Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy ránthatnám ki őt ebből...

Hogy ránthatnám ki őt ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

Már ovoda óta ismerem őt. Akkor egy szószátyár kislány volt, néha morcos. Szeretett barátkozni, és mindig együt játszott a többiekkel. De most teljesen megváltozott, szerintem a környezete hatására, vagy nem tudom mi, nem ismerek rá, kezdek aggodni.

Szerintem minden ott kezdődött, hogy volt az utcájukban egy nála 1 évvel idősebb fiú, aki nagyon sokáig bántalmazta. Sokaig ment ez, mindig elmondta az oszinak meg a szüleinek is, de nem tudtak semmit tenni, az a gyerek egy elmebeteg, egyszerüen debil...

Sokszor megalázta már nagyobb társaságba is, a mostani hobortja az hogy kimegy az iskola udvarba, kiveti a fenekét, és a fogait is, és azt hangoztatja hogy nem is tudom mi, nagyon csofokat mond rea, de csak amikor lenn van. Persze még a felelős tanár sem állitsa le, a többi gyerek meg dőll a röhögéstől...

Kinézetre nem csunya nem értem mért vannak igy rászálva, enyhe lordozisa van, megis még az osztálytársai is folyton röhögnek rajta hogy te ennek mekkora a s.e.g.e.

Persze ő már ezt sem hiszi el nekem hogy nem csunya, folyton azt bizonygassa magának hogy egy bányarém, és az utcára sem tudom már kicsalni, teljesen elzárkozott a külvilágtól, semmi iskolán kivüli tevékenységben nem vesz részt, hanem lenne kötelező az iskola, nem is jönne. És ez még csak roszabb, eddig jo tanulo volt, most is az, de mar lecket is alig csinal, tanulni sem akar. Folyton alabecsuli magat, tizorait sem visz, meg vizet sem. Nem tudom mikor lattam rajta utojara egy nyaklancot, vagy valami szinesebb ruhat, mindig feketen öltözik, haját meg katonasan megkoti. A szünetekben is csak ül a széken a folyosoig SEM tudom elcsalni... Nem tudom mit csinaljak vele, esetleg tudtok Debrecen környéken pszihologust, mert szerintem komoly baja van. Nem is tudom hogy tudnam oda is elcsalni, es azt sem ertem hogy mert csak en veszem eszre rajta ezeket a jeleket! Sem a pedagogusok sem a tulajdon szülei nem csinalnak semmi! Szerintem ez mar beteges, mi baja lehet? Es hogy segithetek neki?

14/L



2015. szept. 12. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég rossz helyzet...

Ha nem képes magát megvédeni akkor neked kell (barátainak), a szüleinek. Ha ti nem teszitek akkor vége, egyszer bedobja a kulcsot.

Pszichológusra van szüksége mindenképpen, és a felnőttek közreműködésére hogy leálljanak a megalázások és az említett debil gyerek megkapja a büntetését. A kettő együtt szükséges. A leírtak alapján lelkiekben nem elég erős ahhoz hogy kizárja a környezetét. A zaklatások folytatódni fognak mert azt látják hogy ez rosszul esik neki, ergo elérik amit akarnak.

El nem tudom képzelni milyen kretén és nyomorúságos felnőttek vesznek titeket körül hogy egy ilyen ügyet képtelenek megoldani. Eszméletlenül gáz.


Az lenne a legjobb ha a barátnőd rájönne hogy a közösség véleménye nem számít. Nem kell elhinni amit mondanak, ahogy a tévé adások tartalmát is megkérdőjelezzük. A szépség relatív! Mindenkinek más a szép, de mit ér a külső ha belülről rohad az illető? Érezheti magát csúnyának az ismerősöd, de tegyen azért hogy a belső tulajdonságaival kompenzálja! Elnézve hogy milyen semmirekellő s visszataszító a mai generáció, ez nagyon egyszerű lesz neki :)

Öltözzön színesen, mosolyogjon! Senki és semmi nem érdemli meg hogy elrontsa a kedvét. Ha boldog akar lenni, boldog lesz. Kezdetben az is elég ha megjátssza és Ő kezdi el bosszantani a környezetét ezáltal.


Segíts neki! Ha valamit túl sokszor hall az ember, azt lassan elhiszi... ezért gondolja magáról hogy csúnya és nem ér semmit a létezése.

Amikor rám tör az az érzés, hogy nem vagyok szép beírom a google-ba hogy "fat woman" és egyből Aphroditének érzem magam XD

Lógj nála, filmezzetek, hallgassatok zenét (vidámat vagy rock/metal-t hogy levezesse a feszültséget), rajzoljatok, beszélgessetek, próbáld megnevettetni. Ajánlj könyveket. És egyetek sok-sok csoki! :') Süssetek mondjuk mézeskalácsot, senki nem tud ellenállni a friss édesség/süti illatának.

Ha picit idősebbek lennétek azt is mondanám hogy egy kis alkohol is becsúszhatna kedély javítónak... de ezt inkább ne! Szükségetek van még az agysejtjeitekre! :D


17/L

2015. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!