Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen legjobb barát az ilyen?

Milyen legjobb barát az ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb tudom a saját kérdésemre a választ, de véleményeket szeretnék kérni, hogy mit csináljak, illetve hátha tudtok tapasztalatokat megosztani velem.


30 vagyok, a legjobb barátnőmet 15 éve ismerem. Eddig azt hittem...

Ebben az évben fel se tudom sorolni, mennyi mindennel megbombázta a kapcsolatunkat, nem tudom már ova tenni ezt magamban.


A két legdurvább esetet írnám le, próbálok rövid lenni.


Februáran megbeszéltük, hogy július első hetében wellness-hétvégére megyünk. Neki februárban ki kellett vennie a szabadságát, ezért beszéltük meg ilyen korán a dolgot. Ahogy közeledett a nyár, egye sűrűbben bombáztam wellness ajánlatokkal, amikre nem reagált, vagy csak annyit, majd megnézi, de szóban áradozott, milyen jó lesz. Választani nem választottunk, mindig vártam, hogy bök valamelyikre, és akkor ha mindkettőnknek jó, akkor felhívjuk, stb.

Neki a szülinapja a wellness alá esett volna, erre gondotam, eg akartam lepni. Erre a kérdéses szabadság előtt 2 nappal létrehozott egy fb csoportot, hogy a szülinapján buli nála, mindenki hozzon rágcsát, kaját, piát, és dínom-dánom lesz. Ráírtam, hogy nem akkor kellene-e véletlenül wellnessre mennünk. Erre visszaírt ijedten, hogy hát ő azt hitte, abból nem lett semmi. Könyörgöm... még előző nap is küldtem neki, hogy mostmár nézze meg a kínálatot... miatta nem lett belőle semmi. Elkezdett fogadkozni, hogy jó, megnézi, de éreztem a kelletlenségét, ezért inkább hagytam, lemondtam róla...


Szülinapjára, ami tehát a kérdéses wellness-héten volt, amit tönkretett, ajándéklistával készült, amiből minden vendége választott. Én egy meglehetősen drága dekorcikket választottam az új lakásába, napokig mentem utána a 42 fokban, hogy meglegyen.

Sajna a buli előtti nap nagymamám kórházba került, így írtam barátnőmnek, vagy nem tudok elmenni, vagy csak késve. Nagyon kiborult, leb**szott, hogy ő egyszer 30 éves, és én nem ünneplek vele, hogy képzelem. Észérvek nem hatottak, úgyhogy pufogott, végül (nem tudom, minek) elmentem a bulira jókora késéssel a családi dolgok miatt. Ott kibékültünk, bocsánatot kért a hiszti miatt.


Azért megfordult a fejemben, mi lesz az én 30. szülinapommal most, novemberben.

Neki Facebook csoport, buli, tortát hozatott valakivel, meg volt ajándéklista, na kérlek, én SEMMIT nem kaptam, még felköszöntést se, hacsak a fészbukon odavetett "boldog szülinapot"-ot nem vesszük annak. Ennyi!

Nem keresett, hétvégékre mással csinált programot, most már december 8 van, nyilván érvényét vesztette a dolog. Annyira nem volt igénye, hogy átugorjon és megpusziljon.


Ez a két eset csak a két legnagyobb a idei termésből: volt vacsimeghívás a részéről, ami alól úgy akart kibújni, hogy azt színlelte, elfelejtette. Roppant kínos volt, mikor írtam, hogy na, akkor mikor mehetek? Ő meg írt, hogy mit akarok.


Mindketten diplomás fiatal nők vagyunk, nem tudom, m az ördög bújt bele, ha össze is barátkozott mással, é már nem tekint legjobb barátnak, akkor sem kellene így bánnia velem.


Ti hallottatok már ilyen megőrülésről, mint ez? Rá sem ismerek, utálatos minden, ami az elmúlt hónapokban történt.


Mit gondoltok? Mit tanácsoltok?


Köszi előre is.



2015. dec. 8. 06:37
 1/10 bandi6891 ***** válasza:

Hibás vagy,talán jobban mint a 'volt' barátnőd(Ez az állapot nem hiszem hogy már a barátságról szól,ezért a múltidő).Én ahogy próbáltam beleélni magam a sorok olvasásakor a helyzetbe az az érzés fogott el hogy két színésznő játszadozik egymással,ezt nem másnak érzem mint játszadozásnak.Egyrészről te túlzásba esel,mik vagytok ti szerelmes pár?Mert annyira komoly ajándékokat és annyira sokat akarsz belerakni ebbe az egészbe... Egyrészt senki emberfia/lánya nem ér ennyit hogy ilyen áldozatokat hozz,kivéve ha gyermeked volna.Vizsgáld felül a túlbuzgóságod és nyugodj le mert erőltetéssel csak rombolhat az ember.A másik felet sem ismerem úgyhogy elég nehéz megírni a véleményem.De szerintem benne már elmúltak a nagy baráti érzések.Mellébeszélni persze lehet,meg kitalálni dolgokat,csak a legnehezebb kimondani az igazságot,ami vagy az hogy ő már nem kívánna veled foglalkozni vagy enyhébb esetben pont ezt a rámenősségedet nem tolerálja csupán és csak emiatt taszít el magától.Lehet ha visszafognád magad újra merne jobban közeledni feléd,jó mondjuk én pasiból vagyok,engem ennek a tizede már megfojtana,de ez már számomra extrém,nem csodálom hogy nem bírja ő sem nő létére.


Esetleg jó lenne számodra némi önismeret és más emberek jobb megismerése.Legalábbis én úgy vélem minden ember számára fontos lenne tanulni hogy mi emberek hogy működünk,a lélektannal kicsit ismerkedni.

2015. dec. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Barátokat nem veszünk. Ezt meg kell tanulni, mindenkinek. Zárd le, szard le, keress másik legjobbbarátnőt. :) (és amikor jön majd visszanyalni magát, ne engedd, különben megint pofára esel.)
2015. dec. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem írod oda, hogy 30 évesek vagytok, én azt gondoltam volna, hogy két tini lányról van szó.

Kb. olyan a szint.

Szerintem a te barátnőd már nem vágyik a társaságodra. Azt nyilván nem tudom, hogy miért, lehet sok oka. De nem akar megbántani, vagy nem meri elmondani, ezért így érezteti csak veled, hogy már nem vágyik a barátságodra, a veled töltött időre. Te ezt észrevetted, de úgy csinálsz mégis, mintha semmi sem történt volna.

Ne keresd, ne akarj vele lenni.

Ha én 10-szer megkérdezek valakit a wellness hétvégéről és nem reagál érdemben, akkor nekem az tök egyértelmű, hogy nem akar velem wellnesselni, szóval nem erőltetem.

Szóval, ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Ő már nem a barátnőd.

2015. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle, miért viselkedik veled így! De ne Facebookon, hanem személyesen! Akkor láthatod a reakcióját! Ha akkor is kitér a válaszadás elől, nem néz a szemedbe, tereli a témát, akkor zárd le a barátságot.

De mielőtt ezt megléped, gondolkozz el azon, hogy te nem tettél-e valamit amivel megbántottad.

2015. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akármilyen nehéz is, el kellene engedned, mert ő csak lehúz téged, minden lehetséges szinten.


Nagyon lekezelően bánik veled, s láthatóan semmi érdeklődést nem mutat irányodba. Hagyjad csak, hadd posztolgassa csak a kiüresedett életét a facebookon, aztán majd egyszer lehet rájön, hogy kit veszített el....


AJÁNDÉKLISTA?? Hát engem még úgy neveltek, hogy örüljek annak, ha egyáltalán kapok valamit, hisz a szeretteim jelenléte a fontos. Erre ő meg külön készít egy listát, amiből lehet választani.. Azta rohadt.... Volt rajta kenyér is, meg ásványvíz? ....


elképesztő egy nő lehet.


23f

2015. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak írnám: erőltetésről, nyomulásról szó sincs. Hétvégente találkozunk, kölcsönösen kezdeményezzük, de ő egyre többször halogat, kedvetlen. Ennyi a dolog.


A tinilányos válaszolónak üzenem, hogy amiről nem tud eleget, azt ne minősítse. Nem gyerekes egyáltalán, egy egyoldalúvá váló kapcsolat nem gyerektéma szerintem. Nem tudom, mi gyerekes abban, hogy elmondom, mi volt fontos ebben az évben. Neked talán nem fontos a húszezredik senki szülinapja, úgyhogy bocs.


Pont ez az, hogy semmit nem tettem, amivel ezt kiérdemeltem volna (amúgy sem stílusa egyikünknek se a másik néma büntetése ilyen eszközökkel). Én azt sérelmezem, hogy egyoldalúvá válik a dolog. Mikor neki fontos valami (lásd: kerek szülinap), akkor minden flottul legyen, új lakásba kért ajándékot (amúgy ebbe is minek belekötni, hogy mit vettem, felnőtt vagyok, azzal lepem meg, amivel akarom, meg amit amúgy is kért). Mikor nekem lenne fontos valami, le van ejtve.


Ebben se gyerekeset, se az én hibámat nem látom. 15 év alatt persze, hogy sokat invesztáltam a kapcsolatba, ez kikerülhetetlen, most hogy vagyok hirtelen én bűnös?


A kérdésem továbbra sem az, hogy vajon milyen emberek lehetünk, és milyen életünk van, hanem hogy voltatok-e már ilyen helyzetben, és lehet-e valamit tenni, vagy innentől bukva van a barátság. Ennyi.

2015. dec. 8. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szinte mindenki leírta a tanácsát.

Hagyjad! Ha hiányzol neki, akkor majd keres. Ha nem, akkor ennyi volt.

2015. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyértelmű,hogy már nem vágyik a te társaságodra!


Egy wellness hétvégét legjobb barátnőmmel bevállalnék bármikor,mert szeretek vele lenni,persze ő is jönne minden további nélkül.Egy ilyet nem lehet elfelejteni :D


Szülinapi dolog is fura. Ha annyira jó barátnők lennétek nem ír facen hanem felhív vagy beállít hozzád egy sütivel.


Részéről szerintem kihalt a dolog.


Esetleg egy őszinte beszélgetést ejtenék vele.Aztán mehet az útjára.Vagy pedig hagyod és várod ő jelentkezzen!



Sajnálom,mert látom,te bele raksz mindent ebbe a barátságba. Csak sajnos idővel sok barátság válik egyoldalúvá. Vagy egyik fél megunja a másikat vagy talál sokkal számára jobb barátokat.

2015. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajna 10+ évig minden szuper volt, mióta beindult neki az élet (vagány munka), azóta nő és növekszik az ilyen esetek száma. Én még mindig a régi szokásokhoz tartanám magam, ő már nem. Észrevettem én, de nehéz beismerni, hogy sajna ez már nem (ugyanolyan szintű) barátság.


Köszi mindenkinek.

2015. dec. 8. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Voltunk már ilyen helyzetben. Most meg sem ismer a kislibi, pedig éjszakákat nálunk döglött, zabált, zsebpénzelt, panaszkodott... ha anyuka elzavarta oda jött, ha apuka berúgott és cirkuszolt, mi vigasztalgattuk. Hálátlan kis dög (most óvónő). :D Mondom, lezárod, levonod a tanulságokat, tovább lépsz. Amit beleinvesztáltál, nem kapod vissza, szr emberek egyszerűen vannak. Sok. Ezt meg kell tanulni.
2015. dec. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!