Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a legjobb barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Gyerekkorunk óta ismerjük egymást, mindig is duci volt, egyik fogyókúra követte a másikat, nem sok sikerrel. Középiskolában szerelmes lett, és egy fiú miatt lefogyott 50 kilósra, egészségesen táplálkozott, sokat sportolt, úszott, futott, aerobicozott. Jó volt a közérzete, sokat nevettünk, kirándultunk, buliztunk, mindig mentünk valahova, alig voltunk otthon, nagy baráti körünk volt.

Szerelme elhagyta évekkel ezelőtt, azóta más se csinál csak zabál, duplájára hízott, nem mozog semmit, nem jár suliba vagy munkába, nem mozdul ki a házból. Szülei mindent elintéznek, neki semmi dolga egész nap. Már nem nagyon tartja a kapcsolatot a régi barátokkal, csak én maradtam neki.

Mindig hívom, jöjjön velem valahova, moziba vagy úszni, de a súlya miatt szégyell kijönni a házból, szégyelli, hogy nincs pasija, nincs munkája...



2015. aug. 17. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
mindenki magáért felelős
2015. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, persze, csak ő mégiscsak a barátnőm, rossz látni, hogy nem tud vagy nem akar javítani az életén, és én segíteni szeretnék, de már nem tudom mit tehetnék
2015. aug. 17. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Újra életkedvet kellene lehelni belé, valamint célt.
2015. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress embereket, akik hasonló helyzetben voltak és mutasd meg őket a barátnődnek! Esetleg keress motivációs képeket...meg ilyesmik! ;)
2015. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vetted észre, de így is nagy segítség vagy neki, ha otthagynád, még mélyebbre süllyedne.


Az jó ötlet, hogy mutass neki példaképeket, akikre fel tud nézni, ezzel motiváld, mert ha még mindig arra a fiúra néz fel, akkor baj van. Viszont nem biztos, hogy a pozitív példákkal érsz el célt, lehet, hogy egy elrettentő negatív példa jobban hat rá. A túlsúly olyan dolog, ami ellen tud tenni, csak el kell magát szánnia. Egyszer már megtette, újra meg tudja, csak tovább fog tartani, de van neki akaratereje. A túlsúly nem csak esztétikai probléma, ha hosszabb távon akar élni (remélhetőleg ez van), akkor szüntesse meg, mert biztosan betegségek fognak kialakulni, ezt akarja?. Maga miatt fogyjon le, ne egy másik személy miatt.


Értesd meg vele, hogy még fiatal, ez nagy érték. Ne csessze el ezeket az éveket, mert később örökre bánni fogja (saját tapasztalat). 35-40 évesen jóval kevesebb lehetősége lesz a mostaninál minden(!!!) téren, később meg csak minimális.

2015. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
te vagy az dóri? <3
2015. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, igyekszem segíteni neki

6-osnak válaszolom: nem, nem Dóri vagyok:) ezek szerint sajnos hasonló problémáink vannak

2015. aug. 18. 23:48
 8/8 anonim válasza:
én nem vagyok nő és elég jol nézek ki
2015. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!