Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Adnátok kölcsön a barátaitokna...

Gyémántlány kérdése:

Adnátok kölcsön a barátaitoknak, ha tudnátok, hogy cigarettára költik majd a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem dohányzom, de néhány osztálytársam igen. A minap kettő odajött hozzám, és megkérdezték, hogy nincs-e egy ötszázasom kölcsönbe, mert kéne cigarettára. Bár adtam nekik, (nem vagyok az a kapzsi típus, és amúgy is vissza szokták fizetni) elgondolkodtam a szituációnak az elvi hátterén, és utólag nem érzem helyesnek, hogy a káros szenvedélyüket ilyen módon támogattam. Tudom jól, hogy nem ezen fog múlni, hogy leszoknak-e, nem is akarok hittérítősködni, elvégre nekem semmi közöm az életükhöz, viszont talán nem volt helyes még ennyivel sem hozzájárulni az önmérgezésükhöz.

Ti mit gondoltok erről? Szerintetek sem kellene legközelebb kisegítenem őket, ha ilyen helyzetben kérnek kölcsön?

Még fontos lehet, hogy eléggé kamasz korban vannak, bőven nem vehetnének cigit.

Köszönöm a válaszokat előre is :)



2015. jún. 2. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem a káros szenvedélyen van a hangsúly, én könyvre se adtam volna. Elég bizalmatlan vagyok, és barátságok mehetnek tönkre kölcsönök miatt, szóval az a biztos, ha senkinek nem adok. Amúgy se hívnak se az Erstének se Providentnek :D
2015. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem fontos és/vagy létszükséglet a cigi, főleg nem ha még iskolások vagytok.
2015. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyleg visszaadjak es jo baratok akkor adnek, ki tudja, en mikor kerulok olyan helyzetbe, hogy kellene egy kis penz akarmire.
2015. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez kényes kérdés, mivel ha nem adsz kölcsön, elveszted a barátaid; ha kölcsön adsz, eveszted a pénzed és a barátaid is.
2015. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Hát szerintem alapból nem illik osztálytársakat, akiknek nincs keresetük stb. erre kérni, ha valami nem nagyon létszükséglet: például enni-innivaló.
2015. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csak ha visszahozzák. 500ft még belefér, de ezer forintokat nem adnék. Teljesen mindegy mire költik, tőlem helyben széttéphetnék is csak hozzák vissza.

Mint már írta az egyik válaszoló nem vagyok se Erste se Provident, hogy érdekeljen mit kezdenek a pénzzel.

A fedezetük pedig a szüleik.

2015. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne adj. Ha nincs pénzük, ne cigizzenek. Ha tinikorban volt annyi eszük, hogy rászokjanak, akkor oldják meg ezt is!
2015. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Barátoknál alap. Többször volt, ha valamely barátom tudtam, hogy aznap átjön hozzám, megkértem hogy ejtsen útba egy trafikot és hozzon nekem cigit, itt kifizetem (ki is fizettem). Ugyanúgy másokat is gond nélkül kisegítek így (vagy egyenesen cigivel), meg így baráti körben mindenki mindenkit.

Mondjuk mi 30 fölött vagyunk, de így volt ez régen is.

2015. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem is a pénzzel van gondom, inkább azzal, amire költik. Én nem szeretnék részt venni abban, amit csinálnak.
2015. jún. 2. 21:15
 10/15 anonim ***** válasza:

Én dohányzom, így a cigi dolog nem zavar. De adnék bármire kölcsön, ha tudom (vagy legalább van okom remélni), hogy visszaadja. Azoknak a barátaimnak nem adok, akiknek állandó tartozásaik vannak. Nem azért, mert félek hogy nem kapom vissza, hanem mert nem értek egyet az ilyen életmóddal. Egyébként meg sem kérdezem mire kell.

Azt még hozzáteszem, én már nem vagyok kamasz, nyilván a barátaim sem azok.

2015. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!