Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szeretnék barátokat. Sosem...

Szeretnék barátokat. Sosem kezdek idegenekkel. Nem járok el helyekre, mert akik ott vannak, általában taszítanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazságtalannak látom, hogy gátlástalanabb, önimádó facebook generáció milyen könnyen szerez barátokat, milyen könnyen folynak át rajtuk az élet dolgai. Nem latolgatnak, nem agonizálnak, teszik ami éppen érdekük. Nekem nem megy. Nem akarok szexet, nem akarok semmit, csak olyan barátságot, ami őszinte. Szerintem ez csak olyan emberrel sikerülhet, aki hasonló cipőben jár mint én.

27 f Bp



2015. okt. 31. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha van rá lehetőséged, akkor utazgass, vagy menj el különféle tanfolyamokra, ahol hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatsz és ismerkedhetsz, mint Te.

Egyébként az mindenképpen pozitív, hogy nem a facebookon akarsz barátkozni.

Ott nem tudnak szövődni olyan mély barátságok, inkább csak amolyan látszatkapcsolatok tudnak kialakulni.

Egyébként az interneten nagyon felszínesek az emberek, soha nem tudhatod, hogy éppen mit gondolnak, miközben azt írják Neked, hogy "szeretlek vagy hiányzol..." Szóval jobb ha távol tartod magad a virtuális világtól, és szemtől-szembe ismerkedsz.

Remélem, hogy sikerrel jársz!

2015. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem a netre gondoltam, hanem a való életre


facebook generáció alatt, az ottani szubkultúrát és társas kapcsolatrendszereket felvett kb 30 alatti korosztályt értettem, akik a starbucksban selfiznek a barátaikkal és minden nagyon heppi, partiarcok, és tökéletesnek mutatják az életüket. barátság a szakmai, kapcsolatrendszerbeli, népszerűségbeli, stb érdekeiket szolgálják. akire nincs szükségük, azt leépítik, akire szükségük van, ahhoz benyalják magukat. lehet ez ismeretlen sokak számára, akkor nevezzük amerikai mintának.egymást pedig háziállatként kezelik, és azok a barátságok is kb egy háziállat élethosszáig tartanak


amúgy nem ez volt a lényege a kérdésnek, de azért köszönöm

2015. okt. 31. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Habár én jóval fiatalabb vagyok nálad, de azért gyakorlatilag az összes pontban egyet tudok érteni veled.

Viszont az első válaszolóval már kevésbé tudok egyetérteni, a legszorosabb barátságom az interneten alakult ki, habár annak már 5 éve, nagyon fiatalok voltunk még mindketten, így megvan ennek a megismerkedésnek is a maga története, és évek alatt jutottunk el arra a pontra, hogy teljesen megbízzunk egymásban, de ez csak egy példa arra, hogy nem teljesen lehetetlen dolog ez, maximum nehéz lehetőséget találni rá :)

Egyébként pedig ha nem jársz el sehová, akkor meglehetősen nehéz barátokat találni a való életben, nincs semmi, ami érdekel, és úgy érzed, hozzád hasonló emberekkel ismerkedhetsz meg általa?

2015. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek. Hét elején töröltem magam facebookról..


23f bp

2015. nov. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bár attól a magány még megöl engem is
2015. nov. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aeterna válasza:
A kérdéseddel lényegében megis válaszoltál magadnak rögtön kettőt. A miértet, és a hogyant. "Általában taszitanak, sosem kezdek idegenekkel". Ez az amiért nem sikerül. "Szerintem ez csak olyan emberrel sikerülhet, aki hasonló cipőben jár mint én" És ez az ahogy sikerülni fog. Érthetőbben. Ha akarsz barátokat vonatkoztass el ezektől az, engem ezek csak taszítanak felfogástól, mert kitudja? Talán pont egy ilyen bagázsban lesz az akivel egy cipőben jársz, csak nem fogod észrevenni, mert külső szemlélőként csak egy lesz azok közül akik "taszítanak" téged.
2015. nov. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!