Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy barátnőim amikor találkozunk sokszor nem figyelnek rám, mert csak a gyerekeikről beszélnek és utána meg már a mondandóm is veszendőbe megy, másoknál is van így?

Figyelt kérdés
Nem gyakran találkozunk, szóval értem, hogy sokat beszélnek arról, de azért túlzásnak tartom. Nem akartam szólni, mert már tényleg régen találkoztunk és nem akartam rossz hangulatot kreálni.Gondolom kiderült soraimból, hogy nekem nincs még gyerekem.

2015. aug. 25. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Akinek már gyereke van, azoknak a központi témája, elfoglaltsága a gyerek. E körül forog számukra a világ. Azért is kissé elszigetelődnek a családos emberek a régi barátoktól. Család az első, dolgoznak, gyereket nevelnek közösen, nem úgy van, mikor még függetlenek voltak. Munkatársaim is a gyerekeikről beszélnek, hogy ki, mit csinál, mikor hova megy stb.
2015. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, nyilvánvaló, hogy a gyerek van a középpontban, de azért a gyermektelen barátnőt meghallgathatnák, főleg, hogy komoly problémái is vannak és ritkán találkoznak.
2015. aug. 25. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen, úgy van ahogyan első is írja, ennek ellenére baromi idegesítő, hogy felnőtt emberek csak a kölykükről tudnak beszélni, mondjuk szerintem az értelmesebbeknél ez abbamarad idővel, vagy legalábbis remélem.
2015. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, és egy idő után le is rázom őket. Nekem is megvan a magam élete, a magam baja, de tényleg néha én is azt érzem, hogy nem lehet másról beszélni csak a kölykökről, akkor legyen neki ez a legnagyobb történése, csak engem hagyjon ki belőle. Nekem is vannak magánügyi gondjaim, de én érzem, ha valaki nem kíváncsi rá, vagy nem képes vele azonosulni. Ha ez így van, abba hagyom a témát. És ugyanezt várom el a másiktól is. Számomra nem több az aki szült, nem érdekel egyszerűen. Unom, hogy a gyerekesek többre tartják magukat, és ledegradálnak, mert én nem szültem. Elég baj nekem, hogy nem esek teherbe, nem kell még hogy egy beképzelt anyuka pluszban éreztesse, hogy ő mekkora dolgot vitt véghez. Én ugyanolyan értékes embernek érzem magam, elegem van abból ,hogy anyuka eldönti hova tegyen, mert ő szült én meg nem.
2015. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít, ha folyamat a gyerek a téma.

Jó, legyen az a fő téma, de ne már az egyetlen.

Mondjuk én hallgatni se szeretem, meg úgy a gyerekneveléstől is elzárkózom, a kölykök se bírnak engem és ez nekem így nagyon jó.

Én szólok nekik, egy óra elteltével, ha még mindég arról megy a téma, hogy jó lenne már váltani. Mondjuk velem azóta sem beszélgetnek, mióta megmondtam, hogy nem érdekel milyet rakott a lacika a pelenkába. Asszem kicsit megharagudtak.

2015. aug. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor látom nem vagyok egyedül a véleményemmel.
2015. aug. 25. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!