Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kisbabás barátnőm elvárja,...

Kisbabás barátnőm elvárja, hogy mindig én látogassam meg, ez így van rendben?

Figyelt kérdés

Nagyon jó volt köztünk a viszony, igyekeztünk viszonylag gyakran találkozni. Én tudtam, hogy ez majd eléggé megritkul, ha megszületik a baba, de szerintem ezzel nincs is gond. Meg is beszéltük, ilyen az élet. Engem a kisbabák és az egész téma olyan nagyon még nem érdekel, nem vágyom babázni, persze édes a kicsi, és örülök neki, hogy boldogok, csak nem akarok gügyögve büfiztetni még, engem a barátnőm érdekel. Az is teljesen normális, hogy neki a baba az első, bár van sok kisgyerekes ismerőse, és előzőleg mi tisztáztuk, hogy a babás életét majd ezekkel az anyukákkal kiéli, és ha a megszokottnál jóval ritkábban összefutunk, annak nagyon fog örülni, mert legalább megtudja, mi újság a nagyvilágban. Már megvolt a baba, elente csak telefonon beszéltünk, mondta is, hogy mindenki csak a babáról kérdezi, és ez nem annyira jó.

Természetesen én látogattam meg, megvártam a 6 hetet, vittem ajándékot, minden OK, picit babáztunk, de nyűgös volt, és furcsa volt nekem is, mert teljesen megértem, hogy a baba az első, de ahhoz képest, hogy "érdekli a külvilág", csak a babáról tudott beszélni 2-3 órán át, nem is érdekelte semmi más, nem kérdezte meg, velem mi van, mi van a munkahelyemen, otthon, vagy bármi. kicsit bűntudatom is van emiatt, de akkor is furcsa, hogy percről percre elmondta a napirendjüket, mikor mennyi kaki, szopi, alvás, stb. Túlontúl részletes volt, pedig biztos vagyok benne, hogy ugyzt már 100 ember megkérdezte tőle. de én nem.

na most eltelt egy kis idő, gondoltam, ha jó idő lesz, elindulnak sétálni babakocsival. nem így történt, max az utcában tologatja, vagy ha mennek valahova, akkor csak este/hétvégén, amikor otthon van a férj kocsival. mondta, h menjek megint, de őszintén szólva bármennyire szeretem a barátnőmet, nincs kedvem órákon át a babáról társalogni. felajánlottam, jöjjenek fel a városba, de szó sem lehet róla, hogy buszra szálljanak babakocsival. aztán mondta,m találkozzunk félúton, ne üljünk otthon, sétáljunk, együnk meg egy fagyit, a gyerek is levegőn van. ez sem... mert a baba max 20 percig bírja a kocsiban, utána elkezd sírni, és akkor karba kell venni, nem bírja hazavinni + a kocsit is tolni. na most nem akarok önzőnek tűnni, ezért is írtam le ilyen részletesen: ennek így kell lennie? ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ahol nincs autó, és mennek a nagyszülőkhöz, vagy beteg a gyerek, és nincs kecmec, el kell menni az orvoshoz, ők hogy oldják meg? miért nem lehet azt a gyereket hozzászokatni szép lassan a közlekedéshez? ha nem öz, akkor egy hosszabb sétához? tényleg ez a normális, hogy kisgyerekesek nem mennek sehova, mindig mások mennek őhozzájuk?



2015. jún. 22. 17:55
 1/6 A kérdező kommentje:

Hozzátartozik a témához, hogy a baba előtt, amikor találkoztunk, ő mindig 2-kor végzett a munkahelyén, én fél 3-kor. A két munkahely között van kb. fél órányi út.

Többször mondtam, gy jöjjön elém, beviszem a munkahelyemre, megmutatom, hol dolgozom. Sosem jött, az évek során egyetlen egyszer sem. Többnyire félúton találkoztunk, van egy megszokott helyünk. Viszont jópárszor előfordult, hogy én mentem be őhozzá, mert tovább bent maradt. (nem túlórázott). szóval úgy, hogy ő egy órával hamarabb végzett, még én mentem elé. nekem ez mindig is furcsa volt, szóvá is tettem, de sosem vesztünk össze miatta, elmondtam, és ennyi volt. de a fentiek tükrében már máshogy látom a dolgokat. nem érzem magam önzőnek, biztos mindkinek a saját gyereke a legfontosabb, ez így van rendjén, de ez már nem OK.

2015. jún. 22. 18:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, mennyi idős is a baba. Meg amíg kicsi, tényleg nagy nyűg menni velük bárhova. Már felöltöztetni, összeszedni mindent, amire szükség lehet, mindezt cipelni, utána mi van, ha etetni kell, tisztába kell tenni, akármi és erre épp nincs lehetőség...

Az hogy csak a gyerek a beszédtéma, az más. Meg lehet hallgatni, de ha nagyon eluntad, meg nem érdekel, akkor dobj fel más témát is.

2015. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De akkor mások hogy mennek? Pár hónapos pici babák mindennap utaznak.

És szerinted mi az a kor, amikor a fent leírtak még elfogadhatóak?

2015. jún. 22. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld meg vele többször,hogy figyelj tök jó,hogy ezeket megosztod velem.De beszélhetnénk másról is. Tudod,nincs gyerekem.Nem érint annyira.A többi anyukával nem beszélsz ezekről? Vhogy szépen fogalmazva kellene ezeket megmondani,ne is bántsd meg.


Nekem egyik barátnőm túl sokat szokott a kapcsolatáról beszélni,mindig bármilyen témánál a kapcsolatánál lyukadunk ki,nekem meg az unalmas.Egyszer ezt megmondtam neki,mert elegem lett.Utána vissza fogta magát és láss csodát egy jó darabig fel sem hozta a kapcsolatát.

Nekem nem volt még párom,szóval nagyon tanácsot sem tudok adni,meg mikor olyanokat mondott,szóval érted? meg hogy na ebbe segíts.Elmondtam a véleményemet,de akkor én voltam a hülye,hogy de ezt nem mondhatom,de honnan tudhatnám,nem volt kapcsolatom.Mondtam neki,na látod mondtam,hogy nem tudok annyira ezekről beszélni.


baba téma is annak jó,meg érdekes akinek van gyereke akinek nincs az konkrétan nem érdekli. Kb kutyás téma is ez,kutyásokkal bármit a kutyákról. A kutyátlanokkal meg semmit,mert sokaknak a véleménye büdös,bolhás dögök,akik lakásba nem valóak -.-

Szóval én nem kutyásokkal,nem szoktam a kutyázásról beszélni.Akármennyire is akarok,meg nekem is van kettő.Ha kérdeznek róluk akkor beszélek,de amúgy magamtól nem nagyon hozom fel. Tiszteletben tartom a másikat. Barátnődnek is tiszteletben kéne tartania,hogy téged a baba téma nem érdekel.

2015. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan nagy nyűg nem lehet kisgyerekkel mászkálni, pékségben dolgozom egy lakótelepen, de már szinte egy nagy család vagyunk a helyi anyukákkal, némelyik minden áldott nap többször is beszalad, először reggeli a családnak, délután csak 1 kifli valamelyik gyerekének, estefele meg péksütemény a hamarosan hazaérő férjnek..meg amikor a McDonald's ba szerveztek csupasz melles bohóckodást, ott is össze tudtak verődni százan is, mind kisgyerekkel... mindenkinek arra van ideje, amire szakít.
2015. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van amelyik nő meghülyül attól hogy gyereke lesz,

van amelyik meg normális marad.


Volt olyan barátnőm aki 18 évesen szült és vitte a babát mindennap levegőre, nem gügyögött, volt h együtt sétáltunk és tudtunk beszélgetni mindenről. Közben néha játszottam a gyerekével, vittem neki sok játékot, mert a pasija lelépett és egyedül nevelte a kicsit, segítettem ahol tudtam.


Másik barátném meg ott van a majdnem 2 éves gyerekével és semmi más témája nincs, csak a gyerek, akit annyira féltenek a férjével együtt, hogy a gyerek meglát egy embert és elkezd sírni, aztán be kell vele szaladni a szobába, megnyugtatni. Lehet őt is csak a ház körül sétáltatják, vagy ott sem. Bár azt mondja szokták vinni emberek közé, de ez a gyerek a viselkedéséből ítélve, nincs szocializálva egyáltalán.

2015. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!