Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek a barátnőmnek...

Hogyan segítsek a barátnőmnek önbizalmat növelni?

Figyelt kérdés

a szülei elváltak, édesapja alkoholista volt, nem is beszéltek. Ő az anyjával maradt, akitől állandóan azt hallgatta, hogy mekkora balfék, haszontalan, h***e, úgysem sikerül neki semmi, felesleges, minek azt, minek neki hobbi, én tartalak el stbstb.

Ez kihatott az egész életére, a középiskolában is kiközösítették mert visszahúzódó volt és soha semmiben nem vett részt, mert "úgyis ő lesz a béna". Én próbálok belé önbizalmat nevelni, mert valójában szép,okos és csak cselekednie kellene, kicsit felvállalni magát és amit akar, elkezdeni olyan hobitt, amire vágyik, de mindent abbahagy, mert "úgyis béna vagyok, nekem úgysem sikerül semmi"... Ő 19 éves én meg 24


2015. júl. 30. 12:29
 1/6 A kérdező kommentje:
hobbit*
2015. júl. 30. 12:29
 2/6 E1D1E ***** válasza:
Én szívessen elbeszélgetek vele, én is ilyen vagyok alapból csak most változtattam a gondolkodásomon pozitív irányba és úgy érzem bevált. Hátha nála is működne!
2015. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez szép tölled!
2015. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehet senkit sem megmenteni. A változást neki kell akarnia, teljes szívével. Te pedig nem tudsz neki segíteni, csak egy jó pszichológus, akivel rendszeresen beszélget. Aki érzelmileg érintett az nem képes azt mondani, hogy hagyd abba az önsajnálatot, rázd meg magad, és menj szembe a félelmekkel... stb. Sajnálatból nem lehet kapcsolatot építeni, mert támaszkodás lesz belőle. Ha egyenrangú, erős társat szeretnél magad mellé, akkor szaksegítséget kerestek neki, akihez eljárhat. Abban támogasd!
2015. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt, és a párom szedett ki belőle, nem orvosok! Beszélj vele, hogy amit az anyja mondott hülyeség, már elmúlt és te úgy látod, csak azért hiszi magát bénának, amiket az anyja mondott. És te látod mennyire kedves, okos stb. Ha elégszer mondod, el fogja hinni. Ilyenkor bármilyen dicséret nagyon jól esik neki! Sokat segít.
2015. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ugyanez van velem is , csak nekem nem valtak el a szuleim.. 16/l
2015. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!