Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos lenne visszakérni a pénzt?

Jogos lenne visszakérni a pénzt?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal egy hete megbeszéltük,hogy indulunk egy ilyen csónaktúrán,ami ma volt.Nem én mondtam,hogy menjünk,ő ajánlotta fel,hogy van egy gumicsónakjuk,lemehetünk.De ők egész héten nyaraltak,tegnap ért haza.Én írtam neki,hogy hogyan lesz,van e már jegye stb.Szerdán még úgy volt,hogy megyünk és lesz jegye.Nekem akkor már volt jegyem.És akkor tegnap délelött írtam,hogy akkor mi lesz.Este 21:40-körül írt,hogy menjünk el megnézni a csónaktúrát.Mi van???Akkor mondtam,hogy de hiszen mi is indulunk.Ő meg értetlenkedett,meg mondta,hogy neki nincs kedve,jegye sincs és a hajó sincs kész.Jegy nélkül is le lehetne menni,senki nem venné észre,de nincs kedve.De menjünk el megnézni.Vissza se írtam erre.Egész héten erre készültem,hozattam vizet,üdítőt meg egy kis alkoholt is.A jegy ára 3000-5000 forint volt,nem tudom pontosan.Gondoltam,hogy meg kéne mondnai neke,hogy akkor adja meg azt a pénzt,amin a jegyet vettem.Ezért a pénzért diákmunkán 6-10 órát dolgoztam.Igaz,apa vette a jegyet,de akkor is.Úgy volt,hogy apáékkal megyek,de lemaradtam arról is,mert úgy volt,hogy akkor külön megyek és szereztek helyettem mást.

2015. júl. 25. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2015. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, de tanulj ebből az esetből hogy ezzel a haveroddal nem megbízható szervezni semmit igazán.
2015. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

CSAk akkor kérhetnéd vissza a pénzt, ha a barátod(?) ÍRÁSBAN megkért volna, hogy vegyél jegyet. (Elvileg akkor is így lenne, ha szóban kért volna meg, de azt nem lehet bizonyítani)

He nem mondta, hogy vegyél, akkor ez kizárólag a saját hülyeséged volt.

2015. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
próbáld meg eladni
2015. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Nem kérte,hogy vegyél neki jegyet.

Ez most tanuló pénz volt.Máskor tudod előre nem veszel senkinek semmit.Mondjuk ha megkért volna,akkor jogosan kérhetnéd vissza,de így nem.

2015. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerdán még azt mondta,hogy megyünk.Csütörtökön meg már nem is lehetett jegyet kapni.
2015. júl. 26. 15:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Az illetőt ezután kezeld is úgy, ahogy viselkedik. Ne adj a szavára.

Jogilag valóban nem tehetsz semmit, de szerintem emberileg teljesen jogos, hogy nem örülsz a dolognak.

Esetleg van valami program, amire szívesen elmennél? Szólj neki, hogy ugorjatok le, de mivel miatta szívtál, fizesse a jegyet.


Őszintén: Egy igazi barát azonnal szólna, hogy kifizeti a károd. Az egyik barátommal mentünk volna moziba, a jegy meglett véve elővételbe, én fizettem. Utólag szólt, hogy nem tud jönni, ráadásul önhibáján kívül. Egyből mondta, teljesen magától, hogy ha esetleg nem tudjuk visszaváltani a jegyet, kifizeti nekem vagy fizeti a következő közös kaját. Nem fogadtam volna el, max. 1 sört, de a gesztus azért egyértelműen jól esett. Szerencsére áttudtuk rakni a jegyeket egy későbbi dátumra. :)

2015. júl. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!