Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A "legjobb barátnőmtől"...

A "legjobb barátnőmtől" szeretnék megszabadulni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve, hogy legjobb barátnők vagyunk, de az utóbbi időszakban nagyon megváltozott, tipikusan az a nagyképű, "csakis menőkkel barátkozó" lett, látszik a személyiségén is, hogy nem az, aki volt. Ezek mellett viszont ugyanúgy elmondhatok neki mindent, de nagyon sokszor felbosszant a nyávogása és irritál. Az elmúlt egy évben sokszor visszaélt már a bizalmammal, és a naivságommal, kihasznált, de én mindig megbocsátottam neki, mert más barátom nem igen volt. Idén ballagunk el és szeptembertől kezdjük a 9.et, ugyanabban a suliban. Úgy volt, hogy másik osztályba fog járni (meg is örültem, mert mégis ott lenne, de mégse olyan szoros kapcsolatban), erre fel kiderül, hogy átiratkozik abba az osztályba, ahova én fogok járni, és részben miattam teszi ezt... Én pedig már örültem, hogy új társaság, új barátok, de így, hogy ő is ott lesz, nem igen lesz lehetőségem teljes tiszta lappal indítani. Elég hosszú idő óta tart a barátságunk, így lehetetlen lenne, hogy az elkövetkezendő 4 évben teljesen megszűnjön köztünk minden, ráadásul úgy, hogy egy osztályba járunk. Én nem szeretném ezt, és az az opció, hogy én menjek át másik osztályba, nem igazán lenne megoldható, mert elég nívós iskoláról van szó, és ebbe az osztályba való bejutásomra van a legnagyobb esély, főleg, hogy már 6. óta ebbe a suliba szeretnék járni. Szerintetek mit tegyek? :( (Kérlek olyat ne írjatok, hogy a barátságunk nem is volt valódi, mert igenis az volt, de az utóbbi időben rettenetesen megváltozott, ezért szeretnék eltávolodni tőle.)

Egyébként 6 éve osztálytársak vagyunk.



2015. ápr. 18. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

beszélj vele. mond meg neki hogy zavara viselkedése és nagyon megváltozott. Valoszinüleg meg fog sértödni de ha tényleg igazi barátnöd volt akkor nehogymár ne tudd megmondani a szemébe. a barátok joban rosszban is együtt vannak. Ha végleg besértödik akkor az meg az ö baja. A háta mögött aljasság bármit is csinálni, és hazudni se tul jo. Állj ki magadért és mondd el mi bánt.

Az meg természetes hogy az emberek változnak,és vagy kibirja a változást a barátság vagy nem.Ha külön változtok akkor nem sok az esélye.Többévtizedes barátságok is mennek igy tönkre nem csak 6 évesek.

2015. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs az sehol megírva, hogy a barátságok örökké tartanak. Különböző életszakaszban, különböző élethelyzetben másokkal barátkozunk és ez egészen természetes. Sok embert megismerünk (többé-kevésbé), de olyan, hogy egy test - egy lélek, olyan nincs.
2015. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ezt mind megértem, de attól még 4 évig ugyanabba az osztályba kell járnom vele. Úgy pont jó lett volna, ha évfolyamtársak, mert ott van, de mégsem csimpaszkodik rám, ezáltal nem borít ki minden hülyeségével, én pedig megismerek új embereket stb... És most még 4 év szenvedés? Szerintem a gimnáziumi éveknek nem erről kéne szólnia, sőt, már anya is megjegyezte, hogy nem fogok tudni kibontakozni, annyira hozzá kell igazodnom, és elhúz, annak ellenére, hogy sokszor nem hagyom magamat.
2015. ápr. 18. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:

már mér kéne szenvedni, ha nem beszélsz vele akkor igen szenvedni fogsz.

vagy rövidre zárod és akkor max megsértödik.

de ugy nézem hiába irok választ te csak a szenvedésre koncentrálsz a megoldásra nem.(1. válaszolo)

2015. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hannicsek válasza:
Szerintem beszelj vele. Mondd meg neki, hogy mi bant es hogy szeretnel veget vetni a baratsagnak.Azt is elmondthatod neki, hogy attol meg ha ugy adodik szamithat rad. Tudod...en is ugyanilyen helyzetben voltam par napja. En is jovotol kezdem a 9. et, es szinten egy osztalyban leszek a volt baratnommel, akivel csunyan osszevesztunk es igy szakadt meg a kapcsolatunk. Napokig lelkiismeret furdalasom volt miatta. Aztan megirtam neki hogy sajnlom, attol meg nm kell eskudt ellensegek legyunk,hogy szetvalnak utjaink. Azota neki is vannak uj baratai es nekem is. Szoval azt ajanlo konnyitsd meg te is a lelkiismeretedet es kedvesen mond el neki, hogy mi a szitu.
2015. ápr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.:)

1.-es, azért aggódom, mert nem olyanfajta lány, akitől könnyen meg lehet szabadulni, ugyanis sokszor próbáltam már. Viszont most megfogadom a tanácsotokat és megpróbálom tényleg lezárni.:)

2015. ápr. 19. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
ja ééértem:) akkor elnézést:) viszont akkor nagyon nehéz ügy lesz ha piocáskodik:(((
2015. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha eleged van belőle nyírd ki. Ha eleged van belőle de szereted(mint barát) akkor pofozd meg és mond meg neki hogy ez már sok amit csinál
2016. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!