Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnő az ilyen!? Hogyan...

Barátnő az ilyen!? Hogyan tudnék "emberségesen" megszabadulni tőlle?

Figyelt kérdés

Nálam volt az unokatesom, ő ismerkedett, barátkozott meg vele először és aztán én is megkedveltem. Mikor uncsim hazament, akkor ő továbbra is barátnő maradt. Mindig átjött hozzám feilmetnézni, közben meg beszélgetni, de egy ideje nagyon megváltozott.

Tehát mindig vettünk egy kis nasit, egyszer elfelejette hozni a tálcáját, és én fizettem neki, igy kölcsönben. Hát azt sohasem kaptam ugy vissza, de nem vettem zokon.

Olyan volt, hogy ment a film, új volt, egyikőnk sem látta. Megcsörremt a telefonja, és hát szégyennélkül 30 percen keresztül tracsolt, én semmit nem halotttam. Eljött hozzám és a gép elött tracsol, mással másnál!

Olyan is volt, hogy már 6 orája nálunk volt (én vendéget csak 4 orán keresztül tudok "elviselni"), és elkezdett jajgatni, hogy fáj a hasa. Mondtam, hogy keresek neki valami pirulát, erre hogy ő ilyenkor enni szokott csak most mindjárt lenn várja a pasija és nem tud hazamenni. Na jó udvariasan megkérdem, hogy ne kenjek esetleg valamit, hát ja kapp egy jól kidolgozott szendvicset és röktön (!) miután megette távozik.

Egyszer én is elmentem hozzá, mert nálamaradt a bizsú-fülbevalom, mikor nálam volt probálgattuk ökez. Kiváncsi voltam, hogy milyen fogatatásban lesz részem. SEMMIBEN! a kapu alatt várt, kezében a bizsuval, és a tehén fosos utcán, a lekaszált, szürös füben ülve, beszélgettünk röpke 5 percet, azt is csak azért.

Olyan is volt, hogy elmentünk táborba, és az asztal köré ültünk. (tudni kell rollam, hogy egy kiközösitett, szomorú személy vagyok, azért közösitettek ki, mert nagyok és előreállók a füleim. 5.-iktől kezdve depresziós vagyok, még senki sem vette észre a tüneteket, csak én magamon. Emelett hirtelenharagú, olyasvalaki, aki akkor is sir ha mérges). Na és pont egy nagyobbb fiú melett kaptam helyet, a "barátnőm" melletem volt, kértem hogy cseréljünk de nem akart. Nem szoltam a fiúnak semmit, de az folyton szekált, bántó, sértő, megalázó szavakat mondott nekem, a "barátnő" halotta, de nem szolt semmit. Ekkor eltörött a mécses, nyakonvégtam a fiút, és fejetemet lehajtva, a hajamat a szemembe fésülve könyeztem (semmi hang csak könnyek). Kacagtak rajtam, még Ő is. Még a vacsoránál is az volt a téma, hogy nekem milyen nagy lapát füleim vannak akkor sem fejezték be a sértést.

És ha ez nem lenne elég, ő mindenféle rendezményeket szervez, szülinapja van, de arra sem hivott, tánctanfolyamot nyitott, amire mindenkit felhivott csak engem nem. És szilveszterkor felhivott, hogy én hol bulizok (ő szervezett egy nagy bulit a kultur othonban), mondtam hogy othon, erre ő nekiállt, hogy milyen jó most ott, ahová én nem voltam hivatott


14/L



2015. aug. 6. 08:41
 1/4 A kérdező kommentje:
* az emlékezések felkavarták bennem az indúlatot, elnézést a sok helyesirási hibáért.
2015. aug. 6. 08:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanuld meg megvédeni magad, mert helyetted senki sem fogja megtenni. Merd kimondani, ha valami, vagy valaki bánt. Állj ki az igazad mellett. Ha ez valakit bánt, akkor nem való melléd, nem kell bánkódnod utána.

Tudom, erő kell hozzá, de mondd ki, ami nem tetszik és mondd ki, ami nyomja a lelket. Először nehéz lesz, de utána megkönnyebbülsz és önmagadat is sokkal többre fogod tartani. Mások is jobban fognak tisztelni, mert érzik, hogy van benned belső erő és tartás.

És ne hidd, hogy nem látják, nem érzik meg rajtad, hogy depressziós vagy, ezt te csak hiszed.


A "barátnődnek" pedig mondd el ezeket, amit most leírtál, mert így csak befelé nyelsz és egyre depressziósabb leszel tőle. Nem baj, ha ezért ott hagy, valószínűleg nem való hozzád. Majd lesznek mások, akik önmagadért értékelnek és nem kihasználni akarnak.

2015. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell tőle emberségesen megszabadulni. Mondd el neki, hogyan látod a helyzetet, és közöld, hogy nem tartasz igényt a társaságára.
2015. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunako-chan válasza:
az ilyenre kár erőt időt pazarolni... csak egyszerűen nem engeded be többé, sehová, se lakás, se élet se semmi... majd ha uncsitesód akarja őt, akkor majd menjen és talizzon vele ő, egyedül, ne a ti lakásotokban élősködjön a rohat kis fejtetüje. amúgymeg ugyanúgy viselkedni a legjobb módja a dolognak :D ez nem ember ez egy tetüállat.. szóval hol akarsz te itt emberségesen megszabadulni tőle? nalátod. csak szimplán ignoráld, töröld fbról meg ilyenek, letiltás és társai. úgyis hisztizni fog majd meg készülj fel hogy mégjobban ellenséges lesz veled, cikizés stb... és igen ha máshogy nem megy, öntsd le egy jó vödör kutya huggyal... majd rájön őkelme h mi is a dörgés :D
2015. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!