Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen, miből áll egy ún...

Milyen, miből áll egy ún "igaz barátság"?

Figyelt kérdés
Kérem senki ne tartsa magában, aki úgy érzi, hogy van afféle "legjobb barát"-ja, hogy mennyi idő alatt alakult ki közöttük a megismerkedéstől számítva, milyen sűrűn találkoznak, miket beszélnek meg egymással stb stb. Miből érzik, hogy nem csak haverok, hanem BARÁTok?

2015. dec. 18. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem van legjobb barátom is, barátnőm is. Legjobb barátnőmmel szorosabb a kapcsolatom, régebb óta is ismerem (5. éve most). Kb. 3-4 éve vagyunk legjobb barátnők.Mindent megbeszélünk. Ezalatt tényleg mindent értek, sokat lelkizünk és fontos dolgokról beszélünk. Minden hétköznap találkozunk, mivel osztálytársak vagyunk.

Legjobb barátommal kicsit más a helyzet, ő szerint nem tekint rám nagyon barátként, inkább haver vagyok neki talán. De én nagyon sok mindent megosztok vele, sokat segít nekem és bízok benne. 4. éve ismerem, úgy 2 éve tekintek rá így. (Mellesleg szerintem igenis létezik fiú-lány barátság, nem érzek többet iránta, ő meg főleg nem.)

2015. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a barát olyan, mint egy választott testvér. Testvéremként szeretem és néha bizony legalább annyira is idegesít, mint egy testvér, de mindig kibékülünk, mindig összetartunk, támogatjuk és segítjük egymást, lelkileg és ha szükséges, fizikailag is. A legjobb barátnőm már 10 éve a legjobb barátnőm, olyan számomra, mint ha tényleg a testvérem lenne, a szüleim is nagyon szeretik őt mind a mai napig, pedig már családos felnőtt emberek vagyunk.

Azért ilyen jó a kapcsolatunk, mert mindig mindent őszintén meg tudunk beszélni, még akkor is ha nem egyezik a véleményünk és néha bizony ezen össze is kapunk, de aztán mindig enged valamelyikőnk. Sokszor van olyan is, hogy csak szimplán ülünk egy kávézó teraszán, egymáshoz sem szólunk hosszú percekig, csak így érezzük a másik jelenlétét, vagy nem is tudom. Szóval olyan jó érzés. :-)

2015. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!