Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti elmondanátok, hogy gázpiszt...

Ti elmondanátok, hogy gázpisztolyt viseltek az utcán a legjobb barátotoknak? 18F

Figyelt kérdés

Én nemrég vettem egy gyári állapotú FÉG P9RC Steiner féle szépen átalakított gázpisztolyt. 65-ért vettem, lehet ,hogy egy nem ennyire szépen átalakított lenne már 50-ért ,de nem baj, nekem ez a fegyver borzasztóan megtetszett ,azért is mert magyar meg tudom, mikor gyártották 1996-tól 2004-ig. Pesten azt volt a FÉGARMY fegyvergyár. Ez a pisztoyl élesen ugyanannyit tudott ,mint a többi nyugati korszerű fegyver.

Történelmi pisztoly. Holnap megyek viselési engedélyt kiváltani rá. Aki élt a 90-es években az gondolom ismeri, a robbantásos, maffiózós időből származik.



Anyukám nem tud róla, nem tudom elmondjam-e a legjobb barátomnak, félek szólna egyből anyának. A legjobb barátom tud a 12 ezres ESP cseh viperámról azt is tudja önvédelemből hordom. Az A.S.P Made in USA 30-ezres viperámról nem tud ,mert kiakadna minek adtam annyit érte, de hisz az egy ritkaság, kevés van belőle, meg ugyanannyit tud mint az ESP.

Attól félek elkürtölné van ilyenem ,vagy elszólná magát, nálunk az ilyenek nagyon tabunak számítanak, osztálytársam a kiflit akarta felvágni kis bicskával egyből rászóltak a tanárok tegye el, ilyet nem lehet behozni.


Amúgy is polgárőr leszek, már voltam szolgálatban, és szerettem csinálni, amikkor járőrözés van, mindig nekem kell vezetnem polgárőrkocsit.


2015. dec. 15. 14:21
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Onnan tetszett meg, mert több rendőrségi és katonai bemutatón is volt ugyanez a pisztoly, és azt mondom, veszek egy gázriasztót belőle, bár ez is egy lövéssel leterít valaki ha 1-2 méterrel arcon lövöm.
2015. dec. 15. 14:24
 2/25 anonim ***** válasza:

nem, nem mondanám el, mivel ha jól tudom, ezeket az utcára nem viheted magaddal, nem engedély kötelesek, amíg otthon tárolod.

így törvényt sértesz ha kiviszed, nem?

csak abból gondolom hogy nekünk is van egy itthon, önvédelmi céllal, de nem vihetjük ki az utcára...a barátod nyilván vagy irigy lenne és jól beköpne vele, szerintem ne feszíts vele.

2015. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

én nem mondtam el senkinek, bár én csak utcán hordom, ha a suliba kiderülne, akkor rögtön kiba.sznának.. :D

19/F

2015. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
De írtam, viselési engedélyt kiváltom ,akkor viselhetem ezt a fegyvert az utcán. Nyugodt szível hordhatom betárazva teli tárral vagy 14 gázpatronnal, csak egy feltétel van rejtve kell hordani.
2015. dec. 15. 14:30
 5/25 anonim ***** válasza:

Ha kiderül elveszik és még jól meg is büntetnek ért. Ha magaddal viszed az iskolába, vagy más közintézménybe akármilyen engedélyed van megbánhatod.


A viperát tilos még a lakásban is tartani, azért büntetnek keményen, ha leütsz vele valakit akkor meg pláne. Szerintem mielőtt ilyesmiket hordanál magadnál tájékozódj a törvények felől. Ha pedig annyira szereted a fegyvereket ne polgárörösködj, hanem menj el katonának.

2015. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

1. nem mondanám el

2. témához sokat nem értesz, önvédelemre csakis revolvert

3. jó kis polgárőr vagy, ha még a szabályokat sem tartod be (vipera)

2015. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

kemenynek erzed magad a viperatol meg a gazpisztolytol?


Inkabb spzichologushoz kene jarnod.

2015. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Lehet lakásban tartani viperát, csak a viselése tilos, volt ,hogy rendőrökkel beszéltem, és ott volt nálam a vipera, de mivel polgárőrség zöld mellénye volt rajtam csak megkérdezték miért hordom, mondtam ,hogy helyszín biztosítjuk, és ha valaki kötözködik megtudjam magam védeni. Azt mondták semmi gond, csak tanuljam meg használni, és a balhézókkal szemben nem árt egy ilyen.

2015. dec. 15. 14:36
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Férjem is polgárőr, neki azt mondták a rendőrök, bármit tapasztal, hívja őket, mert egy polgárőrnek semmivel nincs több joga, mint egy szimpla állampolgárnak. Csak annyival "többek", hogy ha fizikailag lépnek fel ellenük, akkor az "közfeladatot ellátó személy elleni erőszaknak" minősül.


SZóval vagány kis polgárőr lehetsz, ha viperát hordasz magadnál, meg engedély nélküli fegyvert.

Nekünk is van gázpisztoly, de csak akkor vitte utcára a férjem, amikor a kezében volt már az engedély.


Rakták már össze ilyen buzgómocsinggal párba a férjemet, azt mondta, többet soha nem kéri "társnak". Idegesítő egy figura.

2015. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

1. "Lehet lakásban tartani viperát, csak a viselése tilos, volt ,hogy rendőrökkel beszéltem, és ott volt nálam a vipera, de mivel polgárőrség zöld mellénye volt rajtam csak megkérdezték miért hordom, mondtam ,hogy helyszín biztosítjuk, és ha valaki kötözködik megtudjam magam védeni. Azt mondták semmi gond, csak tanuljam meg használni, és a balhézókkal szemben nem árt egy ilyen."


Ne tud meg hány polgárőr meg nemzetőr ellen indult már eljárás vipera,sokkoló meg hasonlók miatt.


2. A steiner valóban szépen dolgozik,csakhogy az élesből alakított gp. nem megbízható. ÖNVESZÉLYES marhaság viselni! https://www.youtube.com/watch?v=u1TaxkaMdiY


3. A vipera pénzkidobás! Sem utcán sem kocsiban nem tarthatod/viselheted csak elcsomagolva/táskában a lakásba meg elég egy sima 40 cm hosszú vascső pár száz forintért vagy ingyé...


Nem vagyok gázpisztoly ellenes,sőt! De a te irományod és hozzáállásod nagyon gáz!


Egy SÜN.

2015. dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!