíg megkérdezem magamtól, hogy miért halogattam én ezt ennyi ideig? Mennyi évet elvett az életemből az, hogy dagadt voltam...szomorú


Ha esetleg gondolod, írj nekem, hátha tudok mondani bár szót, amit hasznos lehet

2015. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!