Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Újrakezdenél egy barátságot...

Újrakezdenél egy barátságot ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy sokáig semmi önbizalmam nem volt, inkább alárendelt voltam egy barátságban és nyeltem le nagyon sok dolgot, minthogy egyedül legyek.

Lassan megért bennem a dolog, hogy ez így nagyon nem jó, már sikerült némileg feltornázni magam önbizalom téren is és ki merek magamért állni végre, megmondani, hogy figyelj, velem nem beszélsz így, mert én sem beszélek így veled, vagy megtiszteltsz egy nromális stílussal vagy viszlát.

Bő fél éve volt egy akkor még jóbarátommal egy csúnya vitánk és rettentően megbántott a viselkedésével, meg mellesleg azzal, hogy nem látta be, mennyire nincs igaza a vitás kérdésben. Most viszont írt, hogy hogy vagyok illetve bocsánatot is kért, megkérdezte, hogy lehetnénk-e megint jóban, mint régen.


Na és fogalmam sincs, most mit kéne tennem/mondanom. Haragudni már nem haragszom, inkább az amúgy is viharvert önérzetem sérült -ismét-, amit amúgy is már romjaiból próbáltam összerakosgatni és kicsit megbecsülni magam...


Ti mit teenétek ilyen helyzetben és miért?


2015. aug. 22. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne bennem harag, akkor azt mondanám, hogy üljünk be egy kávéra megdumálni a dolgokat, felzárkóztok az elmúlt fél évből, ott úgy is meglátjátok, hogy mennyire maradt fesztelen köztetek a kapcsolat és szépen elmondhatod azt is, hogy vegyen emberszámba, vagy különben ezt ne erőltessétek.
2015. aug. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet nem jól fogalmaztam. Én haragudni ne soktam, csak megbántott vagyok. De az nagyon, főleg, hogy ez ilyen "sz*rokbele akkor" mentalitással párosul nálam.

Pl. nem érek neki emberileg annyit, mint gondoltam? Semmi gond, te jobbra, én balra. Nem voltam elég fontos? Szintén semmi gond, innentől kezdve nem kell akkor beszélgetünkn és kész, nem csinálok problémát belőle.

A nem haragudást nálam így kell érteni. Arra meg biztos nem fogom kérni, hogy vegyem emberszámba, akinek ez magától nem megy, hát... :)

Szóval nem igazán tudom, hogyan is kéne hozzáállánia helyzethez, pláne hogy egy másik imserős is eljátszotta ezt a bocsánatkérősdit még nyár elején, aztán néhány héten belül ott abba is maradt a beszélgetősdi :/

2015. aug. 22. 23:33
 3/3 anonim válasza:
Szia! Egyik ismerősömmel hasonló dolog történt. Az egyik fél nagyon számított a másikra, ami a másik részéről is kölcsönös volt. De nevezzük x-nek a személyt, aki a kimerültségig hajszolta magát, annyira, hogy belebetegedett lelkileg és fizikailag is. És egyik nap nagyok megbántotta x az ismerősömet. Aztán egy darabig a nonkommunikáció ment, de végül megbeszélték a dolgot.:) és bízunk benne, hogy ez csak megbotolás volt a barátságukban, mivel kívülről mi látjuk, hogy mennyire jó barátok is ők. És x sem azért mondta, hogy bántsa a másikat, hanem csak rossz napja volt, bár az utóbbi időben majdnem mindig rossz napja volt. Ezt gondoljátok végig, hogy melyikőtöknek mit ér meg a másik, mert ha pl neked vagy neki nem is ér meg mindent, valamelyikőtöknek a világot jelentheti.
2015. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!