Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha a barátom...

Mit tegyek, ha a barátom fejletlen érzelmileg?

Figyelt kérdés

Az a személy akit legjobb barátomnak tartom, egyáltalán nem viszonyul hozzám úgy. Nem szervez közös programokat, mindig én szervezem és azokra is nehezen akar eljönni. Suliba is sokszor inkább olyanokkal próbál beszélni akikkel nincs olyan jóba. Folyton megbánt és észre se veszi, miközben én mindenben segítek neki. Ahányszor szükségem lett volna csak egy picit is rá, mindig is kifogásokat talált. A baj az hogy igaz van az osztályban még 1-2 közelebbi barátja, akikkel sokkal úgy viselkedik mintha jobb lenne velük mint velem; viszont ők sose állnának mellé a bajban. A lényeg, hogy velem van a "legbelsőségesebb" kapcsolatban, amennyire ez nevezhető annak. Van egy csomó tabu téma, és nem tudtam megbeszélni azt sem hogy ő a legjobb barátom, meg hogy nem esik jól nekem ahogy viselkedik.


Érzelmileg fejletlen, nem lát át az evidens dolgokon. Megfelel neki ha otthon egyedül játszik, vagy néha kimegy focizni valakikkel, akikkel alig beszél... Én meg mindenben segítek, de nem veszi észre és sokszor nagyon megbánt a viselkedésével. Kérlek segítsetek, mit tegyek hogy felébresszem?



#barátság #érzelem #futball #hanyagolás #érzelmi fejlettség #érzelmileg fejletlen
2015. nov. 13. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Mi a töknek barátkozol egyáltalán vele? Nem kell a hőst jéátszani és megmenteni az ilyeneket, pláne ha nem is akarják.
2015. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen a kapcsolatotok, de szerintem ha ő nem viselkedik úgy, mint a legjobb barátod, akkor nem az.

Az ilyesmit senkisem dönti el egyedül, egymagában, ezt ketten kell érezzétek.

Ha ő nem érzi, akkor nem igazi. És szerintem nagyon bonyolult "segíteni" rajta, így nem kell, nem vagy a pszichológusa.

Nekem is volt ilyen barátom, aki részben kedves volt, máskor meg érzéketlen, belőlem is kiváltotta, hogy megakarjam változtatni a helyzetét, de csúnyán megbántódtam miatta.

2016. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem érezném úgy, hogy felelős lennék érte, amúgyis tény, hogy eleve azért idegenkedik a dolgoktól, mert nem érzi jól magát tölük, így bonyolult jobb belátásra téríteni.

De gondolom nem csak érzelmi fejletlenségről beszélhetünk, hanem megbizhatatlan is, ha nem viszonozza a segítséged.

Talán segítetsz rajta, amennyi kitelik a dologból, de ha beszélgetésig nem juttok el a problémák megoldását illetően, akkor valószínű, hogy egyszerűen csak nem érdekli a segítséged.


Nem minden esetben beszélhetünk arról, hogy "nem akar" megváltozni, az is lehet, hogy talán neked nehezedre esik belátnod azt, hogy azok az érzelmi mélységek, amik megvannak benned, azok benne nincsenek annyira meg.

Tehát nem tudod elvárni, hogy kimutassa a 'hatalmas szeretetét', ha egyszer nincs neki:) Talán megváltoztatni is úgy lehet, hogy türelmes vagy hozzá és az érzelmi szintjéhez.

2016. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!