Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Tegnap azt mondtam az egyik barátomnak, aki engem a legjobb barátnőjének tart, hogy ő nekem nem a legjobb barátom. Ezek után ő megsértődött, és, mint kiderült sírt is miatta. Ma mentünk volna moziba, amit részben ő mondott le, ezen én meg egy kicsit kiakadtam, mert utálom, ha lemondják a megbeszélt dolgokat. És ma, amikor felakart volna hívni, hogy elmondjon egy történetet az egyik fiúról, én azt mondtam poénból, hogy nem fogom felvenni, mert ő se jött el velem moziba stb. Ezután délután tovább fajult a veszekedésünk és olyanokat vágott a fejemhez, hogy pszichológiai eset vagyok, meg, hogy nem engedek magamhoz közel senkit stb, stb. Mondtam neki, hogy attól még, hogy nem hívom a legjobb barátomnak szerethetem ugyanannyira, mint ő engem, de azt mondta rá, hogy hülyén látom a dolgokat és, hogy ez egy hülyeség. Kijelentette, hogy ez nem holmi kirohanás, de én nem akarok tőle bocsánatot kérni, mert szerintem nagyon túlreagálta ezt az egészet. De most már nem is szól hozzám. Ti mit tennétek a helyemben? És, ha szerintetek az a helyes, hogy bocsánatot kérjek, hogyan kérjek bocsánatot? Bocsánat, ha kicsit értelmetlenül fogalmaztam:) 14/l
2015. jún. 12. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ejha :/ szerintem kérj bocsánatot. Hogy hogyan? Ezt neked kell átgondolnod, hisz ha fontos neked, meg kell tudnod fogalmazni ami benned van. Hogy miért kérj bocsánatot? Aranyos volt, mert elmondta, téged tart a legjobb barátjának. Ha nem is érzed úgy, hogy ő a "legjobb" neked, maximum kedvesen mosolyogni kellett volna, és csak annyit mondani, te is szereted őt. De a reakciód bántó volt. Tudom, ti még fiatalok vagytok, én is voltam ennyi idős, de az emberi kapcsolatok nem BFF meg ilyenek alapján mennek. Fájdalmas az embernek, ha így van kategorizálva, hogy "te vagy a legjobb barim", "te nem a legjobb vagy" stb. Érted mire gondolok? De valakinek nem csak egy "legjobbja" lehet, az a szép, ha egy-kettő (persze nem a fél világ!) ember is van, akiben nagyon bízhat. Az, hogy lemondta a mozit, szerintem átgondolva az előbb leírtakat, a ti korotokban érthető... Azzal, hogy az érzéseit (egy fiú komoly dolog) félvállról vetted a sértődöttségére hivatkozva, tényleg egy újabb gorombaság volt. Azt írtad, szereted őt annyira, mint ő téged. Akkor meg is kellene értened az érzéseit. És akkor miért nem lépsz túl ezen a "barát" meg "legeslegjobb barát" dolgokon? Ne így rangsorolj, hanem könyveld el, kiben mennyire bízol, mennyire szereted, mennyire fájna elveszíteni.

Csak tanácsok ezek, nehogy azt hidd, hogy bántani akarlak :)

Sok szerencsét :)

2015. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt, mar sikerult kibekulnunk :)
2015. jún. 15. 14:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!