Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Illik vagy sem felhívni...

Illik vagy sem felhívni illetve femelegetni a dolgot neki ennyi idő után?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátom, tényleg jól kijövünk, mindent megbeszélünk stb...

Különböző neműek vagyunk, a legjobb barátom dolgozik, munkája van, lakása stb.

Tavaly szüleimmel megromlott a kapcsolatom. Ő közölte, hogy ne aggódjak, úgysem hagyná soha, hogy utcára kerüljek illetve azt sem hagyná,hogy éhen haljak.

Na már most úgy hozta a sors, 23 éves vagyok, de nem találtam még munkát. Viszont szüleim kiraktak otthonról, egy összeveszés után... mindösszesen 3 napot adtak, hogy elhagyjam a házat... Gyakorlatilag pár ezer forintom van buszjegyre... utcára mégsem mehetek... illik a barátot emlékeztetni, illetve szólni neki, hogy mi történt velem?

Vagy mi máshoz kezdhetnék?

Az országban ő a legjobb barátom... vannak haverok itt-ott de egyik se biztos pont az életemben...

Nővérem külföldön él, nem tartjuk a kapcsolatot... Van még 2 nővérem, róluk már évek óta nem hallottam, hogy mi van velük...


2015. jún. 6. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

valoszinuleg igen , megkerdezheted, hogy be tud e fogadni par napra / hetre , amig nem tudsz a sajat labadra allni.


off: az viszont elgondolkoztato, hogy van 3 testvered, de egyikkel sem tartod a kapcsolatot, es a szuleiddel is igy osszevesztel.

2015. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha bajod esne, még pluszban megharagudna rád, hogy nem bíztál benne és nem kértél segítséget... Szerintem itt az ideje, hogy megkérdezd, tudna-e segíteni, mert bajban vagy.
2015. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meséld el neki, hogy mi történt, és kérdezd meg, hogy nem tud-e befogadni egy pár napra/hétre, amíg nem találsz valamilyen munkát.


U.i.: Sajnálom, hogy ilyen a családi kapcsolatotok, remélem kibékültök. Minden jót!

2015. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hívd fel és mond el mi történt,mivel legjobb barátod és tudja mi történt,szerintem egyből azt fogja mondani,hogy persze.


Viszont ilyenkor nem szabad vissza élni a helyzettel. Minél hamarabb keress munkát,ha már dolgozol akkor nincs gáz.Szerintem addig úgysem engedné,hogy elmenj míg nincs egy kis pénzed.


Egy ismerősöm járt úgy baráttal,hogy befogadta szintén szülői kapcsolat romlása miatt rakták ki.Csak mondjuk őt jogosan. Naphosszat lustult,munkát nem keresett a család már nem bírta eltartani.Aztán az ismerősöm befogadta mondta,hogy 2-3 hónapig maradhat,keressen munkát és 2 fizetésből próbáljon elköltözni,de eleinte segít majd neki.Arra akarta ösztönözni,hogy dolgozzon mindenképpen.Viszont a srác nem nagyon ment munka után,vhonnan mindig volt pár ezer ft-ja.De jó részt ismim tartotta el.Aztán 1 hónap után sem dolgozott.2 hónap is eltelt még mindig semmi. 2,5 hónap után mondta ismerősöm,hogy holnap légyszíves költözz ki,mert még hajlandóságot se mutattál,hogy elmész dolgozni. A srác elment másik haverhoz lakni.De ott se nagyon akart dolgozni. Aztán már csak 1-2 napokra ment barátokhoz,haverokhoz.


Szóval ezzel csak azt akartam mondani,hogy azt sem szabad kihasználni,hogy vki jó szívű és befogad,eltart.


Én is így tennék ahogy az ismerősöm adnék pár hónapot,többször figyelmeztetném,de ha hajlandóságot sem látok arra,hogy dolgozni akar és elakar költözni akkor elküldeném.Örökké nem tarthatok el egy barátot,csak mert lusta.


Nem mondom,hogy te ilyen lennél,csak tényleg van ilyen is.


Most,hogy itt a nyár,rengeteg fagyis,vendéglátós meló van vagy a hostesskedés, a lényeg,hogy lássa elmész dolgozni :)

2015. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!