Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt már nektek olyan, hogy...

Volt már nektek olyan, hogy azt hittétek egy barátotokra, hogy igaz barát, de később jöttetek rá, hogy nem az?

Figyelt kérdés
Ebben a helyzetben vagyok. Pár hónappal ezelőtt megismerkedtem egy lánnyal. Nagyon kedves aranyos volt velem. 3 hónap után kiderült, hogy mégsem az. Nem hallgat meg engem, csak az számít, hogy ő legyen a központban, folyton rólam másol, elkéri a leckéimet, mert neki nincs kedve "szenvedni" ezekkel. És még sorolhatnám... Sajnos én ezt nem vettem észre, ha igen, akkor is úgy voltam vele, hogy biztos beképzelem magamnak és, hogy azért gondolok ezekre, mert rossz ember vagyok. Azonban egyik nap beszélgettem egy mások barátommal, aki észrevette azt, hogy nem bánik velem jól. Azt mondta, hogy én a csicskása vagyok neki, és, hogy csak azért barátkozik velem ez a lány, h a csicskás legyek. Ő volt az, aki rávilágított erre. Úgy voltam vele, hogy megszakítom vele a kapcsolatot. Minden jól haladt, csak sajnos egy könyvnek egy mondata bezavart. Nemrég kezdtem el olvasni az Oidipusz királyt és találtam benne egy mondatot, ami megtántorított. Ez lenne az: "Idővel ezt jól megtudod, mert az igaz embert egyedül az idő mutatja meg, míg a hitványra első percben ráfigyelsz." Amikor ezt mondatot elolvastam, úgy éreztem, hogy én vagyok a hibás, és még jobban meg kéne ismernem. Szerintetek mit kellene tennem? Nektek volt olyan barát, aki jónak tűnt, de mégsem az?

2015. nov. 23. 10:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy 15 éves lány vagyok.
2015. nov. 23. 10:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Par honapos ismerettsegnel nem igazan beszelhetunk baratsagrol. Orulj, hogy hamar rajottel, kivel van dolgod, eszedbe ne jusson meg tovabb pazarolni az idod es energiad valaki olyanra, aki igy kezel :)

O a hitvany a sztoriban, ne legyen buntudatod, hogy megszakitottad vele a kapcsolatot. Ha igaz barat lett volna, akkor nem igy all hozzad.

2015. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen volt olyan, akivel nagyon egy hullámhosszon voltunk, megbíztam benne, elmondtam neki olyanokat, amiket másnak nem feltétlenül mondtam volna, mert azt hittem, hogy ő megért és megbízhatok benne. Aztán kiderült, hogy elmondta másoknak, de mindenkinek, olyanoknak mesélt rólam, akiket én nem is ismerek. Nem értettem, hogy ez mire jó, ennyire nincs miről beszélniük. Amikor rákérdeztem, akkor mondta, hogy hát éppen haragudott rám.

Azóta nem nagyon találkozom vele, és persze nem is mondok el neki semmi személyeset, komolyabb dolgot.

Azért is esett rosszul nagyon, mert én sose éltem vissza az ő bizalmával.

Egyébként már korábban is történt ilyen.

Most úgy vagyok, hogy tényleg senkinek semmit nem lehet elmondani.

2015. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kihasznál, akkor szerintem nem kéne jobban megismerned, ennyi bőven elég volt belőle.
2015. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sajnálom 3-as, sajnos én is találkoztam már ilyennel! :/
2015. nov. 23. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Számtalanszor előfordult már, hogy valakit barátnak tekintettem, aztán pár hónap/év után rájöttem, hogy csak kihasznál, elárul, stb. Viszont az ilyen embereket, amint rájöttem arra, hogy csak hasznot húznak belőlem, rögtön eltávolítottam a közelemből.

Az idézetet inkább úgy értelmezném, hogy az értékes emberek azok, akik nem rontanak ajtóstól a házba rögtön, hanem szépen lassan kedveled meg őket, míg az értéktelenebbek simán megtanulták magukat úgy eladni, hogy egy pillanat alatt azt érezhesd, hogy nem tudsz nélkülük élni.

2015. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!