Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti félredobnátok egy jó...

Ti félredobnátok egy jó barátságot a szerelemért?

Figyelt kérdés

Igyekszem elmondani tömören a háttérsztorit:

5 éve elkezdtem néhány emberrel beszélgetni az interneten, akikkel megismerkedtünk, és kialakult egy 6 fős baráti társaság, 4 lány és 2 fiú. Tényleg csak baráti társaság, mindannyian nagyon jó találkozókat hoztunk össze, irdatlanul jól szórakoztunk már akkor is. Ahogy teltek viszont az évek, egyre jobban felfigyeltem arra, hogy az egyik lány iránt kezdek többet is érezni, mint barátság, és igen valószínűnek tartom, hogy ez kölcsönös. Viszont itt jön a bökkenő: Az iránt a lány iránt a másik srác mégnagyobb érdeklődést mutat, régebb óta ismeri, és nagyon szeret vele lenni, viszont a lányt nem érdekli a srác, csak még nem adta a tudtára. Na most, a srác nekem az egyik legjobb barátom, nagyon jófej srác, és tudom, hogy ha én összejönnek a lánnyal, körülbelül az véget vetne a barátságunknak a sráccal. Épp ezért egy ideig úgy voltam vele, hogy legyen tabu ez a dolog, viszont most már lassan nem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék a lányra, és ne akarnék vele találkozni, és összejönni.

Mit tegyek?


2015. okt. 3. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne feledd, hogy egy igazán jó barátság soha nem érhet annyit, mint egy múlandó szerelem.


23f

2015. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ott a pont
2015. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem dobnám félre a barátságot. Mi van ha szerelem 1-2 hónapig tart? Benne van ez is pakliban. Akkor ezért dobtad el a legjobb barátodat?


A szerelem múlandó,de a barátság ha mindkét fél ápolja akkor örökké is tarthat.


23/L

2015. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez rendben van de.. Akkor minden nap folyamatosan jusson eszembe az a lány? Nehéz dolog ez.
2015. okt. 4. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki verni a fejedből. Legjobb barátok,testvérek kiszemeltjeinél nem próbálkozunk.Úgymond házi nyúlra nem lövünk.
2015. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem beszéld meg a dolgot a barátoddal, és biztosítsd arról, hogy nem akarod, hogy emiatt vége legyen a barátságotoknak. Ha elfogadja, hogy a csaj a tiéd, akkor minden oké, ha nem akkor három lehetőséged van. Első: mégis összejössz a lánnyal és talán a barátságotok bánja. Második: nem jössz össze a lánnyal, ami hosszú távon lehet, hogy a lány elvesztésével jár, de lehet, hogy egy idő után kiszerettek egymásból, vagy nem bírjátok sokáig és mégis összejöttök, vagyis megint az első pontba kerülsz. Harmadik: összejöttök a lánnyal, de titokban tartjátok ameddig csak lehet. Ez a megoldás igazából időhúzásnak jó. Ha a kapcsolatotok 2 hónap után tönkremegy, akkor nem vesztetted el a barátodat, és ezt is le tudtad zárni, ha pedig tovább tartana, akkor előbb-utóbb el kell mondanod a másik srácnak, aki talán addigra kiszeret belőle.

Igazából úgy látom, hogy jó esélyed van elveszteni a lányt vagy a srácot, hiszen ha nem jön össze a kapcsolat, utána nehezen maradhattok barátok a lánnyal, plusz esetleg a másik srác is rárepülhet, ami egy ilyen barátikör végét jelentheti, de ha összejön, akkor meg a srácot vesztheted el, ha pedig nem jöttök össze a lánnyal, akkor meg úgy érezheti, hogy inkább a másik barátodat választod helyette, ami szintén megmérgezheti a kapcsolatotokat. Szóval a legbiztosabb szerintem, ha mindkettejükkel megbeszéled a dolgokat, így elejét veheted az egésznek.

2015. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!