Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem akarok folyton itthon...

Nem akarok folyton itthon ülni a könyvek fölé görnyedve. Elpazarlom az éveimet?

Figyelt kérdés
Oké értem én hogy fontos a tanulás. Mindenből négyes ötös vagyok. De ha el akarok menni itthontól, max 1 órára engednek ki, akkor is levisznek, és hazaszállítanak kocsival. Randizni tabu. Nem mintha akarnék barátot, vagy kellenék valakinek. Egyedül is tök élveznék kimenni néha, vagy csak a barátaimmal, suli után nem rögtön hazamenni miután magamba tömtem az ízetlen menzai kaját. Tapasztalatokat szeretnék szerezni, kipróbálni a cigit, a piát, aztán rájönni hogy mindkettő rossz. Sìrni akarok, és nem csak a szar filmeken amiket itthon nézek hogy ne dögöljek bele a monoton unalmas napokba. Meg nevetni akarok, és esőben táncolni, meg bevásárlókocsikat lopni, adrenalint. Ha azt mondom a szüleimnek hogy unatkozom itthon, kiküldenek az udvarra, ahol még annyi érdekes dolog sincs, mint a házban.
2015. dec. 13. 17:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egy-két megjegyzésből nekem úgy tűnik, valahol jogos a szülők aggódása...
2015. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez sajnos tipikus esete annak, amikor valakiből pont a túlzott féltéssel nevelnek boldogtalan embert. :(
2015. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#10: igaz persze, hogy az ember ne legyen egy buta, züllött senki, és tényleg fontos a tanulás, de az élet tényleg nem csak ennyiből áll. A midnennapos züllés, és a reggeltőkl estig tanulás között elég széles ám a skála.
2015. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bevásárlókocsit lopni, inni és cigizni nem egy nagy élmény, azt lazán ki is hagyhatod. Inkább beszéld meg a szüleiddel szépen, türelmesen, hogy szeretnél mondjuk hetente egy délutánt a barátaiddal tölteni.

Ne mondd, hogy unatkozol, mondd azt, hogy meghívtak, és nagyon szeretnél menni. Hangsúlyozd, hogy egyikkel sem áll fent a randizás "veszélye", ígérd meg, hogy nem fogtok hülyeséget csinálni.

Először csak menj el egy barátodhoz, oda biztosan elengednek, főleg, ha az illető szülei otthon vannak. Aztán szép fokozatosan lehet egyre érdekesebb programokat tervezni. Ajánld fel, hogy elmész bevásárolni, és odafelé beugrasz pár emberrel egy cukrászdába, így nekik is lesz hasznuk belőle.

Ha azt akarod, hogy felnőttként kezeljenek, beszélj velük értelmesen, nyugodtan, és keress kompromisszumokat!

2015. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!