Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy régi barátom megkeresett,...

Egy régi barátom megkeresett, ti mit tennétek a helyemben? folytatás lent -->

Figyelt kérdés

12 év után csúnyán véget ért a barátságunk, az utóbbi 4 évben nagyon sokat változott, és az új énjének már érdektelen voltam így elhanyagolt és elzavart, túlzások nélkül, így is finoman írtam le a történteket. Másfél év szünet után volt egy alkalom, hogy együtt utaztunk és elkezdett beszélgetni velem. Előtte sokat ettem magam miatta, óriásit csalódtam benne, legszívesebben szembe köptem volna, ha csak hozzám mer szólni, de akkor nem tettem, jobb dolgom se volt, beszélgettem vele a hosszú út alatt. Most a nyáron megint megkeresett, egy adott témában kért tőlem segítséget, nemleges választ is elfogadott volna, de mivel tudja jól, hogy ebben a témában szívesen segítek bárkinek, nem utasítottam el, segítettem. Napokkal rá megkeresett, látta, hogy online aktív vagyok, és szentimentális hangulatában beszélgetne velem.

Alapvetően jó ember vagyok, mindig is bosszúéhes voltam, de sosem tettem meg csak forrongtam, túl jó szívem van, a karmában bízom mindig. De a karma mondhatná azt is, hogy ha engem kihasznált és eldobott, akkor én miért segítsek neki? Miért beszélgessek vele? Egyelőre beszélgetek vele ha megkeres, én nem írok rá. Nem szeretném megégetni magam újra, de nem is vagyok az az ember aki bunkózzon mással. Ti mit tennétek a helyemben? Beszélgessek vele, mint egy haver, mert a jó tett mindig jót hoz maga után, vagy finoman utasítsam el a kezdeményezéseit, legvégsőbb esetben mondjam meg neki amit gondolok, kerek perec, cenzúra mentesen.

Ez az utóbbi dolog azért sem lenne helyes döntés, mert a szüleivel még mindig tartom a kapcsolatot, és nem szeretném előttük bemocskolni magam, de mégis kielégítené a bosszú vágyam. Eddig szerencsésen kimaradtak a nézeteltéréseinkből a szülők, nem okozott gondot, nem is szeretném így tovább feszegetni a dolgot.

Elég sokat írtam, de ha valami nem tiszta akkor írjatok.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. aug. 23. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mit tett, bár ilyen helyzetben nekem teljesen mindegy lenne. Most belegondolva gimiben az egyik haveri kapcsolatom szűnt meg az akkori barátnője miatt, de ha most elkezdene velem kapcsolatot teremteni szerintem nem lennék benne. Ezt neked kell tudnod, milyen súlyos volt amit tett. Azonban "fehér ember nem felejt" alapon passzív lennék, nem küldeném el, nem verném pofán, egyszerűen csak elhatárolódnék a kapcsolattól. 22/f. :D
2015. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát öregem, ugyanebben a helyzetben vagyok, csak nem volt ilyen régi a barátság és más miatt ment gallyra, de fogalmam sincs, hogy újra kéne-e kezdeni vagy sem :/
2015. aug. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első választ, sokat segített a döntéshozatalban. Sok probléma merült már fel az utóbbi évek alatt, sajnos ebbe én már nem fogok visszatáncolni. Neked második válaszoló azt tanácsolom, hogy te is mérlegelj a korábban történtek függvényében. Ha látod esélyét akkor megéri megpróbálni, ha sok gond volt, akkor majd jön más. :)
2015. aug. 23. 00:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszi! :) Alszom rá egyet első körben.
2015. aug. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha nincsen hasznom belőle akkor beszélgetne vele a fene.

ez a bunkózni mással lefordítva nem veszed el a kontrollt soha.

szóval ha meg is tartod akkor a passzív bólogató jános szerepből illene kilépni és átvenni az irányítást tettekben párbeszédben.

ezen a naiv karmás dolgon meg nem tudom hogy nevessek vagy sírjak.

2015. aug. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolo, eleinte elég nyersnek gondoltam a válaszod, de többnyire igazad van.

Korábban sok negatívumot kaptam a pitbull szerep miatt, ezért valtottam a fülem farkam behuzom stratégiara, de lehet itt pont ez kell, átveszem a kontrollt, azért

is mert főleg ő dominált korábban.

2015. aug. 23. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!