Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha túlnövünk egyes barátokat,...

Ha túlnövünk egyes barátokat, érdemes megállni a céljainkban, mintsem elveszíteni őket?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mire gondolsz a "túlnövés" alatt?

am a legjobb ha húzod magaddal akit tudsz...sőt sokszor a magaddal húzott emberek által haladsz előre te is!


22F

2015. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Legjobb barátom ügyvéd, én meg kőműves alkalmazott... Nem létezik ilyen, hogy túlnősz valakit... Max beképzelt nagyképű leszel aki azt hiszi jobb a másiknál... Sajnos ilyen "barátokból" is kijutott...
2015. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

am az előző példájához hasonlóan:

3 szakmám van, elég jól keresek, nem kevés félretett pénzem van, ing farmer munka ruha

volt osztálytársam elég sok pénzt elbaxott, 1 hegesztő szakmája, van fűkaszálást dolgozott kantáros gatyában

másik volt osztálytársam gyári munkás, 1 OKJ-ja van

legjobb barátomnak nincs szakmája, most angliában dolgozik szülői támogatással jutott ki


én egyiküknél sem érzem többnek magam, nem érzem, hogy túlnőttem volna őket...

van amit én elértem amit ők nem és fordítva, nem vagyok attól jobb, max sikeresebb bizonyos téren...de nem túlnövöm őket...


22F

2015. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is tisztában kell lenned hogy ki a barát. Nem mindig az aki annak mondja magát. Meg nem is mindig az aki régóta melletted van.


Mondok 2 példát:


Egyike3t 4 éves korom óta ismerem, most 38 vagyok. Ő barátnak állítja be magát, de érdekes módon csak ritkán kerül elő, de akkor rövid időn bellül előkerül hogy nem tudnék-e az asszonynak melót szerezni, vagy valami hasonló kérdés.


A másik 15 évig barátnak állította be magát. Úgymond túlnőttem, mert elkerültem messzire, valahol középvezetői pozícióba (amit ő nem tud). Évekig nem Volt nagyon időm kommunikálni senkivel, de a legtöbb a FB-on fent van mint ismerős. Keresni ő Sem keresett az utóbbi 3 évben legalább, de be tudtam annak, hogy sok a gondja. Aztán valami kommentemre nekemugrott hogy mit pofázok bele a magyarországi dolgokba, meg milyen barát vagyok amikor évekig nem jelentkezem, majd letiltott. Holott ö is kerehet, nem csak elvárni kellene. Gondolom ha tuta volna hol vagyok és mit csinálok, nem töröl, csak így azt hitte már nem Leszek hasznára.


Szóval döntsd el hogy hány ilyen ember van azok közt (szerintem igazából 1-2 igazi barát van általában, a többi felületes) akik miatt meg akarnál állni.


Meg gondold át, hogy ha a céljaidban megállsz, legyen ez akár munkahely, pozíció, külföldi munka, ök fognak-e segíteni ha sz@rban leszel?

2015. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Annyi még hogy aki barát azt nem tudod túlnöni, azok maradnak. Az akire barátként tekintek, esztergályos Volt évekig szakmunkásként, majd erdöre ment dolgozni, mert azt szereti. Sokszor horgászunk, sörözünk. Dumálunk sokat. És sokszor az az érzésem, hogy sokkal intelligensebb és józanabb gondolkodású mint a Volt felfújtképü beképzelt mérnökkolegáim voltak magyarországon.

2015. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem is létezik a túlnővés esete, még azt a szót ismerem rá, hogy "elfejlődnek" az emberek egymás mellől. Nekem is főiskolán, gimiben nagyon szoros barátságaim voltak, és igyekeztem ápolgatni is őket, ám rá kellett jönnöm évek alatt hogy már más dolgok érdekelnek minket, nagyon messze vagyunk, nincs közös buli és nincs meg az igény se ezekre.

Illetve ez az egész nem feltétlenül társadalmi helyzet-függő. Jártam már úgy, hogy vkivel évekig szoros barátságban voltunk, a mai napig így tekintek ezekre az időkre, de aztán idővel ahogy családot alapítottunk, neki abból álltak a találkozások h szapulta az anyóst, kesergett a férjén, meg hogy milyen nehéz az élet. Magyarán szép lassan kinőtte magát energiavámpírrá. Minden találkozás után azt éreztem, nemhogy feltöltődtem, hanem rettentően lefáradtam tőle, és hogy ez nekem határozpttan nem jó. Vmint hiába válaszoltam egyre ritkábban a leveleire, egyre erőszakosabban "akart" találkozni, közös nyaralást, családi hétvégét stb.

Szóval, igen, ha változik az élet, vele együtt változunk mi is, az igazi barátok ugyan elkísérnek egy életenát, másokról meg kiderülhet hogy csak egyes szakaszokban volt jó hogy összetrtoztunk.

2015. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem jó ez a szó, hogy túlnövés, de olyan nagyon is van, hogy már irányba fejlődtök az évek során és olyan is van, hogy te meglódulsz a fejlődésben (mondjuk az életedben bekövetkezett hatalmas sokk után) és lehagyod a barátod szellemi és lelki értelemben.

Ilyenkor ha akarod, ha nem, eltávolodtok egymástól, mert teljesen mások lesznek a céljaitok, az életfelfogásotok és szinte minden. Ritkulni fognak a találkozások, majd teljesen elmaradnak és olyan emberek fognak betoppanni az életedbe, akik hasonló értékrenddel rendelkeznek, mint te.


A célokat soha nem szabad feladni, az utadon majd melléd állnak olyan emberek, barátok, akiket közel fogsz magadhoz érezni.

2015. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!