Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti nem irigykedtek azokra az...

Ti nem irigykedtek azokra az emberekre, akik egy számítógépes játék segítségével pénzt, barátokat szereztek, és többtíz vagy akár többszázezren ismerik őket?

Figyelt kérdés

Van egy YouTuber, aki egy számítógépes játékkal játszik, melyekről van montázsokat tölt fel YouTube-ra, vagy pedig streamel Twitch oldalon keresztül. A srác egy hétköznapi fagylaltárúsként kezdett, aztán sikerült az első pár videója után nézettségre szert tenni, és mára már neves eventeken (rendezvényeken) többezer ember tapsol neki, ha meglátja, és imádják őt a remek, vicces, humoros stílusa miatt. Arról nem is beszélve, hogy az illető rengeteg adományt kap, ajándékokat a nézőktől és rajongóktól, a nézettsége miatt a pénzre egyáltalán nincs hiány (jelenleg új apartmanba költözik a barátnőjével), és mindezt úgy érte el, hogy számítógépes játékkal játszott, videókat készített (vágott össze, stb.), ami igaz, hogy rengeteg munka, de egy ugyanennyit egy gyárban vagy egyéb helyen dolgozó ember soha nem fog keresni. Nem beszélve a rengeteg internetes barátjáról, akik ölni tudnának egy kézfogásért.


Ilyenkor elgondolkodtam rajta, hogy annyira szívesen lennék a helyébe.. barátnő, rajongók, barátok, imádja a munkáját (még mindig egy játékkal játszik), imádják őt az emberek. Sajnos nekem nem adatott meg ez a lehetőség, én még túl fiatal vagyok (17), és a játék már elég nagyra nőtte ki magát ahhoz, hogy karrierként megpróbálhassak én is YouTuber lenni. Igazából naponta eszembe jut az illető, és elfog a rossz kedv és a kellemetlen közérzet, hogy amíg őt annyian kedvelik, nekem mindössze pár barátom van csak, soha nem fogok ugyanannyi munkáért ugyanennyi pénzt kapni, és nem is 100%, hogy minden nap úgy fogom a munkám végezni, hogy röhögök közben Skypeon a haverokkal és olvasom, ahogy az emberek bíztatnak, velem együtt nevetnek és kedvelnek engem. Nagyon rossz dolog az irigység, már-már szinte felemészt.


2015. aug. 14. 13:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Pewdiepie rohadt jó videókat csinált, de szerintem nagyon el van b*szva. 1-2 éves videó jobbak voltak sokkal, mostmár csak magáról szól az egész videó, ha megnézed minden videójában magára közelít amikor köszön, hú de vicces. Kár hogy ő is kezd hasonlítani mark-hoz, most már nem érdemelné meg a sok pénzt amit kap, de mostmár tuti nem mennek el tőle a felíratkozók.
2015. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem. Amíg nem írtál erről, nem tudtam, hogy van ilyen, engem ez hidegen hagy. (27/n).

A " barátatit" se irigylem, ezek nem barátok. Barát nem az, aki egy kézfogásra vágyik xy-nal.

HÍres se szeretnék lenni, így is bújkálok, fb-ra félévente posztolok, ha olyan dolog van, a városom sincs kiírva.

2015. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Miért kellene irigykedni rájuk? Ők ehhez remekül értenek és élnek a lehetőségeikkel, és igény is van rá. Én is használom egyébként a Youtube pénzkeresési lehetőségét, csak másféle videókkal.
2015. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igaza van uttsónak, egyébként meg pénzt abból lehet csinálni, amire van kereslet, a befektetett munka másodlagos kérdés. Senkitől nem irigylem azt, amit elért, egyrészt mert nyilván mindennek van árnyoldala is, másrészt meg youtuberkedni nem pénz, hanem ötlet és időnként az emberek (feliratkozók) hülyeségének kérdése. Vannak, akik színvonalas, kreatív dolgokat csinálnak, és vannak olyanok is, akik egyszerűen eltalálták egy nagyszámú, nem feltétlenül igényes közönség szükségleteit, és ebből remekül él (l. Kinder-tojások nyitogatása több száz milliós nézettséggel.)
2015. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hajrá. nálad is nyitva áll a lehetőség.


Kamerát tudsz venni, videót tudsz szerkeszteni, játszani is tudsz, számítógéped és neted is van. youtubera ingyenes a videófeltöltés...


Mire vársz még?


ja, hogy irigykedni könnyebb más sikerére, elérni saját erőből már nem akkora móka és kacagás.

2015. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!