Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen tulajdonságokkal már...

Ilyen tulajdonságokkal már nem lehet barátokat találni, vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogyan fejtsem ki pontosan. Az a baj már egészen közhelyesnek hangzik ha az ember arról ír hogy kívülállónak érzi magát a társadalomban, miután minden második tizenéves arról ömleng hogy ő mennyire más mint a többiek mert jobbra fordítja a fején a sapkát és nem balra.

Nem igazán találok olyan embert sem akivel egyáltalán azonos lenne az érdeklődési körünk, és hasonlóképpen is látnánk a dolgokat. A tudományok érdekelnek, azok belül is a társadalomtudományok elsősorban és a művészetek.

Olyan embert akivel személyiségünkben és világnézetünkben közel állnánk egymáshoz pedig egyáltalán nem.

Én még hiszek alapvető emberi értékekben, és próbálom eszerint élni az életem. Olyan hagyományosnak, és egyszerűnek tartom magam. Egyszerű alatt azt értem hogy természetes, nem erőltetek magamra szerepeket. Úgy érzem nem tartozok sehova, lényegében mindenhonnan kiutasítanak. Nem tudom magamat semmilyen kategóriába beosztani. Nem vagyok ateista, de vallásom sincs. Nem vagyok materialista, de idealista sem teljes mértékben. Racionalista vagyok bizonyos tekintetben, de nem gondolom hogy mindent meglehet érteni pusztán a rációval. Még sorolhatnám.

Ettől függetlenül nem az a problémám hogy nem tudok beilleszkedni mert betudok. Bárhová. De nem tudom komolyabb emberi kapcsolatokat kialakítani másokkal, mert mások vagyunk. Talán zavaros minden amit most itt összehordtam, csak túl sok gondolat van a fejemben.



2015. okt. 13. 12:46
 1/6 A kérdező kommentje:

19/F ha számít.

Még annyit hozzáfűznék, hogy tényleg szinte minden lehetséges helyen próbáltam már ismerkedni, nem itthon ültem és vártam a csodát. Hiába.

2015. okt. 13. 12:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, nem veled van a baj. A világ változik, méghozzá eléggé negatív irányba. Egyre kevésbé találni hozzád hasonló embert, ezért is nehéz összetalálkoznotok, de nem lehetetlen. Ha így érzed jól magad a bőrödben és ez vagy igazán te, akkor ne változz. Rád fognak majd találni azok, akik hasonlóan gondolkodnak, csak hát ők kevesen vannak. Viszont az ilyen barátságok mindig szívből jönnek, értékesek és sokkal mélyebbek, mint a felszínes kapcsolatok. Megéri várni.
2015. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehéz magunk fajtáknak egymásra találni, mert kevesen vagyunk, akik ennyire nincsenek agymosva.

Ha szeretnéd beszélhetünk méllyebben is.

19F

2015. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves vagy :) Én egyrészt jóval idősebb vagyok nálad, tehát már nem keresgélem annyira az utam, elfogadom, amit az élet nyújt, mert nincsenek véletlenek. Nyitott szemmel és szívvel járok, türelemmel és szemlélődve élek, mert úgy könnyebb rátalálni a hasonlóra.

Hidd el, ilyen fiatalon tiéd lehet az egész világ, csak maradj meg önmagadnak. Sok sikert! :)

2015. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is igyekszem nyitott szemmel járni, és ezáltal találkoztam is az elmúlt pár évben 1-2 olyan emberrel akivel egészen hasonló volt a gondolkozásunk. Csak a tény hogy ennek ellenére is ezekkel az emberekkel megszakadt a kapcsolat, vagy megrekedt egy felszínesebb szinten kiábrándított. Talán mégsem sem voltunk annyira egy világ vagy bennem van valami hiba.

Eddig egészen türelmes is voltam, de már eléggé borúsan látom a dolgokat emberi kapcsolatok terén. Kiábrándultam és belefáradtam a sok hiábavaló próbálkozásba.

2015. okt. 13. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Uh, vannak még itt értelmes emberek is :)


Én is egyszerű embernek mondanám magam, aki egyik végletbe se tartozok. 23 éves vagyok és mit mondjak? Nagyon nehéz.


Lehet, hogy nekem nagyon az igényeim, vagy én már nem is tudom, mi a baj... Szerintem alapjában véve nem velünk van a hiba...


Én nem adom fel, optimista vagyok. Te se add fel. Ne feledd, nekünk nem 10 emberre van szükségünk, hanem csak arra az egyre-kettőre. Hátha szerencsénk lesz, csak mindent pozitívan! :)

2015. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!