Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szüksége lenne segítségre egy...

Szüksége lenne segítségre egy jó barátnőmnek, de nem tudom hogy vegyem rá?!

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, akivel régen 3 évig voltunk jóba, aztán 1 évig nem beszéltünk és most pár hete újra találkozgatunk. Sokat változott ez alatt az idő alatt, rossz irányba.. elkezdett cigizni, amit nagyon le akar tenni, de látom, hogy nem tudja, rossz társaságba keveredett, ahonnan ki akar szállni, de onnan se nagyon tud. Nincs olyan jó iszonyba az anyukájával se, sokat van egyedül otthon és egyre jobban depressziós lesz, úgy látom. Nincs életkedve, vagdossa magát kényszerből, tele van vágásokkal a keze.. állandóan mondja, hogy nem akar élni, utálja az életet. Látom, ahogy szenved. Küldték már pszichológushoz, de ő nem akar menni és azt mondta nem is fog. Próbáltam óvatosan rávenni, dicsértem neki, hogy mennyire jó dolog, mivel én is jártam, hogy az embernek a lelki társa lehet egy ilyen személy, stb. stb. De csak ellenkezett. Mert szerinte nincs szüksége semmiféle pszichológusra. Volt már öngyilkossági kísérlete is, bevett 10 féle gyógyszert, de nem lett baja szerencsére.. nem tudom, hogy segíthetek rajta? Tegnap készítettem neki egy kedves rajzot, és mellé írtam, hogy rám mindig számíthat, nagyon szeretem és mindig mellette fogok állni. Ez jól esett neki nagyon, végre láttam mosolyogni. Van egy barátja, akivel tegnap összevesztek és most még jobban maga alatt van.. hívom találkozni, amikor csak ráér, hogy kimozduljon és próbálom elérni, hogy megbízzon bennem, megnyíljon előttem. Nagyon zárkózott volt mindig is, nem nyílik meg az embereknek. Nem is akarom ezt erőltetni, de látom rajta, hogy nagyon szüksége lenne erre, hogy valakinek kiöntse a szívét. De a legjobb lenne, ha a pszichológusba beleegyezne, de sajnos erre nagyon kevés esélyt látok, erőszakkal meg ugye nem lehet elvinni. Mit tegyek, hogyan segíthetek neki, hogy legalább többször legyen vidám és ne akarjon folyton meghalni?

16/L (ő is 16 éves)


2015. aug. 2. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak a cím alapján: Ha valakit rá kell venni, akkor nem neki van szüksége rá, hanem Te akarod csak.:)

Esetleg kérdezd meg, hogy mire van szüksége, és azt el fogja tudni fogadni, ha azt adod neki.

2015. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát persze, marhára én akarom rávenni, mikor már az orvos is oda küldte, az anyukája és a barátai is. Én meg nem vagyok vak. Tanultam pszichológiát és sokat jártam pszichológushoz én is. Már ne is haragudj, de akinek öngyilkossági kísérlete volt, vagdossa magát, annak igenis szüksége van segítségre! Megkérdeztem mér tőle, mit szeretne, mire van szüksége, stb. Mindenre azt feleli, hogy ő csak meg akar halni, nem akar élni. Akkor szerinted??
2015. aug. 2. 15:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Értsd meg, hogy ha Ő NEM AKAR segítséget kérni ehhez, akkor Te vagy, aki azt akarja, hogy ő kérjen segítséget ehhez, nem ő.

Nem te vagy abban kompetens, hogy ő mit akarjon, mire vágyjon, hanem ő. Mindenkinek joga van meghalni, ebben neked nincs jogod megakadályozni. Ha ő élni akar, majd elmegy a beutalóval oda, ahova küldték.

Amíg ő nem akar, addig csak erőszakoskodol vele és növeled rajta a szenvedésnyomást.

2015. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Aki nem akarja,hogy megmentsék, azt nem lehet megmenteni.

Nem tudsz mit tenni,amíg ő nem akar segítséget kérni.

A vagdosás és a gyógyszer bevétel szerintem nem öngyilkossági kísérlet volt,hanem segélykérés a részéről.

Egyelőre nekem úgy tűnik, csak sajnáltatja magát. Orvost nem akar,de panaszkodik.

Lehet nincs igazam, figyelj oda rá,nehogy tényleg valami nagy butaságot csináljon.

Amit tehetsz, mellette vagy és érezteted vele,számíthat rád.

Túlságosan ne erőltesd a pszichológus dolgot,lehet minél inkább erőlteted,annál inkább ellen fog állni.

Mindent támassz alá érvekkel,és csak óvatosan adagold, hátha megjön az esze.

Fontos!

Bármi történik vele a jövőben, az nem a te hibád, ezt ne feledd!

2015. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle mi az életcélja, mik a jövőre vonatkozó tervei. Te nem az anyukája vagy, hogy kinevesd ha azt mondja modell akar lenni. Szóval bármi rossz dolog van az életében, azt megéri elviselni, hogy később úgy élhessen ahogy mindig is akart. Úgy látszik te tudsz hatni rá. Mond meg neki, hogy mennyire rossz lenne neked ha itthagyna téged.


"Tegnap készítettem neki egy kedves rajzot, és mellé írtam, hogy rám mindig számíthat, nagyon szeretem és mindig mellette fogok állni." Ez tényleg nagyon aranyos :'))

2015. aug. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem rendes tőled, hogy segíteni szeretnél neki, de sajnos, ha ő nem hajlandó elmenni pszichológushoz akkor nincs miről beszélni. Az egyetlen kiút ebből a depressziójából az ahogyan az előbb irtam a pszichologus. Szerintem nagyon szerencsés a barátnőd, hogy vagy neki. Ezt csak azért irom, mert én úgy tapasztaltam, hogy amikor én voltam magam alatt (nyílván nem ennyire súlyos módon) akkor senki nem próbált segíteni. A lényeg az, hogy ne erőltess semmit, mondd el neki, hogy rád számíthat és ennyi. Enbél többet, mint barát nem tudsz érte tenni. A családjának a feladata lesz talpra állítani őt, nem a tiéd. Remélem segíthettem.
2015. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat. :) Nem erőltetem neki egyáltalán ezt a pszichológus dolgot, napok óta szóba se hoztam. Csak beszélgetek vele, minden nap megkérdezem hogy van, mit csinál, van-e kedve összefutni.. úgy tűnik használ, mintha jobban lenne most kicsit. Végre látom mosolyogni is és pozitív dolgokat is hallok tőle. De gondolom az segít a legtöbbet neki, hogy tudja, van egy ember akire mindig számíthat. Igyekszem, hogy ez mindig eszébe jusson, mikor épp butaságot akar csinálni.
2015. aug. 7. 02:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Nalátod, milyen ügyes vagy! Gratulálok!:)

Ha ismersz hasonló jószívű embereket, összeismertethenéd vele őket.:)

2015. aug. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezen is gondolkoztam már, egy ismerősömnek be is mutattam, ő is ilyen jólelkű. De most baj van, mert szakított vele a barátja tegnap és totál kivan.. hát mondom még csak ez hiányzott. :( Teljesen kivan és csak hajtogatja, hogy öngyilkos akar lenni.. próbáltam leírni neki, hogy egy pasi sem ér annyit és ott van a családja, a barátai, én, akik szeretjük és szeretnénk, ha ő boldog lenne. Mi mindig mellette állunk. De hiába.. utána már komolyan írta, hogy ő akkor is öngyilkos akar lenni. És hogy önző és nem érdeklik a szerettei.. komolyan, nem tudom mit tegyek. :( Most kövezzetek meg, de szerintem rohadtul szüksége lenne egy pszichológusra.. természetesen nem hozom neki szóba. Nem tudom mit csináljak, esetleg beszéljek-e az anyukájával, hogy vigyázzon rá és foglalkozzon vele most ő is sokat.
2015. aug. 8. 01:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia a 6-os válaszoló vagyok. Szerintem az anyukájának meséld el, hogy a lánya az öngyilkosságon gondolkodik. Ezek után már neki kell rajta segíteni, hiszen ő az édesanyja.
2015. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!