Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy segíthetnék a túlsúlyos...

Hogy segíthetnék a túlsúlyos barátnőmnek?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel egy gimibe járunk, és nap mint nap szembesülök azzal hogy a suli tanulóinak szignifikáns része mennyire nem fogadja el őt. Sajnos nagyon introvertált, a túlsúlya már csak dob ezen az egészen. Mindenki zsírdisznónak nevezi, és ettől megszakad a szívem. Visszaszólni nem mer, és az osztálytársaim ezt a fajta dominanciát próbálják kihasználni :( Próbáltam neki több barátot szerezni, de már mindenhol kialakult egy koherens 'klikk', így ezen próbálkozásom kudarcba fulladt. Egyébként ha csak ketten vagyunk, levetkőzi a félelmeit, és akkor joviális és derűs lesz. Azt szeretném, ha mindenhol ilyen lenne, ezért szeretnék tanácsot kérni ezügyben. Talán segítsek neki lefogyni? Vagy esetleg segítsek neki elfogadni magát? Hogyan tegyem?

Előre is köszönöm a válaszokat!

ui. bocsánat a túl sok kérdésért egyszerre ;)

14/L


2015. ápr. 4. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk menj el vele futni. :)
2015. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem elfogadni kell magát, hanem változtatni.
2015. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

megvédeni ne próbáld, mert akkor csak aláásod a tekintélyét

ezen a helyzeten csak ő tud változtatni, persze, fontos az egészség, a fogyás, hiszen az ő érdekes, de első és legfontosabb lépésként a saját önbecsülését kéne felturbózni és ki kell állnia magáért, másképp sosem fog menni, és később az életben is gondjai fognak támadni emiatt


off: 14 éves létedre honnan ismered ezeket a szavakat: szignifikáns, koherens, stb? :D

2015. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves tőled ilyen egy igazi barát :)

A helyedben keresnék egy jó kis pörgös edzés formát.

Pl: a zumba az most nagyon népszerű mozgás forma és nem kerül sokba az órák száma,van ahol ingyen is tartanak órákat.

Még ha nem is változtat az étrendjén veled együtt tud mozogni.

Neked is jót tesz hisz te izmosodsz,erősödsz ő pedig mozog ezáltal súlyt veszít ezek mellet még társaságban is lesz így nagyobb az esély rá,hogy barátokat is szerez.

Csupán csak keres egy jó edzés formát esetleg suliban szoktak kosár,röpi,tollas labda,kézi labda edzéseket tartani órák után, kérd meg menjen veled,hogy ne kelljen egyedül menned onnantól már adja magát a dolog :)

Ezek mellet ha van időt menjetek el sétálni az is sokat segíthet.

2015. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló hogy menjen el futni tönkre teszi a lány az izületeit és kap egy térd vagy boka ficamot,főleg ha nagy túlsúllyal rendelkezik 3percet ha bírna kocogásként "futni" olyan mozgás forma kell neki ami nem megterhelő elsőre,hogy tudjon hozzászokni a mozgáshoz ezért ajánlottam a zumbát,sulis edzéseket,sétát.

Mozgni kell neki nem egyből a mélyvízbe dobni...!"hogy álljon neki futni"

2015. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket! A barátnőmmel megbeszéltük hogy minden hétvégén teszünk egy nagy sétát, és a youtube-on keresünk torna videókat. Látom rajta a motiváltságot, biztos vagyok benne hogy le fog fogyni! Abban bízom hogy ezáltal az önbizalma valamelyest nőni fog (sőt) és többé nem kell félnie a bántó szándékú osztálytársaktól. Tisztában vagyok vele hogy ez rettentő nagy küzdelem lesz számára. Nem is tudom elképzelni milyen érzés lehet túlsúlyosnak lenni, főleg a 21. században. Nagyon sokan ítélik el őt nap mint nap a súlya miatt, ez aggaszt a leginkább. Majd ha tudják milyen érzés, ítélkezhetnek ;) Na nyilván én sem tudom úgy megtapasztalni ezt a szenvedést, de segítek túlvészelni neki ezt az állapotot. Nagyon tisztelem, hisz nem lehet könnyű nap mint nap saját magaddal küzdeni. Megbeszéltük hogy (mivel tavaszi szünet van) csinálunk együtt gyümölcssalátát, és az anyukája segítségével light szörpöt.

Ui. remélem nem tűnök álszentnek, de ez fontos nekem is és a barátnőmnek is.

Egyébként az egyik kommentelő kérdésére válaszolva, azért ismerem ezeket a szavakat, mert rengetek filmkritikát/könyvet olvasok amely által kénytelen vagyok utánnanézni ezen szavak jelentésének. Ez persze hasznos is, mert ezeket a szavakat tudom használni a mindennapokban ^^

2015. ápr. 4. 21:05
 7/8 Dominiq Toretto válasza:
0%
Hagyd el... Bánatában az idegtől lefogy majd.
2015. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azota valtozott vele vmi?
2015. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!