Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gond, "ciki", ha egy lánynak...

Gond, "ciki", ha egy lánynak csak fiú barátai vannak?

Figyelt kérdés

Az egész családom folyamatosan ezért piszkál, a szüleim és négy évvel fiatalabb húgom is.

Én 16 éves vagyok, régen voltak barátnőim, de aztán gimibe kerültem, és itt már megérteni sem vagyok képes a lányokat (mindenük a smink, divatos cuccok és a fiúk körül forog, előző kettő a legkevésbé sem érdekel, a harmadik témát szeretem magammal elintézni), arról nem is beszélve, hogy nekik az szórakozás, hogy másokat kibeszélhetnek és bánthatnak. Engem békén hagynak, nem erről van szó, egyszerűen csak tudom, hogy nem lenne velük közös témám, míg a fiúkkal bármiről elbeszélgetek, mert főleg azokban a témákban vagyok otthon, amikben ők is, és azok is érdekelnek.

A legtöbb lányban egyébként sem nagyon bízom, azért is, mert sokszor láttam, ahogy a "legjobb barinők" egymás ellen fordulnak apró kis hülyeségek miatt.


A szüleim, főleg anya szerint ez minden, csak nem normális, és szedjem már össze magam, nem élhetek örökké fiúkkal, mert mi lesz ha majd barátom lesz? (nem értem az összefüggést, a barátok barátok maradnak)

Igaza van? Ha esetleg nincs, hogyan tudnám ezt megmagyarázni neki (más módon, mint ahogy itt leírtam, mert azt már próbáltam)?



2015. okt. 9. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Van ilyen. Nekem fiúként meg csak lányok.
2015. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Cikinek nem ciki, ez inkább kortól függ. Nagyobb korodban, 20 évesen elfogadható, 16 évesen szerintem talán kicsit veszélyes, mert megunod őket és nem nagyon fogsz vonzódni a pasikhoz nagy korodban.
2015. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem baj az, nekem meg 80%-ban lányokból áll a baráti köröm. Oké, az aktuális barátnő az elején általában féltékeny rájuk, de idővel megérti, hogy ők "csak" a barátaim (és ha össze akartunk volna jönni valamelyikükkel, akkor már rég megtörtént volna) úgyhogy nincs mitől tartania.


Egész egyszerűen arról van szó, hogy értelmes ember nem adott neműekkel barátkozik, hanem konkrét személyekkel, nemtől stb. függetlenül. A te környezetedben épp a fiúk olyanok, akikkel szimpatizálsz, de simán találkozhatsz jó fej lányokkal is még életed során. Ha ezt így elmondod a szüleidnek, szerintem meg fogják érteni és igazat adnak neked.

2015. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (főleg a hármasét), de #2, te meg légyszi ne beszélj hülyeségeket... Elunom őket, hogyne.
2015. okt. 9. 18:58
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Hányszor teszitek fel ezt a kérdést?
2015. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nincs gond, nem ciki, köztük érzed jól magad, ozt jónapot! Hát komolyan mááá anyád nem fogad el, mert nem olyan vagy, mint amilyen gyereket elképzelt magának mááá jajjnekem... Szóval szerinte inkább legyél boldogtalan, és barátkozz csak olyanokkal, akikkel ő akarja? Minek akar téged " bezárni" egy másik körbe, ha neked az nem tetszik. Ne hagyd neki, hogy irányítson téged, hát csináld azt, ami neked jó, mert ez pont egy olyan dolog, hogy a barátaidat jogod van neked megválasztani, és neki meg ezt tiszteletben kéne tartania, ha ugye szeretne. Ha folyamatosan piszkál ezzel, vagy bárki más is, akkor hagyjad rá; nem beszéltek közös nyelvet, legalábbis úgy tűnik, mintha nem beszélnétek közös nyelvet, te elmondtad, ők meg nem hajlandók megérteni, akkor nincs egymással dolgotok. Aki nem ért meg, azzal akkor beszélj csak, ha nagyon muszáj, és fontos dologról van szó, ő is mondhat fontosat, de ilyen kötekedésekkel nem kell törődni, szóval hát nemtom, mondjuk rázd le azzal, hogy "majd később", és akkor talán meg se sértődik annyira, és nem kezd olyan nagy hisztibe egyikük sem. "Majd később" v "Később megbeszéljük", és továbbmész. Ez pont egy olyan dolog, amibe nem kéne másnak beleszólnia. Na jó, picit talán amúgy kemény voltam, mert ha most megpróbálom magam beleképzelni pl a szüleid helyébe, hát igen, eléggé érdekes, de hát most meg akarnának változtatni akkor? Mert ha olyan gyakran emlegetik... (Remélem, nem.) Akkor mondd azt nekik, h nincs/ nem lesz semmi baj, ozt cső. Hát, nemtom, szerintem ezt mégjobban belegondolva, el kéne fogadni, hogy kikkel barátkozol. Hát na.
2015. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Most jöhetnék azzal az örök érvényű, elcsépelt igazsággal, hogy fiú és lány között nincs barátság, mert az egyik (titokban) mindig többet akar, de nem mondom, majd rájössz... esetleg elég sokáig tudják magukat tartani/tudod magadban tartani és nem tűnik fel senkinek.


Haveri szint lehet fiú és lány között, igazi, szoros barátság ezerből egyszer (se).

2015. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7, óvodában is leginkább fiúkkal barátkoztam. :D aztán lettek lányok is, de mingis is voltak fiúk. A "nincs barátság fiú és lány között" dolgot sokszor hallottam, sok esetben igaz, de nem mindegyikben. Máig van egy fiúbarátom még régről, akit nagyon kedvelek, de inkább a testvéremként tekintek már rá (és tudom, hogy ő is rám), nem is tudnám elképzelni, hogy másként legyen.
2015. okt. 9. 19:20
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Elég ciki, igen. A legtöbb csak addig van körülötted, amíg már 100% biztos nem lesz abban, hogy sohasem kaphat meg téged. A fiúk nem barátság céljával közelítenek a lányokhoz, avagy a ronda csajoknak nincsenek fiúbarátaik. Ezek a srácok nem a te gondolataidat akarják hallgatni, csak eltűrik a fecsegésedet, amíg ott lebegteted előttük a piña lehetőségét. Jó reggelt.
2015. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem ciki, és nem is baj. Én is sokkal jobban kinövök a fiúkkal. De azért legyél nyitott a lányok iránt is, mert nem mindegyiknek a mindene a smink meg a pketykálkodás. Biztosan van olyan lány, akivel te is kijönnél, és megtalálnád a közös hangot, csak még nem találtad meg. Én se tudok elleni lányokkal, beszélgetni se, nem igazas értek a témáikhoz (sminkelés, hajfestés, divat, stb), de van néhány barátnőm is, aki hasonlóan látja a világot, mint én :)
2015. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!